سامسونگ قصد فروش 270 میلیون دستگاه در سال آینده رو داره!

طبق گزارش جدیدی که در کره جنوبی منتشر شده، سامسونگ انتظار داره امسال حدود 260 میلیون گوشی هوشمند بفروشه و قصد داره سال 2023 این تعداد رو به 270 میلیون دستگاه برسونه. سال 2017 اوج فروش سامسونگ بود که تونست 320 میلیون دستگاه بفروشه و بعد از اون سال تا حالا سامسونگ نتونسته بیشتر از 300 میلیون دستگاه بفروشه.

تخمین فعلی سامسونگ برای فروش در سال 2022، حدود 260 میلیون دستگاهه که 10 میلیون دستگاه از سال گذشته بیشتره و برای سال آینده هم قصد داره 10 میلیون فروشش رو بیشتر کنه. برای اینکه بتونه فروش رو بیشتر کنه، طبق گزارش‌هایی که وجود داره، تمرکز زیادی روی فروش دستگاه‌های تاشو خواهد داشت که میتونه به رشد سودآوری شرکت کمک کنه.

سامسونگ توی سال 2023 بجای اینکه بخواد محصولات ارزان قیمت خودش رو کمتر بفروشه، ظاهرا قصد داره فروش محصولات ممتاز خودش رو بیشتر کنه. اینجاست که گوشی‌های تاشو وارد عمل میشن چرا که در حال حاضر تلفن‌های تاشو سامسونگ بی رقیب هستن و نرخ رشد سالانه اونا تا سال 2024 به %80 میرسه. سامسونگ برای سال آینده قصد داره تا 60 میلیون از دستگاه‌های سری Z و S و 210 میلیون از سایر محصولات خودش رو به فروش برسونه.

با این حال این برنامه تا زمانی میتونه مناسب باشه که هیچ شرکت دیگه‌ای قصد معرفی و عرضه گوشی‌های تاشو رو نداشته باشه. اگه احیانا یک یا چند شرکت چینی تصمیم بگیرن که برای سال آینده تلفن تاشو وارد بازار بین المللی کنن، ممکنه معادلات سامسونگ بهم بریزه. این رقبا میتونن به احتمال زیاد سلطنت سامسونگ توی قیمت‌گذاری رو به چالش بکشن و اون رو مجبور کنن که حاشیه سود خودش رو کاهش بده.

در ادامه این گزارش اشاره شده که دستگاه‌های گلکسی زد فلیپ و زد فولد سال آینده طراحی بهبود یافته‌تر، دوام بهتر و چین خوردگی کمتری توی نمایشگر دارن.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید