کاهش مصرف باتری آیفون

کاهش مصرف باتری آیفون با ساده ترین روش ها

کاهش مصرف باتری آیفون: در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد کاهش مصرف باتری اصل اپل برای شما توضیح دهیم. همانطور که می دانید باتری جزء یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات سخت افزاری است که برای گوشی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید به کاهش مصرف باتری آیفون خود کمک کنید، پیشنهاد می کنیم مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

در این قسمت می خواهیم درمورد راهنمای کاهش مصرف باتری آیفون، تنظیمات کاهش مصرف باتری آیفون، چگونه مصرف باتری آیفون را کاهش دهیم؟ مشکل خالی شدن باتری آیفون و علت خرابی باتری آیفون برای شما توضیح دهیم. در نظر داشته باشید که باتری ها از جنس لیتیومی هستند و نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارند. در ادامه ما را همراهی کنید تا بزرگ ترین مشکل شما را حل کنیم.

چگونه مصرف باتری آیفون را کاهش دهیم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که این روزها ذهن تمام کاربران گوشی های اپل را به خود درگیر کرده است، این است که چگونه مصرف باتری آیفون را کاهش دهیم. شما می توانید با کاهش مصرف باتری موبایل آیفون خود، شاهد بهترین کارایی و عملکرد باتری موبایل باشید و بیشترین شارژ باتری گوشی را در اختیار داشته باشید.

شما می توانید با استفاده از ساده ترین روش ها میزان مصرف شارژ باتری موبایل خود را کمتر کنید و تا حد زیادی به کیفیت باتری موبایل خود اضافه کنید. با توجه به اینکه این روزها گوشی های هوشمند بخش اصلی از زندگی ما حساب می شوند و کارایی بسیار زیادی دارند، باید به بهترین شکل از آن ها استفاده کنیم و مصرف باتری موبایل را تا جایی که می توانیم کاهش دهیم.

کاهش مصرف باتری گوشی اپل، علاوه بر اینکه به استفاده شما بستگی دارد به تنظیمات کاهش مصرف باتری آیفون هم بستگی خواهد داشت. به همین دلیل است که شما باید در اولین مرحله تنظیمات داخلی گوشی خود را بررسی کنید و در صورت نیاز برخی از آن را غیرفعال کنید، که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

راههای کاهش مصرف باتری آیفون

راههای کاهش مصرف باتری آیفون

همان طور که می دانید شرکت Apple یکی از بزرگ ترین و شناخته شده ترین کمپانی هایی است که تا به الان توانسته با تولید بهترین محصولات بیشترین استقبال را از طرف مردم داشته باشد. اما باید توجه داشته باشید که همه گوشی های هوشمند که تا به امروز وارد بازار شده اند به هر حال بعد از مدتی که استفاده می شوند نیاز به احیا و تقویت دارند و شما باید از بهترین روش ها برای کاهش مصرف باتری گوشی خود استفاده کنید.

کاهش مصرف باتری آیفون 7 و مشکل خالی شدن باتری آیفون 6 جزء یکی از مواردی است که کاربران به آن توجه بسیار زیادی دارند. در ادامه درمورد روش های کاهش میزان مصرف باطری آیفون 7 برای شما خواهیم گفت که می توانید برای سایر مدل های آیفون هم از آن استفاده کنید.

یکی از مشکلات خالی شدن باتری آیفون 6، می توانیم به خرابی باتری آیفون اشاره کنیم. اگر فکر می کنید گوشی شما خیلی زود شارژ خالی می کند، شکل ظاهری خود را از دست داده و باد کرده، زود داغ می کند و یا به صورت ناگهانی و خود به خود خاموش و روشن می شود، می توان گفت باتری موبایل شما عمر خود را کرده و این علت خرابی باتری آیفون شما می باشد.

بهترین روش های کاربردی برای کاهش مصرف باتری آیفون:

  • استفاده از حالت Low Power Mode
  • کم کردن صدای گوشی
  • خاموش کردن iCloud
  • خاموش کردن حالت Hey Siri
  • خاموش کردن دانلود خودکار برنامه ها
  • کاهش نور صفحه نمایشگر
  • غیرفعال کردن قابلیت های اتصال
  • به روز رسانی سیستم عامل ios
  • انتخاب بهترین زمان برای شارژ گوشی

رعایت هر یک از این نکات تاثیر بسیار زیادی روی کم شدن میزان مصرف شارژ باتری موبایل شما خواهد داشت. برای شناخت هر یک از این موارد در ادامه به صورت مختصر درمورد هر یک از آن ها توضیح کوتاهی خواهیم داد.

استفاده از حالت Low Power Mode

استفاده از حالت Low Power Mode

یکی از بهترین امکاناتی که اپل در اختیار کاربران خود قرار داده است و شما می توانید از ios9 به بعد به آن دسترسی داشته باشید قابلیت Low Power Mode می باشد. شما می توانید با فعال کردن این گزینه به کاهش شارژ باتری موبایل خود کمک کنید درواقع می توانید از این مورد جلوگیری کنید. برای فعال کردن این گزینه می توانید وارد بخش Setting> Battery> Low Power Mode شوید.

