افیلیت دیجیکالا 728 در 90

اسنپدراگون 8 نسل 3: اطلاعات سرعت، ساعت و پیکربندی هسته نسل بعدی کوالکام فاش شد

اسنپدراگون 8 نسل 3 احتمالاً درماه اکتبر معرفی خواهد شد. به‌نظر می‌رسد که چیپست پرچمدار نسل بعدی در بخش CPU نسبت به تراشه A16 Bionic اپل برتری داشته باشد. به‌تازگی جزئیاتی از این پردازنده کوالکام فاش شده است که در ادامه خبر به آن می‌پردازیم.

بعید به‌نظر می‌رسد که کوالکام، اسنپدراگون 8 پلاس نسل 2 را به عنوان به‌روزرسانی میان‌چرخه برای اسنپدراگون 8 نسل 2 عرضه کند. به نظر می‌رسد که این شرکت در حال حاضر، روی نسل بعدی اسنپدراگون 8 نسل 3 کار می‌کند و به‌تازگی اطلاعاتی در مورد این تراشه جدید منتشر شده که به آن می‌پردازیم.

همانطور که توسط افشاگر RGcloudS فاش شده، اسنپدراگون 8 نسل 3 پیکربندی هسته قبلی خود را حفظ خواهد کرد، درست برخلاف شایعات قبلی که ادعا می‌کردند تراشه جدید به تنظیمات 1 + 5 + 2 تغییر پیدا خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد اسنپدراگون 8 نسل 3 آماده ساخته‌شدن با فناوری 4 نانومتری N4P TSMC باشد. همانطور که قبلاً گزارش دادیم، تراشه A17 Bionic اپل تنها چیپست پرچمدار امسال خواهد بود که با فرآیند تولید 3 نانومتری ساخته می‌شود و این انتظار می‌رود که اسنپدراگون 8 نسل 4 سال آینده نیز با فرآیند تولید 3 نانومتری ساخته شود.

ظاهراً اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای هسته اصلی Cortex X4 است. این هسته اصلی می‌تواند تا سرعت ساعت 3.72 گیگاهرتز در اسنپدراگون 8 نسل 3 سامسونگ برای گلکسی تقویت شود. گفته می‌شود که هسته‌های Cortex-A715 و Cortex-A515 جدید نیز به آن ملحق می‌شوند. با این حال، سرعت کلاک بالقوه این هسته‌ها در حال حاضر ناشناخته است.

جدیدترین اخبار حوزه تکنولوژی را از صفحه فناوری ما دنبال کنید.

خبرهای بیشتری بخوانید:

    ممکن است شما دوست داشته باشید
    پیام بگذارید