حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب و کارهای اینترنتی دانش بنیان

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب و کارهای اینترنتی دانش بنیان

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب و کارهای اینترنتی دانش بنیان

کسب و کارهای اینترنتی دانش بنیان از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی، مورد حمایت قرار می‌گیرن.

به گزارش رایااستور و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، به دنبال تصویب «آیین‌نامه حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال» با هدف حمایت از رشد و توسعه فضای کسب وکارهای دیجیتال کشور و توسعه اقتصاد دیجیتال به امضای معاون اول رییس جمهور رسید.

بر اساس این گزارش، پایه و اساس حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی (به عنوان یکی از دستگاه‌های متولی)، بر مبنای اعطای تسهیلاته و شامل اون دسته از شرکت‌های دانش ‌بنیانیه که توی یکی از چهار حوزه پلتفرم‌های کاربردی و کسب‌وکاری، نرم‌افزارهای محتوامحور، آموزش مجازی یا صنعت بازی‌های اینترنتی مشغول به فعالیت هستن و بازاریابی و فروش محصولات اونها از طریق پلتفرم‌های خارجی صورت می‌گرفت، اما به دلیل بروز محدودیت‌های اخیر توی اینترنت کشور با مشکل مواجه شدن.

به همین منظور، صندوق نوآوری و شکوفایی توی بسته حمایتی خودش برای هر شرکت تا ۱۰ میلیارد تومن تسهیلات در نظر گرفته که با نرخ ترجیحی و بصورت یکجا پرداخت می‌شه و بازپرداخت اون توی یک دوره ۱۲ ماهه در نظر گرفته شده. مبلغ تسهیلات هر شرکت هم معادل شش برابر مجموع هزینه‌های حقوق و دستمزد شرکت بر اساس لیست بیمه مهرماه ۱۴۰۱ مورد محاسبه قرار می‌گیره. اما سقف وام برای شرکت‌های دانش بنیان تا مبلغ یک میلیارد تومنه که به طور مستقیم توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌ها اعطا میشه.

در این بین، شرکت‌هایی که میزان تسهیلات اونها بیشتر از یک میلیارد تومن باشه، برای دریافت تسهیلات از محل منابع اهرمی صندوق نوآوری و شکوفایی به شبکه بانکی معرفی میشن. همچنین تسهیلات شرکت‌های خلاق هم تا سقف ۳۰۰ میلیون تومنه که از طریق عاملیت صندوق‌های پژوهش و فناوری پرداخت می شه. صندوق نوآوری و شکوفایی برای تشخیص آسیب‌دیدگی شرکت‌ها، ملاک‌هایی رو مد نظر قرار داده که عبارت از کاهش حداقل ۲۰ درصدی تعداد نصب کاربر فعال، میزان بازدید یا ترافیک داده توی مهر ۱۴۰۱ نسبت به مرداد ۱۴۰۱ هست و این تسهیلات شامل شرکت‌هایی می‌شه که دارای سوابق فروش هستن و فروش سال گذشته اونها کمتر از ۵۰ میلیارد تومن باشه.

قابل ذکره، تسهیلات اعطایی از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری با نرخ ۹ درصد و با حداقل تضامین و وثایق مورد نیاز و از طریق بانک‌های همکار صندوق با نرخ ۱۲ درصد پرداخت و بازپرداخت اون بعد از گذشت ۶ ماه از تاریخ دریافت تسهیلات توسط شرکت، آغاز می شه.

شرکت‌های دانش بنیان می‌تونن از طریق نشانی اینترنتی https://www.inif.ir/-/mnmrkpj۴ برای دریافت تسهیلات اقدام کنن.

بیشتر بخونید:

خروج از نسخه موبایل