کم کردن صدای گوشی

شما می توانید صدای گوشی خود را کم کنید و یا حتی آن را در حالت ویبره قرار دهید. اگر فکر می کنید صدا خیلی کم می شود می توانید در صورت نیاز از هنذفری استفاده کنید. کاهش صدای گوشی و یا هر برنامه ای که روی گوشی قرار دارد و شما از آن استفاده می کنید، مانند بازی و یا تماشای فیلم، تاثیر بسیار زیادی روی ذخیره سازی شارژ باتری موبایل شما خواهد داشت. برای انجام اینکار می توانید به بخش Setting> Music مراجعه کنید.

خاموش کردن iCloud

حتما include شما هم روی حالت خودکار قرار دارد. برای اینکه این قسمت را از حالت خودکار خارج کنید و از پشتیبان گیری خودکار آن جلوگیری کنید، پیشنهاد می کنیم از به قسمت Setting> iClude وارد شوید و آن را غیرفعال کنید. چرا که  این بخش در صورتی که به صورت خودکار فعالیت و بکاپ گیری داشته باشد هم می تواند نیروی زیادی از باتری شما را کم کند و هم می تواند حجم دیتای شما را افزایش دهد.

خاموش کردن حالت Hey Siri

خاموش کردن حالت Hey Siri

این روزها استفاده از قابلیت Hey Siri افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است. شما دیگر نیازی نیست در گوشی خود مداوم به دنبال یک شماره باشید تا به آن زندگ بزنید و یا به آن پیام بدهید، فقط کافی است با صدا زدن نام آن شخص وارد پیام شده و برای شخص مورد نظر خود پیام بفرستید. این قابلیت کاربردهای زیادی دارد. اما در صورت عدم استفاده از آن شارژ زیادی از گوشی شما کم می کند. اگر از آن استفاده نمی کنید، می توانید به بخش Setting> General> Siri وارد شده و آن را غیرفعال کنید.

خاموش کردن دانلود خودکار برنامه ها

گوشی های آیفون این قابلیت را دارا هستند که شما بتوانید بخش هایی مانند ios, Music, Appc را در حالت خودکار قرار دهید تا به روز رسانی شود. اما باید توجه داشته باشید که این قابلیت شارژ زیادی از گوشی شما کم می کند. به صورت کلی به روز رسانی های خودکار و آپدیت هایی که انجام می شود، از نیروی باتری موبایل شما استفاده می کند. به همین دلیل بهتر است اپدیت خودکار برنامه ها را غیرفعال کنید. برای اینکار به بخش Setting> iTunes & App store> Use Cellular Data وارد شده و گزینه آخری که نام برده شد را غیرفعال کنید.

کاهش نور صفحه نمایشگر

به هر میزان که صفحه نمایشگر گوشی شما ابعاد بزرگتری داشته باشد و از نور بیشتری برخوردار باشد، می توان گفت که نیاز به انرژی و نیروی بیشتری نیاز دارد و به همین جهت از شارژ بیشتری استفاده می کند. در کنار این موضوع که شما می توانید نور و روشنایی صفحه نمایشگر گوشی خود را در حالت خودکار قرار دهید، می توانید از تصاویر تیره برای پس زمینه هم استفاده کنید. این مورد هم تاثیر بسیار زیادی دارد که می توانید از قسمت Setting> Wallpaper & Brighhtness گزینه  Auto-Brightness را خاموش کنید.

غیرفعال کردن قابلیت های اتصال

غیرفعال کردن قابلیت های اتصال

وقتی درمورد قابلیت های اتصال برای شما می گوییم یعنی تمام اتصالات گوشی شما که به اینترنت نیاز دارند. می توانیم به وای فای، دیتا، بلوتوث، موقعیت مکانی و… اشاره کنیم. در صورتی که به این موارد نیازی ندارید می توانید آن ها را غیرفعال کنید. بهتر است این قابلیت ها را از حالت خودکار خارج کنید که به صورت خود به خود اجرا نشوند. و در صورت نیاز خودتان آن ها را فعال کنید.

به روز رسانی سیستم عامل ios

در هر زمانی جدید ترین و به روز ترین سیستم عامل ios وارد بازار می شود و شما می توانید از آن بهترین استفاده را داشته باشید. سیستم عامل هایی که جدیدا وارد بازار می شوند سازگاری بهترین با گوشی دارند و می توانند میزان شارژ کمتری مصرف کنند. به همین دلیل برای کاهش مصرف باتری آیفون بهتر است سیستم عامل ios خود را به روز کنید. برای اینکار می توانید به بخش Setting> General> Software Update وارد شوید.

انتخاب بهترین زمان برای شارژ گوشی

وقتی درمورد شارژ باتری موبایل صحبت می کنیم یعنی باید از بهترین شارژر استفاده کنید. استفاده از شارژرهای فابریک تاثیر بسیار زیادی روی سلامت باتری موبایل شما خواهد داشت. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که زمان زیادی را به شارژ کردن گوشی خود اختصاص ندهید، بهتر است قبل از خاموش شدن گوشی یعنی زمانی که 20 درصد شارژ دارد آن را به شارژ وصل کنید و قبل از اینکه به 100 درصد برسد آن را از شارژ خارج کنید.

در این مقاله درمورد کاهش مصرف باتری آیفون برای شما توضیح داده شد. شما می توانید با بررسی و رعایت هر یک از تنظیمات کاهش مصرف باتری آیفون تا حد زیادی کارایی و کیفیت باتری موبایل آیفون خود را افزایش دهید. به هر میزان که شما مصرف باتری آیفون خود را کاهش دهید، می توانید عمر باتری و گوشی خود را به مراتب بیشتر و بیشتر کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (4)