تعویض باتری ال جی

تعویض باتری ال جی

تعویض باتری ال جی: یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند روی افزایش کارایی و سلامت باتری موبایل ال جی شما تاثیر داشته باشد و میزان عملکرد آن را تا حد زیادی افزایش دهد، می توانیم به تعویض باتری ال جی اشاره کنیم. عوض کردن باتری موبایل الجی، جزء یکی از راهکارهایی است که می تواند به افزایش عمر موبایل شما کمک کند.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد تعویض باتری ال جی، برای شما توضیح دهیم. عوض کردن باطری موبایل جزء ساده ترین روش هایی است که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم و کارایی و عملکرد گوشی خود را با آن تا حد زیادی افزایش دهیم. در ادامه می خواهیم درمورد آموزش تعویض باتری گوشی ال جی برای شما بیشتر توضیح دهیم.

چرا باتری موبایل ال جی نیاز به تعویض دارد؟

همان طور که می دانید باتری ال جی، به عنوان یکی از مهم ترین قطعاتی است که برای این گوشی مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی شما نیاز پیدا می کنید تا باطری موبایل خود را عوض کنید که از عمر و کارایی آن تا حد زیادی کاهش پیدا کرده باشد و کارایی اولیه خود را از دست داده باشد. وقتی درمورد تعویض باتری ال جی، برای شما توضیح داده می شود، یعنی روش هایی برای بهبود کارایی و عملکرد باتری موبایل.

یکی از مهم ترین مواردی که به مرور زمان منجر می شود تا شما باطری موبایل خود را عوض کنید، خراب شدن آن است. وقتی باطری گوشی شما خراب می شود، طبیعتا کارایی و عملکرد اولیه خود را از دست خواهد داد و مثله قبل برای شما کار نخواهد کرد. به همین دلیل شما باید به فکر خرید بهترین باتری ال جی اصل باشید. البته در نظر گرفتن بهترین زمان برای تعویض باتری هم جزء یکی از مهم ترین فاکتورها در زمان جابه جایی باطری است.

دلایل تعویض باتری ال جی

دلایل تعویض باتری ال جی

همان طور که پیش تر به این موضوع اشاره شد، دلایل زیادی وجود دارد، برای اینکه شما را مجبور به خرید بهترین باتری موبایل کند. خراب شدن باطری جزء یکی از اصلی ترین این موارد است. توجه داشته باشید که خرابی باتری موبایل ال جی، خود می تواند به موارد زیادی بستگی داشته باشد و شما باید آن ها را بررسی کنید. در ادامه درمورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

دلایل خرابی باطری موبایل:

 • متورم شدن باتری گوشی الجی
 • داغ شدن بیش از اندازه بدنه
 • خاموش شدن ناگهانی باتری موبایل
 • زود خالی شدن شارژ باتری موبایل
 • سیاه شدن قستمی از صفحه گوشی

مواردی که نام برده شد، هر کدام دلیل خراب شدن باطری گوشی ال جی و سایر برند ها می باشد. هر زمان که با این موارد روبه رو شدید، پیشنهاد می کنیم برای خرید بهترین باتری اصل ال جی به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

بهترین زمان برای تعویض باتری گوشی ال جی

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام عوض کردن باطری ال جی باید به آن توجه داشته باشید، زمانی است که برای تعویض انتخاب می کنید، معمولا در برخی مواقع کاربران بدون هیچ دلیلی باتری گوشی خود را عوض می کنند، تنها به دلیل اینکه چند سال از آن استفاده کرده اند. به همین جهت عوض کردن باطری روی کیفیت و سرعت عملکرد گوشی شما هیچ گونه تاثیری نخواهد داشت.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم بهترین زمان را برای تعویض باتری موبایل ال جی در نظر داشته باشید و به دنبال بهترین زمان باشید. وقتی از خراب شدن گوشی خود اطمینان پیدا کردید و متوجه این شدید که باطری موبایل ال جی برای شما کارایی اولیه را ندارد، پیشنهاد می کنیم تعویض باتری گوشی خود را با خرید بهترین مدل باطری الجی انجام دهید. برخی از کاربران به این فکر هستند که خودشان باتری گوشی شان را جابه جا کنند، به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه به آموزش تعویض باتری گوشی ال جی بپردازیم.

آموزش تعویض باتری گوشی سونی به صورت تصویری

نحوه تعویض باتری ال جی

نحوه تعویض باتری ال جی

از آنجایی که باتری ها به صورت غیرقابل تعویض هستند، برای عوض کردن آن باید به یک متخصص مراجعه کنید. چرا که عوض کردن و جایگزین کردن یک باطری جدید، طبیعتا نیاز به تخصص دارد و شما باید از یک فرد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. توجه داشته باشید که برای اینکار ابزارهایی نیاز است که با استفاده از آن ها و انجام مرحله به مرحله نکاتی که در ادامه به آن پرداخته می شود، خواهید توانست به راحتی خودتان اقدام به عوض کردن باطری گوشی الجی خود کنید.

ابزارهای موردنیاز برای تعویض باتری الجی:

 • قاب باز کن
 • پیک
 • ساکشن کاپ
 • پنس
 • اسپاتول
 • آی اوپنز

شما می توانید با به کار گیری هر یک از این ابزار در قسمت های مختلف تا حد زیادی جابه جایی باطری را برای خود راحت کنید و بدون هیچ دردسری این کار را انجام دهید. در ادامه درمورد نحوه جابه جایی باطری الجی برای شما شرح می دهیم.

مراحل تعویض باتری موبایل الجی

تعویض باتری گوشی ال جی مرحله ۱

 • خاموش کردن گوشی

قبل از اینکه بخواهید باتری موبایل خود را عوض کنید، پیشنهاد می کنیم گوشی را خاموش کنید و شارژ آن را به 25 درصد برسانید. پس از آن وارد مراحل بعدی شوید.

تعویض باتری گوشی ال جی مرحله 2

 • درآوردن کاور عقب

شما باید پس از اینکه گوشی خود را خاموش کردید، کاور پشت گوشی را با استفاده از سشوار گرم کنید و در نهایت آن را خارج کنید. پس از گرم کردن می توانید از پیک ها برای جدا کردن آن ها استفاده کنید. شما  می توانید دور تا دور قاب گوشی را با استفاده از این پیک شل کنید و در نهایت درب گوشی را باز کنید. پس از انجام اینکار می توانید گلس عقب را به صورت کامل باز کنید و به مرحله بعد وارد شوید.

تعویض باتری گوشی ال جی مرحله 3

 • برداشتن اسپیکر

مانند همان چیزی که در تصویر مشاهده می کنید، شما باید اسپیکر را از روی برد گوشی جدا کنید تا بهتر به باتری دسترسی داشته باشید.

تعویض باتری گوشی ال جی مرحله 4

 • برداشتن فریم میانی

مانند همان چیزی که در تصویر مشاهده می کنید، پیچ ها را از روی فریم میانی باز کرده و آن ها را در جایی امن قرار دهید. پس از آن باید با استفاده از یک شی نازک و صاف فریم را بلند کنید. توجه داشته باشید که این فریم از 4 جهت به دستگاه شما وصل است.

تعویض باتری گوشی ال جی مرحله 5

 • قطع کردن باتری ال جی

پس از انجام مراحل قبلی شما باید باتری را با استفاده از یک ابزار پلاستیکی برای قطع ارتباط جدا کنید.

تعویض باتری گوشی ال جی مرحله 6

 • برداشتن باتری الجی

پس از اینکه باتری را قطع کردید، باید آن را جدا کنید. همان طور که می دانید برای مقاومت بیشتر دور تا دور باتری چسب کاری شده است و شما باید برای جدا کردن آن چسب ها را در صورتی که نیاز به گرم شدن دارند، حرارت دهید تا به راحتی جدا شوند. پس از اینکه چسب ابی رنگ را از باتری جدا کردید، حال می توانید باتری را به ارامی از دستگاه خود جدا کنید.

 • جایگزین کردن باتری جدید ال جی

پس از انجام مراحل بالا شما موفق شدید به اسانی باتری را از گوشی خود جدا کنید، حال باید باطری جدید را جاگزین کنید و این کار هم مانند جدا کردن آن خیلی راحت انجام می شود و پس از آن کافی است دوباره اتصال را برقرار کنید و فریم رو روی باتری قرار دهید.

در این مقاله درمورد تعویض باتری ال جی برای شما توضیح داده شد، شما می توانید با انجام روش هایی که در بالا به آن اشاره شد، باطری موبایل الجی خود را تعویض کنید و عملکرد و کارایی آن را تا حد زیادی افزایش دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید