باتری سامسونگ تقلبی

باتری سامسونگ تقلبی: در این مقاله از سایت رایااستور قصد داریم تا شما را با 5 فرق اساسی بین باتری گوشی سامسونگ اصلی و تقلبی آشنا کنیم. همان طور که می دانید باتری ها جزء اصلی سخت افزاری گوشی هستند و می توانند میزان انرژی باتری را تامین کنند. زمانی که ما می خواهیم از گوشی استفاده کنیم، این باتری است که می تواند به عنوان یک منبع انرژی، امکاناتی را در اختیار ما قرار دهد. با توجه به اینکه این روز ها، تولید باتری های تقلبی افزایش پیدا کرده است، شما باید در هنگام خرید از بهترین روش ها برای تشخیص اصلی بودن باتری سامسونگ، استفاده کنید.

باتری های موبایل دارای ظرفیت های مشخصی هستند، با توجه به اینکه باتری اصل گوشی می تواند سال های متوالی برای ما کار کند، طبیعتا استفاده از باتری سامسونگ تقلبی می تواند تا حدود زیادی روی عمر و سلامت باتری ما تاثیر داشته باشد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم برای خرید باتری گوشی خود، از یک متخصص کمک بگیرید تا بتوانید بهترین باتری را با بالاترین کیفیت برای موبایل خود انتخاب کنید.

علائم خرابی باتری موبایل سامسونگ و نحوه برطرف کردن آن

علائم خرابی باتری موبایل سامسونگ

همان طور که گفتیم، باتری ها ظرفیت مشخصی دارند و پس از مدتی که از آن ها استفاده می کنیم، طول عمر و سلامت خود را از دست می دهند. توجه داشته باشید که باتری سامسونگ تقلبی، طول عمر کمتری از باتری اصل دارد و این مورد به تنهایی می تواند منجر به کاهش سلامت و عمر مفید باتری شود. یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند نشان دهنده خرابی باتری موبایل باشد، باد کردن و داغ شدن آن می باشد. یک باتری برای گوشی های هوشمند معمولا باید بین 24 تا 48 ساعت شارژ را نگه دارد و برای گوشی های معمولی این زمان تا 5 روزهم میرسد .

برای اینکه بفهمیم باتری باد کرده است یا نه ؟ کافی است که باتری را روی یک سطح صاف قرار دهید و بچرخانید ، در صورتی که باتری به راحتی چرخید مطمئن باشید که باتری گوشی شما خراب شده است . باتری سالم نباید بچرخد . راه های زیادی وجود دارد تا شما تشخیص دهید باتری خراب شده با نه. مهم ترین خالی شدن سریع باتری سامسونگ  می باشد. اگر باتری گوشی شما سریع شارژ خالی می کند و شما مجبور هستید هر روز آن را به شارژ متصل کنید، باتری شما طبیعتا نیاز به تعویض دارد.

فقط توجه داشته باشید که باتری اصل برای جایگزین کردن خریداری کنید. چرا که استفاده از باتری تقلبی سامسونگ می تواند بعد از مدتی منجر به خراب شدن گوشی شود. با توجه به اینکه دلایلی زیادی برای خرابی باتری گوشی وجود دارد و موارد زیادی منجر به زود خالی شدن باتری گوشی می شوند، شما می توانید با انجام روش هایی که در ادامه به آن اشاره می شود، طول عمر باتری اصل گوشی خود را افزایش دهید.

روش هایی برای افزایش شارژ باتری

روش هایی برای افزایش شارژ باتری:

 • غیر فعال کردن موقعیت مکانی و بلوتوث
 • حذف برنامه ها و نرم افزارهای غیر ضروی
 • قرار دادن روشنایی صفحه در حالت خودکار
 • عدم استفاده بیش از اندازه از گوشی برای بازی
 • عدم استفاده از تصاویر متحرک برای پس زمینه
 • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
 • کالیبره کردن باتری گوشی سامسونگ

نحوه تشخیص باتری اصل سامسونگ

با توجه به اینکه باتری ها به دو صورت اصل و تقلبی وارد بازار می شوند ما می خواهیم در ادامه این مطلب در مورد 5 فرق مهم بین آن ها برای شما توضیح دهیم، تا شما بتوانید جهت تعویض باتری موبایل خود یک خرید مطمئن داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید و با به کار گیری نکاتی که گفته می شود، باتری اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

مراحل تشخیص باتری اصلی و تقلبی :

 • بررسی جعبه باتری
 • بررسی تاریخ ساخت باتری
 • بررسی بدنه و برچسب باتری
 • بررسی نوشته های روی باتری
 • بررسی زوایای انتهایی باتری

جعبه باتری را بررسی کنید

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

 • جعبه های باتری اصلی دارای کیفیت ساخت بالا ، جهت نگهداری از باتری می باشند و همچنین رنگ حروف و کلمات نوشته شده هم روی باتری ، وضعیت نرمالی دارند .

تاریخ ساخت باتری را بررسی کنید

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

 • تاریخ های درج شده روی بدنه باتری و جعبه را با هم مقایسه کنید . چرا که باید دارای تاریخ و ظاهری یکسان باشند . در صورت یکسان نبودن تاریخ های روی بدنه و جعبه ، این باتری تقلبی است و از خرید آن صرفه نظر کنید .

 بررسی دقیق بدنه و برچسب باتری

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ  Battery Weblog 5

 • موادی که در ساخت باتری های نا مرغوب بکار می رود با مواد ساخته شده در باتری های اصلی ، اصلا یکسان نیستند . غالبا بر چسب دور بدنه در قسمت های لبه ها دارای برآمدگی و شکاف هستند اما در باتری های اصلی اصلا شکافی دیده نمی شود و بر چسب به خوبی تا لبه ها کشیده شده است .

 نوشته های روی باتری را بررسی کنید

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ Battery Weblog 7

 • نوشته های روی باتری اصلی دارای فونت و رنگی ضخیم داشته و ظاهر خوبی دارند این در حالی است که باتری های غیر اصلی و تقلبی دارای فونت و رنگی نازک دارند و کیفیت زیادی ندارند .

 زوایای انتهایی باتری را بررسی کنید

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

 • در باتری های اصلی بخش انتهایی دارای ظاهری مرتب تر و تمیز تر می باشد . اگر به کناره های باتری و لبه های آن توجه داشته باشید، می توانید تمیزی آن را تشخیص دهید. دقت کنید که هیچ برآمدگی روی باتری و بدنه آن وجود نداشته باشد.

خرید باتری اصل و اورجینال سامسونگ

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که ذهن کاربران گوشی های سامسونگ را به خود درگیر کرده است، این است که برای خرید باتری گوشی سامسونگ به چه فرشگاهی برویم و باتری اصل و اورجینال را از کجا خریداری کنیم؟ این سوال حتما برای شما هم پیش آمده. به شما عزیزان و افرادی که قصد خرید باتری سامسونگ اصل را دارند، توصیه می کنیم برای خرید به نمایندگی شرکت های معتبر samsung مراجعه کنند، تا بتوانند بهترین باتری را با ضمانت خریداری کنند.

البته توجه داشته باشید که این روز فروشگاه اینترنتی رایااستور نیز به عنوان یکی از بهترین فروشگاه هایی است که باکیفیت ترین باتری ها را با ضمانت کامل و مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با مراجعه به سایت ما، در صورت نیاز باتری مورد نظر خود را به صورت اینترنتی و به صورت 24 ساعته سفارش و خریداری کنید. خرید باتری اصل از این فروشگاه با ضمانت تعویض 4 ماه و ضمانت بازگشت وجه 48 ساعته همراه می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (9)