افیلیت دیجیکالا 728 در 90

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟

قوی کردن باتری گوشی : روش ها و ترفندهایی وجود دارد که با توجه و به کاربردن آنها می توانید عمر باتری را که همان قدرت شارژدهی گوشی موبایل است را افزایش دهید. اما برای اینکه بدانید این روش ها کدام اند؟ ما می خواهیم در این مقاله از سایت رایااستور به معرفی بهترین راهکارهای افزایش عمر باتری گوشی بپردازیم.

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟ یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد باتری گوشی برای کاربران پیش می آید، چگونگی قوی کردن باتری و افزایش سلامت و ظرفیت آن می باشد. اگر می خواهید سلامت باتری موبایل خود را افزایش دهید و از کیفیت آن اطمینان داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله ما را در رایااستور همراه کنید.

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟

با توجه تفاوت انواع باتری موبایل، ظرفیت های متفاوتی برای هر یک از باتری های لیتیوم یونی و پلیمری در نظر گرفته شده است. وقتی شما برای اولین بار گوشی خریداری می کنید از ظرفیت آن مطمئن هستید و می دانید که بهترین کارکرد و عملکرد را از گوشی خواهید داشت. پس از گذشت مدتی ظرفیت باتری گوشی شما به اتمام می رسد و شما نمی توانید مانند قبل از آن استفاده کنید.

با توجه به اینکه کم شدن ظرفیت باتری موبایل می تواند دلیل برا خالی شدن سریع شارژ موبایل شود، شما باید از بهترین روش های نگهداری باتری موبایل استفاده کنید. برای قوی کردن باتری موبایل روش های زیادی وجود دارد که در ادامه می خواهیم در مورد نمونه ای از آن ها برای شما توضیح دهیم. اگر می خواهید سلامت و عمر باتری موبایل خود افزایش دهید، باید بهترین استفاده را از باتری موبایل داشته باشید.

تقویت کردن باتری گوشی موبایل

تقویت کردن باتری گوشی موبایل

روش های زیادی وجود دارد برای اینکه بتوانید سلامت باتری را افزایش دهید و میزان مصرف باتری را به مرور زمان کاهش دهید. مهم ترین آن، چگونگی شارژ باتری موبایل و مدت زمان شارژ باتری می باشد. اگر می خواهید باتری گوشی قوی داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم، بهترین زمان را برای شارژ کردن باتری موبایل انتخاب کنید و به بهترین شکل آن را شارژ کنید.

حرارت و سرمای زیاد یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند به گوشی شما آسیب برساند. به شما پیشنهاد می کنیم موبایل خود را در فضایی قرار ندهید که حرارات و سرمای زیادی داشته باشد. یکی از بهترین راهکارها که می تواند به شما کمک کند، زمانی که گوشی را به شارژ متصل می کنید بهتر است قبل از کامل شدن آن را از شارژ خارج کنید. در ادامه در مورد سایر روش های قوی کردن باتری گوشی برای شما توضیح می دهیم.

غیرفعال کردن نرم افزارهای پرمصرف

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند شارژ باتری گوشی شما را تا حدود زیادی خالی کند. وجود نرم افزارهای اضافی و پر مصرف می باشد. نرم افزارهایی هستند که می توانند میزان مصرف شارژ بالایی داشته باشند و به دلیل اینکه از اینترنت استفاده می کنند، مصرف بالایی دارند و به مرور زمان باعث سست شدن باتری گوشی می شوند. شما می توانید برای قوی کردن و افزایش عمر باتری موبایل خود این نرم افزارها را حذف کنید. برای شناخت این اپلیکیشن ها به مقاله ” برنامه هایی که باتری گوشی را خالی میکنند؟ ” مراجعه  کنید.

غیرفعال کردن پیکسل های صفحه

غیرفعال کردن نرم افزارهای پرمصرف

بیشترین میزان مصرف باتری به دلیل روشنایی صفحه نمایشگر می باشد. هرچه نور و روشنایی نمایشگر گوشی شما کمتر باشد، درواقع میزان شارژ کمتری از باتری شما گرفته می شود و باتری می تواند عملکرد بهتری داشته باشد و مدت بیشتری شارژ را در خود ذخیره داشته باشد. کاهش نور و روشنایی صفحه یکی از روش هایی است که می تواند در تقویت کردن باتری گوشی نقش داشته باشد. علاوه بر اینکار شما می توانید پیکسل های صفحه را نیز خاموش کنید.  شما می توانید برای خاموش کردن و غیرفعال کردن پیکسل های صفحه از نرم افزارهای متنوعی استفاده کنید. که یکی از کاربردی ترین آن ها نرم افزار Pixoff می باشد.

غیرفعال کردن قابلیت های اتصال گوشی

وقتی در مورد اتصالات گوشی صحبت می کنیم، منظورمان وای فای، بلوتوث، دیتا، موقعیت مکانی و… می باشد. با توجه به اینکه این قابلیت ها از حجم بالای اینترنت استفاده می کنند، پس می توانند منجر به خالی شدن شارژ باتری موبایل شوند. زمانی که هیچ استفاده ای از اینترنت، وای فای و بلوتوث ندارید، بهتر است آن را غیرفعال کنید. چرا که روشن بودن آن ها حتی بدون استفاده هم می تواند منجر به خالی شدن ناگهانی باتری موبایل شما شود.

راه هایی برای افزایش قدرت باتری موبایل

• عدم استفاده از اینترنت و وای فای
• توجه به تنظیمات گوشی
• بستن برنامه های در حال اجرا
• خاموش کردن اتصالات غیرضروری
• تنظیم نور گوشی در وضعیت خودکار
• بروزرسانی برنامه های گوشی

عدم استفاده از ویجت ها و افکت های تصویری

عدم استفاده از ویجت ها و افکت های تصویری

یکی دیگر از مواردی که می تواند دلیل بر خالی شدن باتری گوشی شما شود، استفاده از ویجت ها و تصاویر متحرک می باشد. ویجت هایی که روی هم اسکرین صفحه نمایش گوشی شما قرار دارد می تواند باعث خالی شدن باتری موبایل شود در کنار آن یک سری افکت های تصویری و انیمیشن ها هم هستند که شارژ باتری را خالی می کنند. شما می توانید با استفاده از تصاویر ثابت برای باتری موبایل خود و حذف بسیاری از این انیمیشن ها، باتری گوشی خود را قوی کنید.

عدم شارژ طولانی مدت گوشی

مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، میزان شارژ باتری می باشد. سعی نکنید که باتری گوشی خود را  خیلی زیادی شارژ کنید و یا اجازه ندهید باتری به صورت کامل خالی شود و در نهایت آن را به شارژ متصل کنید. به شما پیشنهاد می کنیم، قبل از اینکه شارژ باتری به 20 درصد رسید آن را به شارژ متصل کنید و قبل از اینکه به 100 درصد برسد آن را خارج کنید. این مورد نیز تاثیر بسیار زیادی در قوی کردن باتری گوشی دارد.

قوی کردن باتری گوشی

در این مقاله از سایت رایااستور در مورد اینکه چگونه  باتری گوشی را قوی کنیم برای شما کاربران گوشی های هوشمند توضیح دادیم. شما می توانید با استفاده از این روش ها با ساده ترین روش ها و ترفند ها عمر و سلامت باتری موبایل خود را افزایش دهید. در صورت اینکه با انجام اقداماتی که در این مقاله به آن اشاره شد، باتری گوشی شما تقویت نشد، قطعا باتری نیاز به تعویض دارد و شما باید بهترین مدل باتری را برای تعویض خریداری کنید. برای خرید باتری اصل و اورجینال می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید و محصول مورد نیاز خود را با ضمانت نامه 4 ماهه و ضمانت بازگشت وجه 48 ساعته به صورت آنلاین سفارش و خریداری کنید.

همان طور که مطالعه کردید در این مطلب راه های برای افزایش قدرت باتری گوشی شرح دادیم. اگر باطری گوشی شما با مشکل خاصی در زمینه کارایی موبایل خود رب رو شدید می توانید برای تعویض باتری گوشی خود به سایت رایااستور مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (7)