کاهش میزان مصرف باتری با کم کردن وضوح صفحه نمایش

کاهش میزان مصرف باتری با کم کردن وضوح صفحه نمایش: یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین مواردی که می تواند روی میزان مصرف باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد، روشنایی صفحه نمایشگر گوشی است. بیشترین استفاده ای که شما دارید از صفحه لمسی گوشی است و به همین دلیل کاهش شارژ و افزایش میزان مصرف کاملا به نمایشگر گوشی بستگی دارد.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد یکی از ساده ترین روش های کاهش میزان مصرف باتری موبایل برای شما کاربران گوشی های هوشمند توضیح دهیم. این روزها استفاده از گوشی های هوشمند به قدری افزایش پیدا کرده است که تمام مردم با مشکل زود خالی شدن شارژ باتری موبایل مواجه شده اند.

یکی از دلایلی که می توانیم برای خالی شدن و کم شدن میزان انرژی باتری موبایل به آن اشاره کنیم، زیاد بودن روشنایی و وضوح صفحه نمایش گوشی می باشد. هر چه قدر روشنایی و نور صفحه کمتر باشد به خاموشی نزدیک تر خواهد بود و همین موضوع منجر خواهد شد تا شارژ کمتری از باتری گوشی شما مصرف شود.

کم کردن روشنایی صفحه برای کاهش مصرف باتری موبایل

کاهش مصرف باتری موبایل، با کم کردن وضوع صفحه نمایش

رزولوشن تصویر یا همان وضوح نمایشگر موبایل، یکی از اصلی ترین و مهم ترین مواردی است که می تواند روی میزان مصرف انرژی باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد. هر چه روشنایی و رزولوشن تصویر کمتر باشد، شما می توانید مدت زمان بیشتری از گوشی استفاده کنید و زمان بیشتری طول خواهد کشید برای اینکه شارژ باتری موبایل شما تمام شود.

یکی از ساده ترین روش هایی که شما می توانید با استفاده از نور و روشنایی صفحه گوشی خود را کاهش دهید، وارد شدن از بخش تنظیمات گوشی می باشد. شما می توانید با وارد شدن به بخش settings و انتخاب گزینه  Display & Brightness این تنظیمات را انجام دهید. این کار به صورت دستی انجام می شود و هم برای گوشی های اندروید و ios امکان پذیر است.

روش های زیادی برای کم کردن وضوح صفحه نمایش وجود دارد که شما می توانید به دلخواه هر یک از این روش ها را انتخاب کنید. یکی از این روش ها استفاده از نرم افزار Resolution Changer می باشد که شما می توانید پس از نصب این برنامه به راحتی روشنایی و میزان نور صفحه نمایش گوشی خود را تنظیم کنید. این برنامه برای گوشی های اندروید قابل استفاده می شود.

یکی دیگر از نرم افزارهایی که بازهم برای گوشی های اندروید مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از اپلیکیشن Root Browser می باشد. شما می توانید با نصب این برنامه که مانند یک ربات عمل می کند، به راحتی نور صفحه نمایشگر گوشی خود را تنظیم کنید. برنامه هایی که نام برده شد برای گوشی های اندروید قابل استفاده هستند پس به شما پیشنهاد می کنیم از بخش تنظیمات نور صفحه خود را کنترل کنید.

چگونه مصرف باتری گوشی را کاهش دهیم؟

چگونه مصرف باتری گوشی را کاهش دهیم؟

تا به اینجا در مورد کاهش نور صفحه جهت کاهش میزان مصرف انرژی صفحه نمایشگر برای شما توضیح دادیم. در این قسمت می خواهیم روش هایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از آن ها خیلی ساده تر و راحت تر میزان مصرف باتری موبایل خود را کمتر کنید. برای اینکه بتوانید مصرف باتری گوشی را کاهش دهید باید هم به بخش سخت افزاری و هم نرم افزاری آن توجه داشته باشید.

بخش نرم افزاری آن که مربوط به برنامه ها و تمام تنظیمات داخلی گوشی می باشد که شما می توانید با حذف و یا غیر فعال کردن بسیاری از آن ها مصرف باتری موبایل خود را کاهش دهید و بخش سخت افزاری آن به باتری گوشی و خراب بودن آن مربوط می شود. شما می توانید با بررسی خرابی باتری موبایل  خود و تعویض آن مصرف باتری را و میزان ذخیره سازی شارژ آن را بیشتر کنید.

شما می توانید اتصالات اصلی گوشی خود را در صورت عدم نیاز خاموش و غیرفعال کنید. در برخی موارد ممکن است شما وارد مکانی شوید که به صورت خود به خود وای فای و موقعیت مکانی تان روشن شود. شما می توانید این قابلیت ها را از حالت خودکار خارج کنید تا بتوانید میزان شارژ بیشتری در گوشی خود ذخیره داشته باشید.

کاهش مصرف باتری موبایل

قرار دادن گوشی در حالت پرواز و یا ذخیره شارژ باتری نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. همان طور که خاموش بودن گوشی نمی تواند شارژ آن را کم کند، پس این دو حالت هم نمی توانند از شارژ گوشی شما کم کنند. چرا که تمامی قابلیت های اصلی گوشی شما غیرفعال خواهد شد و باتری هیچ فعالیتی نخواهد کرد.

وجود بازی ها و اپلیکشین هایی که روی گوشی شما هیچ استفاده ای ندارند، می توانند به صورت خود به خود از اینترنت شما استفاده کنند و میزان شارژ آن را کاهش دهند. این برنامه ها در برخی مواقع به صورت خودکار اپدیت می شوند و از شارژ و انرژی باتری موبایل شما کم می کنند. وجود بازی هم روی باتری گوشی تاثیر دارد. سعی کنید از بازی های آنلاین و سنگین استفاده نکنید.

بسیاری از افراد از عکس هایی برای صفحه گوشی خود استفاده می کنند که متحرک است و همین موضوع می تواند زیبایی گوشی آن ها را دو چندان کند، در حالی که میزان شارژ زیادی را مصرف می کند. پس بهتر است از عکس های تیره و پس زمینه های ثابت برای گوشی خود استفاده کنید. کم شدن پیکسل های گوشی و تیره بودن نمایشگر گوشی می تواند میزان مصرف شارژ کمتری داشته باشد.

در این مقاله به اصلی ترین موضوعی که اشاره شد، در مورد کاهش میزان مصرف باتری موبایل با کم کردن وضوح صفحه نمایش بود. شما می توانید با قرار دادن روشنایی صفحه گوشی خود در حالت خودکار و کم کردن نور نمایشگر گوشی خود مصرف باتری را تا حد زیادی کاهش دهید. در اخرین مراحل اگر موفق به ذخیره سازی باتری گوشی نشدید به شما خرید باتری موبایل اصل و اورجینال را از فروشگاه اینترنتی رایااستور را پیشنهاد می کنیم.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید