رایااستور مگ

تعویض باتری سونی

تعویض باتری سونی

تعویض باتری سونی: پس از بررسی و مشاهده مشکلاتی که در گوشی سونی خود مشاهده می کنید، به این نتیجه می رسید که باید نسبت به تعویض باتری سونی خود اقدام کنید. خرید باتری اصل سونی و تغییر دادن مراحلی دارد که اگر به درستی انجام نشود؛ ممکن است صدمات جبران ناپذیری را برای دستگاه شما به همراه داشته باشد ما در این قسمت از سایت رایااستور روش عوض کردن باتری سونی را به صورت مرحله مرحله در قاب تصویر برای شما شرح داده ایم؛ که می توانید با انجام قدم به قدم آن تعویض باطری سونی خود را انجام دهید و در سریع ترین زمان ممکن بتوانید کارایی و بازده را به دستگاه خود بازگردانید.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد تعویض باتری گوشی سونی برای شما کاربران گوشی Sony توضیح دهیم. یکی از مهم ترین دلایلی که منجر به تعویض باطری سونی می شود، خراب شدن باتری است. پس باید توجه داشته باشید که زمان تعویض باتری موبایل دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

تعویض باتری سونی به چه صورت است؟

تعویض باتری سونی به چه صورت است؟

زمانی که گوشی شما عملکرد اولیه خود را از دست می دهد و به درستی کار نمی کند، به این معناست که باتری عمر مفید خود را کرده و شما باید آن را تعویض کنید. در چنین شرایطی شما باید هزینه تعویض باتری گوشی سونی و نحوه تعویض باتری سونی را در نظر داشته باشید. با توجه به اینکه باتری های لیتیومی دارای حساسیت زیادی هستند شما باید از یک متخصص برای تعویض باتری موبایل خود کمک بگیرید.

قبل از اینکه باتری گوشی سونی خود را تعویض کنید، باید مواردی را در نظر داشته باشید و از خراب بودن باتری گوشی خود مطمئن شوید. چرا که در برخی مواد تعویض بی موقع باتری ممکن است مشکلاتی را برای گوشی داشته باشد و عملکرد آن را پایین آورد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین زمان تعویض باتری سونی را انتخاب کنید.

 

نحوه تعویض باتری سونی

ایا باتری گوشی سونی قابل تعویض است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در هنگام خرید برای خریداران پیش می آید، وجود باتری قابل تعویض و غیرقابل تعویض می باشد. اینکه باتری موبایل شما قابل تعویض باشد، طبیعتا راحتی هایی را برای شما خواهد داشت و شما با بسیاری از مشکلات گوشی های هوشمند روبه رو نخواهید بود.

قبلا بیشتر گوشی های سونی به صورت باتری های قابل تعویض وارد بازار می شدند، اما امروزه با بیشتری که در زمینه تولید بهترین گوشی های هوشمند با تولید باتری غیرقابل تعویض شده، معمولا باتری ها به صورت سرخود هستند و این می تواند تا حدودی به زیبایی گوشی شما اضافه کند. تمام گوشی های هوشمند قابل تعویض هستند با این تفاوت که برخی از آن ها نیاز به متخصص دارد و بعضی را شما خودتان می توانید عوض کنید.

خوبی باتری های قابل تعویض سونی این هست که در صورت هنگ کردن شما می توانید به راحتی باتری را از گوشی خارج کرده و آن را دوباره جا بزنید. در صورتی که برای گوشی های سونی باتری سرخورد اینطور نخواهد بود و شما باید از روش های دیگر برای برطرف کردن مشکل گوشی سونی خود استفاده کنید. در ادامه می خواهیم در مورد تعویض باطری سونی برای شما توضیح دهیم.

مراحل تعویض باتری سونی اکسپریا

 • باز کردن دریچه زیر بدنه
 • نیم باز کردن لبه زیرین درب پشت
 • باز کردن لبه چپ و راست درب پشت
 • گیره های اطراف درب پشت
 • جداسازی درب پشت
 • آزاد سازی کانکتورهای روی برد
 • جداسازی براکت سوکت شارژ
 • باز کردن سه پیچ گوشه قاب

آموزش تعویض باتری سونی به صورت تصویری

نحوه تعویض باتری گوشی سونی

نحوه تعویض باتری گوشی سونی

همان طور که می دانید نحوه تعویض باتری سونی زد نیاز به تخصص دارد و برای اینکه شما بتوانید به درستی اینکار را انجام دهید بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید. طریقه عوض کردن باتری موبایل سونی، سختی ها و پیچیدگی های خود را دارد که شما می توانید با در نظر گرفتن مراحل زیر، خیلی راحت باتری گوشی سونی خود را تعویض کنید. قبل اینکه بخواهید این کار را انجام دهید نیاز به ابزار مخصوصی دارید که در ادامه آن ها را نام خواهیم برد.

ابزار مورد نیاز تعویض باتری سونی:

 • قاب باز کن
 • پیک
 • ساکشن کاپ
 • پنس
 • اسپاتول
 • آی اوپنز

با استفاده از این ابزار شما می توانید به راحتی قاب گوشی سونی خود را باز کنید و مراحل تعویض باتری موبایل را به سادگی و بدون هیچ مشکلی انجام دهید. در ادامه همراه ما باشید تا به آموزش قدم به قدم و تصویری عوض کردن باتری سونی بپردازیم.

مراحل تعویض باتری گوشی سونی:

 • جدا کردن سیم کارت از گوشی

مرحله 1 تعویض باتری سونی

قبل از اینکه بخواهید قاب اصلی گوشی را باز کنید و باتری را از آن خارج کنید، بهتر است گوشی را خاموش کرده و سیم کارت و رم را همانند چیزی که در تصویر می بینید خارج کنید. این کار می تواند از آسیب رسیدن به گوشی شما جلوگیری کند.

 • گرم کردن درب پشت با استفاده از آی اوپنز

مرحله 2 تعویض باتری سونی

قبل از اینکه بخواهیم از ساکشن برای جدا کردن درب استفاده کنیم، بهتر است تا جایی که امکان دارد پشت گوشی را گرم کنیم. شما می توانید به مدت 30 ثانیه گرم کردن درب پشت گوشی را ادامه دهید.

 • جدا کردن قاب پشت گوشی

مرحله 3 تعویض باتری سونی

پس از اینکه گوشی را با استفاده از آی اوپنز گرم کردید می توانید به کمک ساکشن همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، آن را به پشت درب بچسبانید و به سمت بالا بکشید.

 • فاصله انداختن بین قاب گوشی

مرحله 4 تعویض باتری سونی

حال می توانید با استفاده از پیک که برای باز کردن قاب استفاده می شود، لبه های گوشی را از یکدیگر جدا کنید. مانند چیزی که در تصویر بالا مشاهده می کنید.

 • جدا کردن درب پشت گوشی

مرحله 5 تعویض باتری سونی

پس از اینکه فاصله ای بین قاب گوشی ایجاد شد می توانید با استفاده از ساکشن مانند تصویر قاب را به آرامی به سمت بالا بکشید. در این قسمت نگران نباشید و به راحتی درب را جدا کنید.

 • جدا کردن کانکتور باتری سونی

مرحله 6 تعویض باتری سونی

پس از اینکه درب را جدا کردید باید کامنکتور باتری را که روی آن قرار دارد را بردارید. برای اینکار می توانید از نو کاسپاتول استفاده کنید. و نوک آن را به زیر آن فرو ببرید و به سمت بالا بکشید.

 • جدا کردن چسب نگهدارنده باتری

مرحله 7 تعویض باتری سونی

پس این می توانید چسبی که برای نگهداری باتری روی آن قرار داده شده است را با دست به سمت عقب بکشید. فقط دقت کنید که به صورت کامل آن را نکنید و بگذارید روی قاب گوشی باقی بماند.

 • جدا کردن باتری موبایل سونی

مرحله 8 تعویض باتری سونی

در آخرین مرحله شما می توانید با آزاد شدن باتری، آن را از قاب جدا کنید. همان طور که در تصویر می بینید باتری از چسب نگهدارنده جدا شده است و شما می توانید خیلی راحت آن را بردارید. پس ازآن می توانید باتری جدید را جهت تعویض در همین مکان قرار دهید و مراحل را از آخر به اول انجام دهید.

هزینه تعویض باتری گوشی سونی

ما در این مقاله در مورد Sony battery replacement، برای شما توضیح دادیم. اگر باتری گوشی شما خراب شده و خوب کار نمیکند، کیفیت خود را از دست داده و خیلی زود شارژ خالی می کند، پیشنهاد می کنیم پس از خواندن این مطلب به فکر جابه جا کردن باتری موبایل خود باشید تا کمترین آسیب به گوشی شما وارد شود.

اگر پس از مطالعه و بررسی این مقاله تصمیم به تعویض باتری موبایل سونی خود گرفته اید، به شما پیشنهاد می کنیم بهترین مرکز خرید را برای انتخاب باتری اصل سونی در نظر داشته باشید. این روزها به دلیل افزایش مراکز خرید و فروشگاه ها افرادی هستند که به قصد سواستفاده از مشتری باتری های تقلبی و غیر اصل را در اختیار آن ها قرار می دهند، شما می توانید با خرید از یک فروشگاه معتبر چند سال به راحتی و بدون نگرانی از گوشی خود استفاده کنید.

تعویض باتری گوشی سونی اکسپریا

فروشگاه اینترنتی رایااستور، یکی از بهترین و معتبر ترین فروشگاه هایی است که به صورت اینترنتی بهترین و با کیفیت ترین باتری های موبایل را در هر برندی در اختیار شما کاربران و مشتریان عزیز قرار می دهد. شما می توانید با انتخاب بهترین باتری از سایت ما، هزینه تعویض باتری سونی را کمتر کنید.

شما می توانید قبل از تعویض باطری سونی خود به سایت رایااستور مراجعه کنید و خرید باطری اصل سونی را با اطمینان خاطر انجام دهید؛ تا در هنگام تحویل دستگاه خود به مراکز تعویض باتری موبایل هیچ دغدغه ای در رابطه با تعویض باتری تقلبی نداشته باشید؛ و سپس با انجام مراحل گفته شده برای روش تعویض باتری سونی خودتان این کار را به ساده ترین روش و سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا