رایااستور مگ

تعویض باتری گوشی اچ تی سی

تعویض باتری گوشی اچ تی سی

تعویض باتری گوشی اچ تی سی: یکی از ساده ترین روش هایی که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم و می تواند کارایی و کیفیت گوشی شما را تا حد زیادی افزایش دهد، تعویض باتری اچ تی سی می باشد. معمولا زمانی که باتری موبایل شما کارایی و کیفیت اولیه خود را از دست می دهد، شما می توانید از تعویض باتری گوشی اچ تی سی استفاده کنید. عوض کردن باتری موبایل HTC، جزء یکی از ساده ترین مواردی است که می توانیم به آن درمورد بهبود کارایی گوشی موبایل به آن اشاره داشته باشیم.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد تعویض باتری اچ تی سی برای شما کاربران گوشی های اچ تی سی توضیح دهیم. همان طور که می دانید باطری ها جزء اصلی از یک گوشی هستند و می توانند کارایی گوشی شما را تامین کنند. اگر می خواهید کیفیت و سرعت عملکرد گوشی خود را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

چرا باتری موبایل اچ تی سی، نیاز به تعویض دارد؟

از آنجایی که باتری به عنوان اصلی ترین قطعه سخت افزاری و جانبی گوشی حساب می شود، شما باید از باکیفیت ترین آن با بالاترین ظرفیت استفاده کنید. همان طور که می دانید ظرفیت باتری گوشی یکی از مهم ترین نکاتی است که می تواند روی سرعت و عملکرد گوشی شما تاثیر داشته باشد. به همین دلیل است که شما زمانی که از گوشی خود به صورت مداوم استفاده می کنید، می تواند از عمر و کارایی آن به شدت کم کند.

زمانی که ظرفیت باطری موبایل شما کاهش پیدا می کند، شما نمی توانید شاهد کارایی اولیه باطری موبایل خود باشید چرا که ظرفیت باطری کاهش پیدا کرده و همه توانایی و کارایی گوشی شما کاملا به میزان حجم و ظرفیت باتری آن بستگی دارد. به همین جهت زمانی که کیفیت گوشی شما کاهش پیدا می کند، شما باید به فکر خرید باتری اصل اچ تی سی باشید.

چه دلایلی منجر به تعویض باتری اچ تی سی می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه شما باتری موبایل خود را عوض کنید. یکی از مهم ترین دلایلی که شما را مجبور خواهد کرد تا باتری گوشی خود را عوض کنید، خراب شدن گوشی است. زمانی که باتری موبایل شما خراب می شود شما نمی توانید مثل اول از آن استفاده کنید. خراب شدن باتری بزرگ ترین مشکلی است که برای کاربران گوشی های اندروید و آی او اس به وجود می آید و معمولا به دنبال رفع این مشکل هستند که تنها می توانیم به عوض کردن باطری گوشی اشاره کنیم.

در کنار اینکه خراب شدن باتری موبایل اچ تی سی، اصلی ترین دلیل برای عوض کردن باطری است، باید توجه داشته باشید که چه دلایلی می تواند به مرور روی خراب شدن باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد و یا اینکه نشان های خرابی باتری گوشی چیست و شما چه زمانی باید باتری موبایل خود را عوض کنید.

علائم خراب شدن باتری موبایل HTC

علائم خراب شدن باتری موبایل HTC:

 • باد کردن باتری موبایل
 • داغ شدن بیش از اندازه بدنه گوشی
 • خاموش شدن بی دلیل باتری موبایل
 • ریست شدن مداوم باطری موبایل
 • سیاه شدن قسمتی از صفحه گوشی
 • زود خالی شدن شارژ باتری موبایل

هر زمانی که با هریک از این موارد روبه رو شدید، پیشنهاد می کنیم برای تعویض باتری موبایل اچ تی سی خود اقدام کنید. برای خرید بهترین باتری موبایل می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

بهترین زمان برای تعویض باطری HTC

یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند روی کارایی گوشی شما تاثیر داشته باشد، زمانی است که برای تعویض باتری موبایل خود در نظر می گیرید. برخی افراد هستند، بی دلیل باطری موبایل خود را عوض می کنند. این یکی از دلایلی است که پس از مدتی حتی شما شاهد تغییر در عملکرد باتری موبایل خود نخواهید بود.

به همین دلیل توصیه می کنیم، بهترین زمان را برای عوض کردن باطری موبایل اچ تی سی خود استفاده کنید. اگر می خواهید کیفیت، سرعت، عملکرد و کارایی باطری موبایل خود را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم بهترین زمان را برای جابه جایی باطری انتخاب کنید. بهترین زمان وقتی است که باطری گوشی شما کارایی خود را به صورت کامل از دست داده باشد و هیج کاربردی نداشته باشد.

آموزش تعویض باتری گوشی اچ تی سی

مراحل تعویض باطری موبایل اچ تی سی

مراحل تعویض باطری موبایل اچ تی سی

 • خاموش کردن گوشی

قبل از اینکه بخواهید اقدام به باز کردن درب گوشی و قاب آن کنید، باید گوشی موبایل خود را خاموش کنید. چرا که ممکن است هنگام تعویض باطری به آن آسیب وارد شود و در برخی مواقع ممکن است آتش سوزی رخ دهد. پس از اینکار بهتر است تا سیم کارت را نیز از گوشی خود خارج کنید.

تعویض باتری اچ تی سی مرحله 1

 • باز کردن قاب گوشی

در این قسمت شما باید با استفاده از یک ابزار پلاستیکی، قسمت پایین دستگاه خود را به سمت بالا هدایت کنید. پس از انجام اینکار، شما باید صفحه را به صورت کامل از روی قاب آن جدا کنید.

تعویض باتری اچ تی سی مرحله 2

 • جدا کردن صفحه نمایشگر

پس از انجام مرحله قبلی و آزاد شدن صفحه گوشی، شما باید با استفاده از مکنده که روی صفحه نمایشگر قرار می گیرد، آن را به سمت بالا هدایت کنید و بکشید تا صفحه نمایشگر به صورت کامل از آن جدا شود.

تعویض باتری اچ تی سی مرحله 3

 • باز کردن پیچ ها

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، شما باید این پنج پیچ را که مشخص شده است باز کنید تا بتوانید به کاور پلاستیکی دسترسی داشته باشید و آن را جدا کنید.

تعویض باتری اچ تی سی مرحله 4

 • باز کردن پیچ آنتن

در این بخش همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، یک پیچ مشخص شده است که به آنتن آن وصل شده. شما باید برای دسترسی به آنتن و برد PCB این پیچ را باز کنید. پس از انجام اینکار می توانید به راحتی به داخل بدنه دسترسی داشته باشید.

تعویض باتری اچ تی سی مرحله 5

 • خارج کردن دکمه پاور

در این مرحله همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، شما باید با استفاده از موچین دکمه پاور را از داخل گوشی خارج کنید و کابل فلوی صفحه تاچ را به صورت کامل قطع کنید. پس از انجام اینکار شما باید باتری را از برد منطقی جدا کنید و در نهایت آن را به سمت بالا بکشید. شما می توانید پس از انجام اینکار باتری جدید را در همان جای قبلی قرار دهید.

در این مقاله از سایت رایااستور درمورد تعویض باتری اچ تی سی، برای شما به صورت کامل توضیح داده شد. شما می توانید با مطالعه این مقاله به بهترین و ساده ترین روش ها باتری گوشی خود را تعویض کنید. شما می توانید برای خرید باتری موبایل اچ تی سی اصل به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا