شرکت سایپا خودرو «شاهین پلاس» را معرفی کرد [تصاویر و مشخصات]

سایپا در حاشیه افتتاح خط تولید پیشرانه ME16 در شرکت مگا موتور، شاهین پلاس را در نسخه های دنده دستی و اتوماتیک معرفی کرد. شاهین پلاس قرار است تا در ماه های آتی به بازار بیاید.

به گزارش رایااستور، در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که شاهین پلاس معرفی شده در این مراسم، نمونه نهایی نبوده و قرار است تا نسخه های تولید انبوه این سدان سایپایی ارتقا یافته تغییراتی در تریم داخلی و داشبورد داشته باشند.

گفته می شود که شاهین پلاس از اواخر تابستان امسال وارد جاده های کشور می شود و در حال حاضر نمونه های آزمایشی آن در جاده های کشور مشغول تست هستند.

مشخصات فنی شاهین +

32546452

شاهین PLUS به پیشرانه ME16 سایپا و مگا موتور مجهز است. این پیشرانه نمونه ایرانیزه EC5 گروه PSA است که از قراردادهای دوران برجام به سایپا رسیده و امروز به در کارخانه مگا موتور تولید می شود.

ME16 سایپا در بحث فناوری تولید، ساختار بلوک سیلندر، فرایند تولید، اجزای سرسیلندر، رینگ، یاتاقان و برخی جزئیات جرقه زنی و پاشش سوخت متفاوت از پیشرانه TU5 پلاس ایران خودرو است و در کنار توان بیشتر مصرف سوخت کمتری را هم دارد.

32453644

پیشرانه شاهین پلاس ۱.۶ لیتر حجم دارد و با چیدمان ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ تولید می شود. این پیشرانه فناوری زمان بندی متغییر سوپاپ های ورودی را دارد و به صورت پایه استاندارد آلایندگی یورو ۵ را به دست آورده است.

نسل جدید دینام ها و پمپ روغن هم برای ME16 استفاده شده و در نهایت می بینیم که شاهین پلاس قدرت ۱۱۵ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۷ نیوتن متر دارد. همچنین جعبه دنده ۵ سرعته دستی ۵F18 (با مهنسی آیسین) توان را به چرخ های جلوی شاهین PLUS دنده دستی می رساند و در نسخه اتوماتیک، جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک DAE وظیفه انتقال قدرت را بر عهده دارد.

امکانات شاهین پلاس

3245364532

شاهین PLUS در تیپ های دنده دستی و اتوماتیک به امکاناتی مانند سانروف، تهویه اتوماتیک، استارت دکمه ای، تریم داخلی چرم مصنوعی، نمایشگر لمسی، فرمان کمکی برقی، دوربین و سنسور پارک عقب، آینه های تاشو برقی، سنسور فشار باد تایرها، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، رینگ آلومینیومی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، دو کیسه هوا و… مجهز است.

در نمونه فول آپشن شاهین پلاس امکاناتی مانند کیسه هوای جانبی سرنشینان جلو، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، نمایشگر لمسی جدید، شیشه های دودی عقب و… دیده می شود.

باید به این نکته توجه داشت که نمونه های نهایی شاهین پلاس در بحث تریم داخلی، داشبورد، رودری ها و برخی امکانات ایمنی و رفاهی متفاوت از شاهین G و شاهین CVT هستند و در جایگاه بالاتری قرار می گیرند.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید