افیلیت دیجیکالا 728 در 90

سامسونگ: ما تیم داخلی برای توسعه هسته پردازنده ایجاد نکرده‌ایم

بعد از اینکه سری پردازنده‌های اگزینوس عملکرد ضعیفی داشتند، سامسونگ بطور کامل به تراشه‌های کوالکام برای سری گلکسی اس23 خود روی آورد. گزارش‌ها، حکایت از این دارند که سامسونگ برای سری گلکسی اس24 نیز قرار است از تراشه‌های کوالکام استفاده کند. چند روز پیش گزارش‌هایی منتشر شد که ادعا می‌کردند سامسونگ در حال توسعه هسته‌های CPU سفارشی خود برای دستگاه‌های گلکسی آینده است که سامسونگ در واکنش به این خبر، اعلام کرد این گزارش‌ها نادرست هستند.

در رابطه با گزارش‌های اخیر، سامسونگ الکترونیکس به سام‌موبایل اعلام کرده: «گزارش اخیر رسانه‌ها مبنی بر اینکه سامسونگ یک تیم داخلی برای توسعه هسته پردازنده ایجاد کرده است، صحت ندارد. برخلاف اخبار، ما مدت‌هاست که تیم‌های داخلی متعددی داریم که مسئول توسعه و بهینه‌سازی CPU هستند، این درحالی‌است که ما دائماً استعدادها از رشته‌های مرتبط را از سراسر جهان جذب می‌کنیم.» از این صحبت سامسونگ می‌توان نتیجه گرفت که این شرکت توسعه هسته‌های سفارشی خود را برای تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های آینده آغاز نکرده است.

سامسونگ ممکن است به استفاده از هسته‌های پردازنده مرکزی ARM ادامه دهد

بنا به گزارش سامسونگ، این احتمال وجود دارد که سامسونگ بخواهد به استفاده از هسته‌های پردازنده مرکزی ARM در گوشی‌های خود ادامه دهد. طبق گزارش‌ها، ARM شرایط مجوز خود را تغییر داده است و OEM‌ها را از ایجاد تغییرات در طرح‌های سهام خود منع کرده است. از زمانی که کوالکام، انویدیا را تصاحب کرد، ARM و کوالکام در مورد شرایط مجوز طراحی‌های هسته CPU ARM با یکدیگر اختلاف داشتند.

برخی گزارش‌ها در گذشته ادعا می‌کردند که Samsung MX (بخش تلفن‌های همراه سامسونگ الکترونیک)، یک تیم داخلی برای توسعه چیپ‌ست‌های تلفن هوشمند ایجاد کرده است. با این حال، هیچ اطلاعات رسمی در این زمینه وجود ندارد. در این گزارش‌ها آمده که سامسونگ در اوایل سال 2025، به تراشه داخلی برای سری گلکسی اس25 رو خواهد آورد.

سامسونگ بخاطر عملکرد ضعیف تراشه‌های اگزینوس، همیشه از سمت مصرف‌کنندگان در فشار بوده است. این شرکت همچنین درگیر جنجال‌های مربوط به GOS (سرویس بهینه‌سازی بازی) بود که اوج عملکرد بازی را در سری Galaxy S22 برای عملکرد پایدار، کاهش داد. بعداً، این شرکت مجبور شد گزینه‌ای را برای خاموش کردن GOS در تلفن‌های هوشمند خود از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزار ارائه دهد.

جدیدترین اخبار حوزه تکنولوژی را از صفحه فناوری ما دنبال کنید.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید