انویدیا: فناوری DLSS در بیش از 300 بازی و برنامه پشتیبانی می‌شود

همان‌طور که می دانید Deep learning super sampling (DLSS) فناوری اختصاصی انویدیا در کارت‌های…

انویدیا می‌گوید اکنون فناوری DLSS در بیش از 300 بازی و برنامه پشتیبانی می‌شود. هم زمان انویدیا اعلام کرده جمعاً 34 بازی DLSS3 پشتیبانی می‌کنند. اطلاعات بیشتر درباره پشتیبانی از DLSS را در ادامه بخوانید.

لیست بازی‌های سازگار با DLSS

همان‌طور که می‌دانید Deep learning super sampling (DLSS) فناوری اختصاصی انویدیا در کارت‌های گرافیک RTX است که از هسته‌های Tensor برای افزایش کیفیت و وضوح تصویر استفاده می‌کند. در عمل DLSS این امکان را به گیمرها می‌دهد تا با همان سخت‌افزارها، بازی‌ها را با نرخ فریم دهی بالاتری اجرا کنند.

انویدیا به طور رسمی اعلام کرده است هم اکنون 34 بازی از DLSS3 و 298 بازی از DLSS2 پشتیبانی می‌کنند. به این ترتیب با احتساب پنج بازی که تنها از DLSS1 پشتیبانی می‌کنند، لیست بازی‌های سازگار با DLSS جمعاً از 300 عنوان فراتر می‌رود.

هم زمان انویدیا خبر از اضافه شدن پشتیبانی از DLSS3 به برنامه D5 Render داد. D5 Render یک بازی یا بنچمارک نیست اما به طراحان و معمارها امکان رندر سه بُعدی را می‌دهد.

  • D5 Render – DLSS3
  • Outlast Trials – DLSS2
  • Bus Simulator 21 – DLSS2
  • KartKraft – DLSS2
  • Voidtrain – DLSS2
  • Moon Runner – DLSS2
  • Ashfall – DLSS3

در بین لیست بازی‌هایی که اخیراً پشتیبانی از نسل دوم DLSS به آنها اضافه شده است، عناوینی چون The Outlast Trials و Bus Simulator 21 به چشم می‌خورد. در طرف مقابل بازی آتی Ashfall پشتیبانی از DLSS3 را با خود خواهد داشت. بتای بازی مزبور در ژوئیه امسال در دسترس گیمرها قرار می‌گیرد.

متأسفانه جدیدترین نسل از فناوری DLSS یا همان DLSS3، تنها توسط کارت‌های گرافیک سری RTX 40 پشتیبانی می‌شود.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

منبع آخرین خبر
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید