رایااستور مگآموزش

علائم اصلی خرابی باتری گوشی چیست ؟

باتری موبایل خراب شده: از مشکلاتی که افراد زیادی با ان دست و پنجه نرم میکند، خرابی باتری موبایلشان است و به دنبال این هستند تا علائم باتری خراب موبایل را بشناسند و تعمیر باتری خراب موبایل را خودشان انجام دهند. اما بنظر شما، چگونه باتری موبایل خراب میشود؟ در ادامه با سایت رایااستور  همراه  باشید تا جواب این سوال را بگیرید.

باتری موبایل خراب شده را چطور تعمیر کنیم؟

حتما درمورد باتری موبایل خراب شده می دانید. این دسته از باطری ها مقاومت زیادی ندارند و نمی توانند مانند قبل برای ما کارایی داشته باشند. علائم خرابی باتری گوشی، می توان نشان از تمام شدن عمر باتری گوشی شما باشد. به همین جهت شما می توانید از شوک دادن به باتری موبایل و یا کالیبره باتری اندروید استفاده کنید و به ولتاژ باتری موبایل توجه داشته باشید. هر یک از این روش ها تاثیر بسیاری روی سلامت باتری گوشی شما خواهد گذاشت.

با توجه به اینکه ساختار باتری موبایل پیچیده ای دارند و پس از مدتی که استفاده می شوند کارایی و عملکرد اولیه خود را از دست می دهند، شما با یک باتری موبایل خراب شده روبه رو خواهید شد. اگر می خواهید از خراب شدن ناگهانی باطری گوشی خود جلوگیری کنید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید. ترمیم باتری گوشی، ریست باتری موبایل، تعویض باتری موبایل و… از جمله مواردی هستند که می توانند روی عدم خرابی باتری گوشی شما تاثیر داشته باشند.

چرا باتری موبایل باد می کند؟

این روزها یکی از بزرگ ترین دغدغه ها و مشکلاتی که با کاربران گوشی های اندروید و آی او اس همراه است، باتری موبایل خراب شده می باشد. اینکه شما با یک باتری موبایل خراب شده روبه رو می شوید، طبیعتا دلایل زیادی دارد که ما در این مقاله می خواهیم درمورد آن برای شما توضیح دهیم. باتری موبایل خراب شده دردسرهای زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت که یکی از مهم ترین آن ها زود خالی شدن شارژ باتری موبایل می باشد.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد باتری گوشی خراب شده، احیای باتری موبایل، چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟ دلایل خراب شدن باتری موبایل، تعویض باتری موبایل و… توضیح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا روش هایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از طریق آن ها از خراب شدن باتری گوشی خود جلوگیری کنید.

باتری موبایل خراب شده و روش های جلوگیری از خرابی آن

امروزه مهمترین وسیله برای هر شخص ، گوشی موبایل میباشد . وابستگی ما به تلفن همراه به حدی میباشد که حتی تصور جدایی یک روز از گوشی برای همه ما بسیار سخت و طاقت فرسا میباشد . یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن سر و کار دارند ، خرابی باتری گوشی میباشد . خراب شدن باتری گوشی دارای علائم و عوامل مشخصی میباشد که در ادامه قصد داریم آن ها را برای شما معرفی کنیم .

باتری گوشی را می توان بعنوان اصلی ترین قطعه جانبی برای گوشی موبایل برشمرد . هیچ گوشی هوشمندی نمی تواند بدون یک باتری خود ، عملکرد مناسبی داشته باشد . لذا برای اینکه همواره بتوانیم بهترین عملکرد را از گوشی خود شاهد باشیم ، بهتر است با علائم خرابی باتری گوشی بیشتر آشنا شویم تا بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن نسبت به تعویض باتری اقدام کنیم .

جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی موبایل

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

همان طور که می دانید باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند که به مرور زمان از این ظرفیت کم می شود. وقتی شما به صورت مکرر از گوشی خود استفاده می کنید، درواقع از شارژ و انرژی آن برای تامین نیاز خود استفاده می کنید و همین موضوع می تواند منجر به خراب شدن باتری گوشی شما شود. در این قسمت می خواهیم در مورد دلایل خراب شدن باتری موبایل برای شما توضیح دهیم. مواردی که در ادامه برای شما نام برده می شود، به نحوی روی خرابی باتری گوشی شما تاثیر دارد که جلو تر به روش هایی برای جلوگیری از آن خواهیم پرداخت.

دلایل خراب شدن باتری موبایل:

 • خالی شدن سریع شارژ باتری گوشی
 • خالی شدن شارژ گوشی هنگام شارژ
 • خاموش و روشن شدن بی دلیل گوشی
 • داغ شدن بیش از اندازه باتری گوشی
 • باتری موبایل باد کرده

خالی شدن سریع شارژ باتری گوشی

یکی از نشانه های خراب شدن باتری ، خالی شدن ناگهانی شارژ باتری گوشی میباشد . این مشکل معمولا بدین صورت رخ می دهد که شارژ باتری بصورت ناگهانی خالی می شود و بصورت چند درصد چند درصد از شارژ کاسته می شود تا جایی که باتری در کمتر چند ساعت خاموش می شود .

البته نمی توان گفت که خالی شدن ناگهانی شارژ باتری موبایل یکی از اصلی ترین نشانه های خراب شدن باتری موبایل محسوب می شود . گاهی این مشکل با یک کالیبره ساده برطرف می شود .

پیشنهاد می کنیم مقاله خالی شدن ناگهانی شارژ باتری گوشی را مطالعه بفرمایید .

خالی شدن شارژ گوشی هنگام شارژ

خالی شدن شارژ گوشی هنگام شارژ

یکی دیگر از نشانه های خراب شدن باتری موبایل ، شارژ نشدن باتری میباشد . در این حالت زمانی که کاربر گوشی خود را به پریز برق متصل می کند ، شارژ شدن گوشی را مشاهده نمی کند . البته ممکن است این مشکل از شارژر باشد . اما اگر بعد از بررسی شارژر ، از سالم بودن آن اطمینان حاصل کردید ، مطمئن باشید که باتری شما خراب شده است و دیگر قادر به دریافت انرژی نمی باشد و باید هرچه سریع تر نسبت به تعویض آن اقدام کنید .

خاموش و روشن شدن بی دلیل گوشی

از علائم دیگر خرابی باتری گوشی ، روشن و خاموش شدن بدون دلیل گوشی میباشد . شاید برای شما پیش آمده باشد که گوشی شما بدون هیچ دلیلی خاموش و روشن شده است . البته این خاموش و روشن شدن می تواند عوامل دیگری به غیر از خرابی باتری داشته باشد . مثلا یک برنامه مخرب می تواند باعث اختلال در عملکرد سیستم نرم افزاری گوشی شما بشود .

اگر از نرم افزار های گوشی خود مطمئن هستید ، این احتمال را بدهید که باتری شما دچار آسیب شده است و نیاز دارد که هرچه سریع تر تعویض شود . این مشکل زمانی رخ می دهد که باتری نتواند انرژی مورد نیاز سخت افزار را برای اجرای نرم افزار ها تامین کند .

داغ شدن بیش از اندازه باتری گوشی

یکی دیگر از علائم آسیب دیدگی باتری گوشی می تواند داغ شدن باتری باشد . البته در اکثر اوقات ، استفاده بیش از اندازه ، اجرای بازی های سنگین ، اجرای چند برنامه بصورت همزمان ، روشن نگه داشتن اینترنت و … می توانند باعث داغ شدن باتری گوشی شوند .اگر در حالت عادی ، بدون انجام هیچ کاری خاصی گوشی شما داغ شد ، این اطمینان را به خود بدهید که باتری موبایل شما آسیب دیده است و نیاز دارد که تعویض شود . برای تعویض باتری در این حالت هرچه سریع تر اقدام کنید .

باتری موبایل بادکرده

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصلی ترین نشانه خراب شدن باتری موبایل چیست؟ باد کردن باتری از آن دسته مشکلاتی میباشد که می تواند هر گوشی را عملا بدون خاصیت نشان دهد . معمولا وقتی باتری باد می کند ، گوشی موبایل هیچ عملکرد خاصی ندارد و خیلی زود خاموش می شود . برای تشخیص باد کردن باتری ، باید باتری را از گوشی جدا کنید و روی یک سطح شیشه ای صاف بچرخانید . اگر باتری به راحتی چرخید یعنی باتری باد کرده است .

در بعضی اوقات باد کردن به حدی میباشد که به راحتی از روی درب گوشی قابل مشاهده میباشد ولی برخی اوقات باید باتری را از گوشی جدا کنیم و روی یک سطح صاف بچرخانید . یا اینکه اگر باتری قابل جدا شدن نیست ، از عملکرد گوشی پی به بادکردن باتری ببرید .

روش هایی برای رفع باد باتری موبایل

چگونه باد باتری گوشی رو بخوابونیم؟

چگونه باد باتری گوشی رو بخوابونیم؟

همان طور که برای شما توضیح داده شد یکی از مواردی که منجر به خراب شدن باتری موبایل می شود، باد کردن باتری موبایل می باشد. آموزش تعمیر باتری موبایل بادکرده کار سخت و پیچیده ای است که شاید یک متخصص هم نتواند آن را به راحتی انجام دهد. اما شما می توانید قبل از اینکه باتری گوشی تان متورم شود از روش هایی برای جلوگیری از باد کردن و متورم شدن آن استفاده کنید. از جمله این روش ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

روش هایی برای جلوگیری از متورم شدن باتری موبایل:

 • گوشی را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل نکنید.
 • باتری موبایل را در جای خنک نگه داری کنید.
 • باتری را در مکان های خیلی گرم و نزدیک به حرارت قرار ندهید.
 • از شارژرهای اصل برای شارژ کردن باتری گوشی استفاده کنید.
 • زمانی که گوشی به شارژ است از آن استفاده نکنید.

شما می توانید با به کار گیری هر یک از این روش ها از متورم شدن باتری گوشی خود جلوگیری کنید. جلوگیری از باد کردن باتری گوشی می تواند از خراب شدن باتری موبایل هم جلوگیری کند.

زمان تعویض باتری موبایل

زمان تعویض باتری موبایل

اگر به هر دلیلی نشانه های خرابی باتری را در باتری گوشی خود مشاهده کردید و قصد تعویض باتری را داشتید حتما پیشنهاد می کنیم که خرید باتری گوشی خود را از رایااستور انجام دهید. تعویض باتری موبایل یکی از ساده ترین روش هایی است که می توانید از طریق آن باتری گوشی خود را تقویت کنید. اگر باطری گوشی شما خراب شده است و موفق نشده اید با این روش ها باتری گوشی خود را تقویت کنید، بهتر است آن را عوض کنید، چون که :

 • تنها مرجع تخصصی فروش انواع باتری موبایل در کشور است
 • تمامی باتری ها 100% اورجینال هستند
 • تمامی باتری ها 120 روز گارانتی تعویض دارند
 • تمامی باتری ها 48 ساعت گارانتی بازگشت وجه دارند
 • مشاوره با کارشناسان رایااستور کاملا رایگان است
 • تمامی باتری ها شامل گارانتی قیمت هستند
 • تمامی باطری ها شامل گارانتی کیفیت هستند
 • تمامی باتری ها شامل گارانتی اصالت و سلامت هستند
 • + کلی مزایای دیگر

کالیبره باتری اندروید؛ بهترین روش برای باتری های خوابیده

قبل از اینکه تصمیم به تعویض باطری موبایل خود بگیرید، پیشنهاد میکنیم از ساده ترین روش با عنوان کالیبره کردن باتری اندروید استفاده کنید. کالیبره کردن به معنای بهبود سلامت و عمر باتری گوشی می باشد. زمانی که شما گوشی خود را 100 درصد شارژ می کنید و تنها به میزان 80 درصد می توانید از آن استفاده کنید، به این معناست که باتری گوشی شما کالیبره نشده است.

پس می توان گفت عدم تطابق درصد شارژ باتری معوامل خرابی باتری موبایلوبایل و مدت زمانی که برای شما کارایی دارد اگر به یک اندازه  نباشد، لازم است آن را کالیبره کنید و به درصد اصلی آن برسید. برای اینکار کافی است شارژ گوشی خود را به صورت کامل یکبار خالی کنید و به صورت مجدد آن را به شارژ وصل کنید، این کار را دوبار انجام دهید تا باتری گوشی شما بهبود یابد.

در این مقاله از سایت رایااستور درمورد باتری موبایل خراب شده برای شما کاربران توضیح داده شد. شما می توانید با بررسی این مقاله از خراب شدن باتری موبایل خود جلوگیری کنید و یا خرابی آن را به تعویق بیندازید. احیای باتری موبایل، ترمیم باتری موبایل، تعویض آن و تست سالم بودن باتری گوشی، جزء مهم ترین نکاتی است که شما باید پس از خرید به آن توجه داشته باشید. علاوه بر آن درمورد مهم ترین مسائل یعنی کالیبره باتری اندروید، علائم خرابی باتری موبایل و… نیز برای شما توضیح داده شد.

برای خرید باتری گوشی خود همین الان اقدام کنید


پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

6 دیدگاه

 1. یکی از نشانه هایی که باعث میشه باتری خراب بشه اینکه اجازه بدیم باتری یهو و ناگهانی خالی بشه مثلا وقتی داریم با گوشی کار میکنیم و شارژش به درصد خیلی کمی برسه ممکنه یهویی خاموش بشه و تا زمانی هم ک نزنیم ب شارژ روشن نشه

 2. سلام. من وقتی دارم با گوشیم کار می کنم یا دارم تو اینستا میگردم یهو گوشیم خاموش میشه این یعنی اینکه خراب شده؟ میشه بگین چه جوری میتونم درستش کنم؟

  1. دوست عزیز اگه مقاله بالا رو مطالعه کرده باشی یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی و بی دلیل گوشی همون خراب بودن باتری هست. حالا شما که میگی دارم ازش استفاده می کنم که یهو خاموش میشه مشکل قطعا از باتریه به یه متخصص نشون بده یا باید تعویض کنید یا اگه بشه واست تعمیر میکنن

 3. یه چند روزی بود وقتی گوشیمو خاموش میکردم میزاشتم کنار خودش خود به خود روشن میشد و همین باعث می شد شارژش خیلی زود تموم بشه اینقدر پیگیریش نشدم که اخر خراب شد مجبور شدن باتری موبایلمو عوضش کنم..

 4. سلام من چند روز پیش گوشی poco x3 nfc گرفتم . موقع بازی سنگین خیلی داغ می‌کنه تا حدی که دوربین هم داغ میشه بعضی ها میگن بخاطر باتری نیست بخاطر سیستم خنک کننده حالا این داغی زیاد بخاطر باتریه ؟ اگر هم بخاطر باتری نیست گرما زیاد باعث خرابی باتری نمیشه؟؟؟ چون که گوشی ردمی نوت ۸ پرو که مدل پایین تره موقع بازی سنگین اصلا داغ نمیشه .

  1. سلام
   به خاطر چیپست قدرتمندشه
   و اینکه تا حدی طبیعیه که با گذشت زمان و بازی سنگین گوشی داغ کنه
   و در مورد گرمای زیاد باید بگم که توی طولانی مدت به باتری که هیچ به بقیه قطعات گوشی هم میتونه آسیب وارد کنه
   باید سعی کنید مدت زمان کمتری با گوشی کار کنید و کلا باید هر چند دقیقه یا یک ساعت یکبار یه استراحت به گوشی بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا