رایااستور مگ

خود به خود خاموش شدن گوشی

خود به خود خاموش شدن گوشی: یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که با تمام کاربران گوشی های هوشمند همراه است، خود به خود خاموش شدن گوشی می باشد. خاموش شدن ناگهانی گوشی آن هم بدون هیچ دلیلی تا حدودی می تواند برای کاربر هراس برانگیز باشد. با توجه به اینکه گوشی ها نیروی مورد نیاز خود را از باتری به دست می آورند ما باید از بهترین روش ها برای نگهداری باتری موبایل استفاده کنیم.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد خود به خود خاموش شدن گوشی، علت خاموش شدن ناگهانی گوشی، خاموش شدن و روشن نشدن موبایل و… برای شما توضیح دهیم. با توجه به اینکه این روزها استفاده از گوشی های اندروید افزایش پیدا کرده است، مشکلات زیادی برای آن ها پیش می آید که در ادامه در مورد یکی از مهم ترین آن خواهیم پرداخت.

علت خود به خود خاموش شدن گوشی اندروید

خاموش شدن گوشی یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که برای تمام کاربران گوشی های اندروید پیش می آید. با توجه به اینکه منبع تغذیه گوشی موبایل، باتری است حتما می دانید که تمام مشکلاتی که ممکن است برای گوشی رخ دهد بخاطر باتری است. پس وقتی گوشی شما مشکلی پیش می آید باید باتری آن را مورد بررسی قرار دهید.

در برخی موارد خاموش شدن ناگهانی گوشی و حتی ریستارت شدن دائمی آن از نظر کاربران کاملا طبیعی است. اما از نظر ما این موضوع اصلا طبیعی نیست و حتما مشکلی برای باتری موبایل شما پیش آمده که نمی تواند نیروی مورد نیاز گوشی شما را تامین کند و به صورت ناگهانی خاموش می شود.

اصلی ترین دلیل خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن، بدون شک به دلیل خرابی باتری موبایل است. خراب بودن باتری می تواند نشان از عدم کارایی گوشی باشد و اینکه شما نمی توانید مانند قبل از گوشی خود استفاده کنید. در طول روز ممکن است، زمانی که از گوشی استفاده می کنید به صورت خود به خود گوشی خاموش شود و شاید اصلا روشن نشود. در ادامه در مورد دلیل اصلی آن و رفع آن برای شما خواهیم گفت.

دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی موبایل

خراب شدن باتری، دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی موبایل

همان طور که می دانید باتری جزء یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعاتی است که برای گوشی استفاده می شود. باطری ها هر چه از کیفیت و ظرفیت بیشتری برخوردار باشند می توانند کارایی و عملکرد بهترین داشته باشند و می توانند سرعت و کارایی گوشی شما را بیشتر کنند. به همین دلیل شما باید با استفاده از روش هایی از خرابی باتری موبایل جلوگیری کنید.

خراب شدن باتری موبایل یکی از دلایل اصلی خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن می باشد. حال باید به بررسی دلایل خراب شدن باتری گوشی بپردازیم. تا زمانی که شما از گوشی خود مراقبت نکنید و باتری را به حال خود رها کنید، طبیعی است که به مرور زمان خراب خواهد شد.

دلایل خراب شدن باتری موبایل:

 • استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • شارژ کردن طولانی مدت گوشی
 • قرار دادن گوشی در مکان نامناسب
 • 100 درصد شارژ کردن باتری موبایل
 • استفاده از شارژرهای تقلبی و غیراصل
 • نصب برنامه های مخرب و بدون استفاده

مواردی که نام برده شد، هر کدام دلیل بر خراب شدن باتری موبایل می باشد. اگر فکر می کنید گوشی شما هم با این موارد همراه است و حس می کنید کیفیت و کارایی گوشی تان کاهش پیدا کرده است، به دنبال راهی برای جلوگیری از خراب شدن باتری موبایل خود باشید. خراب شدن باطری به مرور زمان منجر به تعویض آن خواهد شد.

روشن و خاموش شدن بی دلیل صفحه نمایش گوشی

روشن و خاموش شدن بی دلیل صفحه نمایش گوشی

این که گوشی شما بدون دلیل روشن و خاموش می شود و در برخی موارد خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود، دلیل بر خراب شدن باتری است. همان طور که می دانید باتری های لیتیومی از یک عمر مفیدی برخوردار هستند و همین عمر مفید می تواند روزی به پایان برسد. به صورت کلی در نظر داشته باشید که باتری موبایل 3 الی 4 سال عمر مفید دارد.

اگر می بینید گوشی شما به صورت خود به خود خاموش و روشن می شود، از آن استفاده نکنید و اجازه دهید کمی استراحت کند و خنک شود. در برخی مواقع استفاده بیش از اندازه از گوشی مخصوصا زمانی که گوشی به شارژ است، می تواند این مشکل را برای موبایل شما ایجاد کند. در ادامه در مورد جلوگیری از این مشکل بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی گوشی

همان طور که دلایل متنوعی برای خاموش شدن گوشی وجود دارد و یکی از آن ها خراب شدن موبایل است، حتما روش هایی برای جلوگیری از خاموش شدن موبایل هم وجود دارد که در ادامه در مورد هر یک از آن ها به صورت مختصر برای شما توضیح خواهیم داد. شما می توانید با این روش ها از خاموش شدن خودکار گوشی جلوگیری کنید.

روش هایی برای رفع خاموش شدن گوشی

روش هایی برای رفع خاموش شدن گوشی:

 • عدم استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • حذف برنامه های غیرضروری ها و مخرب
 • عدم استفاده از شارژرهای تقلبی
 • بررسی مشکلات نرم افزاری گوشی
 • عدم به شارژ زدن طولانی مدت گوشی

شما می توانید با استفاده از هر یک از این روش ها از خاموش شدن گوشی خود جلوگیری کنید. سعی کنید در طول روز کمترین استفاده را از گوشی داشته باشید و به صورت مداوم از گوشی استفاده نکنید و به آن استراحت دهید تا داغ نشود. اگر فکر می کنید برنامه های پرمصرف و مخرب روی گوشی شما وجود دارد، آن ها را حذف نصب کنید.

از شارژرهای تقلبی و شارژری غیر از گوشی خودتان استفاده نکنید. چرا که در برخی از مواقع ممکن است ولتاژ و جریان باتری ها و شارژرها با یکدیگر همخوانی نداشته باشد و همین منجر به آسیب زدن به باتری و د رنهایت خاموش شدن گوشی شود. نرم افزارهای داخلب موبایل را بررسی کنید و در صورت وجود ویروس یک آنتی ویروی قوی نصب کنید و یا گوشی را فلش کنید.

سعی نکنید گوشی خود را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل کنید. همین که بتوانید از گوشی برای برطرف کردن نیاز خود در طول روز استفاده کنید، شارژ آن کافی است. مدت زمان طولانی گوشی را به شارژ زدن منجر به داغ شدن باتری می شود و همین می تواند به باطری گوشی شما آسیب وارد کند.

در این مقاله در مورد خود به خود خاموش شدن گوشی برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با مطالعه این مقاله و بررسی تمامی موارد و رعایت کردن آن از خاموش شدن خودکار گوشی خود جلوگیری کنید. اگر مشکل گوشی شما حل نشد می توانید از فروشگاه اینترنتی رایااستور بهترین باتری را برای تعویض خریداری کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

1 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر. من وقتی دارم با گوشیم فیلم میبینم یا باهاش بازی میکنم یهو خاموش میشه یا وقتی هم خاموش میشه خودش دوباره روشن میشه؟ میشه بگین چرا اینجوری میشه؟ یعنی ممکنه به خاطر این باشه که برنامه ها سنگین هسن برا گوشیم؟ اخه قبلا اینطوری نمیشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا