سامسونگ 80 درصد از کل فروش گوشی‌های تاشو را به خود اختصاص داده است

به گزارش رایااستور، با توجه به مجموع گوشی‌های تاشو که در کل سال 2022 حدود 14.2 میلیون نفر محاسبه شده‌اند، گوشی‌های تاشو هنوز بازار گوشی‌های هوشمند را تصاحب نکرده‌اند. با این وجود، مشخص شده که بخش تاشو تاکنون، فقط یکبار افت فروش را تجربه کرده‌اند.

این افت مربوط به سه‌ماهه آخر سال 2022 بود، که فروش گوشی‌های هوشمند افت محسوسی را تجربه کرد. بر این اساس، Canalys پیش‌بینی می‌کند که بازار وسایل تاشو به رشد خود ادامه خواهد داد و حدود 30 میلیون دستگاه در سال 2023 فروخته می‌شود.

بر این اساس، این میزان فروش تقریباً دو برابر کل سال 2022 خواهد بود. براساس آمار منتشر شده، سامسونگ کمتر از 12 میلیون دستگاه فروخته و هواوی با فروش حدود 2 میلیون دستگاه در رتبه دوم قرار دارد.

برندهای دیگری مانند اوپو، ویوو، شیائومی و آنر هم در سال 2022 در عرصه گوشی‌های تاشو باهم رقابت کردند و دستگاه‌هایی با مشخصات و ویژگی‌های فوق‌العاده معرفی کردند. با این حال، هیچ یک از این شرکت‌ها موفق نشدند که حتی 1 میلیون دستگاه به‌فروش برسانند. در واقع، موتورولا تنها موفق شد در سال 2022 حدود 40000 دستگاه به فروش برساند.

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که ریزر با همه پیشرفت‌هایی که درباره آن شایعه شده است، چه عملکردی دارد؟ هنوز مشخص نیست که اگر گوگل با پیکسل فولد خود وارد بازار گوشی‌های تاشو شود، چه اتفاقی برای سهم بازار سامسونگ می‌افتد؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید