رایااستور مگ

تست سالم بودن باتری گوشی ایفون

تست سالم بودن باتری گوشی آیفون

تست سالم بودن باتری گوشی آیفون: یکی از مهم ترین مواردی که در خرید باتری گوشی ایفون و سایر برند های تولید کننده گوشی اهمیت دارد، می توانیم به سالم بودن آن اشاره داشته باشیم. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد تست سالم بودن باتری گوشی آیفون برای شما کاربران گوشی های اپل توضیح دهیم.

روش های متفاوتی برای تست سلامت باتری آیفون وجود دارد که می توانید با انجام هر یک از این روش ها وضعیت باتری گوشی خود را بررسی کنید و عمر و سلامت آن را تا حد زیادی افزایش دهید. درصد سلامت باتری ایفون، دلیل کم شدن سلامت باتری ایفون، اینکه چگونه سلامت باتری ایفون را چک کنیم و یا چگونه بفهمیم باتری گوشی ایفون سالم است، به چگونگی و نحوه استفاده شما از آن بستگی دارد.

چگونه بفهمیم باتری گوشی ایفون سالم است؟

همان طور که پیش تر به این موضوع اشاره شد، روش های زیادی وجود دارد برای اینکه بفهمید آیا باتری موبایل شما سالم است یا نه؟ یکی از این روش های ساده و کاربردی استفاده کردن از کد تست باتری ایفون می باشد. شما می توانید برای افزایش درصد سلامت باتری ایفون از این کد استفاده کنید. پس یکی از ساده ترین این روش ها کدت تست سلامت باطری موبایل آیفون است.

یکی دیگر از مواردی که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم درمورد بررسی ظاهری باتری اپل می باشد. شما می توانید با بررسی ظاهری باتری موبایل خود از سلامت و سالم بودن آن اطمینان داشته باشید، در غیر این صورت باید از روش ها و راهکارهایی استفاده کنید که منجر به بالا بردن کارایی و سلامت باطری ایفون می شود.

دلیل کم شدن سلامت باتری ایفون

از آنجایی که باتری ها جزء یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی هستند که برای گوشی استفاده می شوند، حتما دلایل زیادی وجود دارد که به مرور منجر به کاهش عمر و کارایی آن ها خواهد شد. قبل از اینکه سلامت باطری گوشی شما کاهش پیدا کند، پیشنهاد می کنیم از بهترین روش های ساده و کاربردی برای جلوگیری از آن استفاده کنید. با توجه به اینکه باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند و به مرور زمان این ظرفیت کاهش پیدا می کند، شما باید به فکر افزایش درصد سلامت باتری موبایل ایفون خود باشید.

دلایل کاهش سلامت باطری موبایل اپل

دلایل کاهش سلامت باطری موبایل اپل:

  • استفاده بیش از اندازه از گوشی
  • به شارژ زدن بیش از اندازه گوشی موبایل
  • استفاده از گوشی در زمان اتصال به شارژ
  • استفاده کردن از تصاویر متحرک برای پس زمینه
  • زیاد بودن نور و روشنایی صفحه نمایش
  • وجود بازی ها و برنامه های اضافی روی گوشی

هر  یک از این موارد می تواند به مرور زمان به کم شدن سلامت باتری گوشی شما کمک کند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم از تست سالم بودن باتری گوشی ایفون خود اطمینان داشته باشید و با بررسی برخی از روش های کاربردی و ساده سلامت باطری ایفون خود را افزایش دهید.

بهترین روش ها برای تست سالم بودن باتری موبایل آیفون

همان طور که می دانید باتری ها از جنس لیتیومی هستند و در دو نوع یونی و پلیمری مورد استفاده قرار می گیرند. این باطری ها به دلیل جنس و ساختاری که دارند، نمی توانند در برابر گرمای خیلی زیاد و یا سرما مقاومت از خود نشان دهند.  به همین دلیل است که باید از بهترین روش ها برای استفاده از آن ها به کار گرفت. باتری های لیتیوم یونی و پلیمری هر کدام دارای خصوصیاتی هستند و همین موضوع روی میزان ظرفیت و کارایی آن ها تاثیر دارد.  

بررسی سلامت باتری ایفون از طریق تنظیمات

بررسی سلامت باتری ایفون از طریق تنظیمات

یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید از طریق آن سلامت باتری ایفون خود را بررسی کنید، می توانیم به بخش تنظیمات گوشی اشاره کنیم. شما می توانید با وارد شدن به بخش setting و انتخاب گزینه Battery به این بخش دسترسی داشته باشید. اگر در این بخش با هشدار و یا علامتی روبه رو شدید، باید آن را تعویض کنید و یا برای تعمیر به یک متخصص نشان دهید.

اما این روزها Apple قابلیتی را برای گوشی های خود ایجاد کرده است با عنوان Battery Health که می توانید از طریق آن به سلامت باتری موبایل خود پی ببرید. در این بخش شما می توانید ظرفیت باطری ایفون خود را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان داشته باشید. اگر عددی که به شما نشان داده می شود، از 75 پایین تر باشد به این معناست که گوشی شما نیاز به تعویض باتری دارد و از سلامت کافی برخوردار نیست. در غیر این صورت شما می توانید برای مدت از آن استفاده کنید.

بررسی سلامت باتری اپل با استفاده از مک بوک

یکی دیگر از روش هایی که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم و این روز ها کمتر کسی به سراغ آن می رود. استفاده از مک بوک در صورت دسترسی به آن می باشد. شما می توانید با استفاده از برنامه Console App از سلامت و وضعیت باتری موبایل ایفون خود اطمینان کافی را به دست آورید. این برنامه ها به صورت پیش فرض روی مک نصب شده است و استفاده از آن بسیار راحت می باشد.

برای دسترسی به این برنامه باید نام آن را در مک خود سرچ کنید و در نهایت گوشی خود را با استفاده از کابل به آن وصل کنید. در این حالت می توانید به بخش های مختلف گوشی خود دسترسی داشته باشید. در بخش سرچ این برنامه شما باید عبارت battryhealth را به همین صورت تایپ کنید. پس از این شما با عبارت Good روبه رو خواهید شد. که نشاندهنده سلامت کافی باتری موبایل شما خواهد بود.

تست سلامت باتری ایفون به کمک نرم افزارهای مختلف

تست سلامت باتری ایفون به کمک نرم افزارهای مختلف

در این قسمت می خواهیم درمورد نرم افزارهایی برای شما بگوییم که می توانید از طریق آن باتری موبایل اپل خود را بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید. یکی از این برنامه ها با عنوان coconutBattery می تواند کمک زیادی به شما کند. البته یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که برای استفاده از این برنامه باید به مک دسترسی داشته باشید. فراموش نکنید که شما باید این برنامه را روی گوشی خود نصب کنید، اگر نه نمی توانید روی مک به آن دسترسی داشته باشید.

برای اینکه بخواهید وضعیت باتری گوشی خود را بررسی کنید، باید به بخش iOS Device وارد شوید و در نهایت وضعیت باطری ایفون خود را بررسی کنید. Full Charge Capacity اگر 96 درصد را به شما نمایش داد به این معنا خواهد بود که می توانید بهترین استفاده را از گوشی خود داشته باشید. به کمک این برنامه می توانید به خوبی باطری ایفون خود را تست کنید.

در این مقاله درمورد تست سالم بودن باتری گوشی ایفون برای شما توضیح داده شد و شما می توانید پس از بررسی این مقاله تا حد زیادی عمر و سلامت باتری موبایل خود را افزایش دهید. ما در این مقاله درمورد دلیل کم شدن سلامت باتری ایفون برای شما توضیح دادیم، شما می توانید با رعایت کردن هر یک از نکاتی که در این مورد به آن اشاره شد، درصد سلامت باتری ایفون خود را افزایش دهید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا