شرایط فروش و تحویل رانا پلاس اعلام شد [خرداد 1402]

فراخوان مرحله یازدهم اولویت‌بندی سامانه یکپارچه خودرو ویژه متقاضیان عادی درخرداد ۱۴۰۲ منتشر شد. این اطلاعیه مخصوص بخش اول اولویت‌های پاییز ۱۴۰۲ است.

یازدهمین مرحله فراخوان اولویت بندی در سامانه یکپارچه خودرو برای برخی از محصولات ایران خودرو آغاز شد.

متقاضیانی که در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و اسامی آنها به عنوان بخش اول اولویت پاییز به این شرکت اعلام شده است و از طرف ایران خودرو برایشان پیامک ارسال شده می‌توانند در این مرحله ثبت نام کنند.

اولویت‌های اعلامی مجاز به ثبت‌نام در خودروی انتخابی در سامانه یکپارچه هستند و امکان تغییر خودرو وجود ندارد.

شرایط فروش رانا پلاس

شرکت ایران خودرو در این مرحله قرار است خودرو رانا پلاس را با قیمت ۳۲۲ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان عرضه کند. تاریخ تحویل خودرو سه ماه پس از زمان ثبت نام اعلام شده است.

خودروکدکلاس خودروقیمت مصوب فروش (ریال)رنگ‌های قابل عرضهبرنامه فروشموعد تحویل
رانا پلاس۶۱۰۱۷۳.۲۲۲.۳۵۷.۰۰۰سفید، مشکی متالیک، نقره‌ای، خاکستری متالیک۱۰۵۵۹۰۳ ماهه

دراین طرح فروش، رانا پلاس در رنگ‌های سفید، مشکی متالیک، نقره‌ای و خاکستری متالیک عرضه می‌شود.

قیمت رانا پلاس در کارخانه و بازار

رانا پلاس

رانا پلاس یا همان ۲۰۶ فیس لیفت یا ایرانیزه‌شده، خودرویی که بر خلاف انتظار آبی های جاده مخصوص، آن طور که باید مورد استقبال مشتریان قرار نگرفت و هیچ گاه حتی به محبوبیت خانواده پژو ۲۰۶ نزدیک هم نشد.

رانا پلاس خودرویی است که اولین بار در سال 1388 اسمی از آن به میان آمد و از سال 1391 در دو مدل LX و EL تولیدش آغاز شد. اواخر سال 1399 بود که ایران خودرو به فکر عرضه کردن مدل مجهزتر و به‌روز‌تر این خودرو با نام رانا پلاس افتاد.

در اولین عرضه رانا پلاس توسط ایران خودرو رانا پلاس با قیمت نمایندگی ۱۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عرضه شد. پس از گذشت یک ماه در اوایل آبان ماه ایران خودرو طی بخشنامه‌ای قیمت را به ۱۷۹ میلیون و ۵۱۶ هزار تومان تغییر داد و از آذر ماه سال ۱۴۰۰ قیمت مصوب این خودرو به ۲۱۵ میلیون و ۶۶ هزار تومان تغییر پیدا کرد.

نکته‌ای که در مورد نوسانات قیمتی محصولات ایران خودرو در بازه زمانی قرعه‌کشی‌ها همیشه مطرح بوده تغییرات قیمتی در بازه‌های کوچک و بزرگ بوده است که منجر به پاسکاری مداوم‌ نامه‌های اعلام قیمت بین شورای رقابت و کارخانه بوده و همین منجر به نوسان قیمتی نمایندگی‌ها و به تبع از آن بازار آزاد می‌شد.

منبع تجارت نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید