افیلیت دیجیکالا 728 در 90

امکان دسترسی به کامپیوتر مجازی تحت کلاود با ویژگی Windows 365 Boot در ویندوز 11

دیشب مایکروسافت یک قابلیت جدید برای ورود به ویندوز مجازی از طریق کامپیوترهای مجهز به ویندوز 11 معرفی کرد.

مایکروسافت یک قابلیت جدید به نام Windows 365 Boot برای ویندوز 11 معرفی کرد که امکان دسترسی به یک کامپیوتر مجازی تحت کلاود را از همان صفحه لاگین ویندوز می‌دهد. با این قابلیت جدید می‌توان از طریق یک کامپیوتر مجهز به ویندوز 11، به بی نهایت کامپیوتر مجازی تحت کلاود با سیستم عامل ویندوز 11 دسترسی پیدا کرد که مایکروسافت تصور می‌کند جایگزین خوبی برای لپ تاپ‌های ارزان باشد.

کاربرد قابلیت Windows 365 Boot ویندوز 11 چیست؟

همان‌طور که می دانید Windows 365 Cloud PC یک سرویس برای دسترسی به فضای اختصاصی یا ویندوز مجازی بر روی کامپیوترهای اشتراکی است که ماهانه 20 دلار خرج روی دست کاربران می‌گذارد. دیشب مایکروسافت یک قابلیت جدید برای ورود به ویندوز مجازی از طریق کامپیوترهای مجهز به ویندوز 11 معرفی کرد.

Windows 365 Boot

مایکروسافت می گوید در وجود قابلیت Windows 365 Boot، کارکنان می توانند در زمان تعویض شیفت به فضای کاملاً اختصاصی و امن خود وارد شوند که برای فضاهای کاری چون پشتیبانی مشتریان کسب و کارها، مراکز بهداشتی و نظیر آنها ایده آل است.

صفحه لاگین Windows 365 Boot

این قابلیت در نسخه های پرو و انترپرایز ویندوز 11 وجود خواهد داشت، با این حال هنوز در دسترس کاربران قرار نگرفته است. البته این سرویس مجانی نیست و هنوز کاربران به یک لایسنس قانونی Windows 365 Cloud PC نیاز دارند.

فضای مجازی تحت ویندوز 11

برای استفاده از این سرویس باید Windows 365 Boot در ویندوز 11 نصب و فعال شود. پس از فعال کردن این کامپوننت ویندوز 11، کاربران در صفحه لاگین ویندوز می‌توانند مستقیماً و همانند یک کامپیوتر عادی، به PC مجازی تحت کلاود خود وارد شوند. متأسفانه زمان عرضه عمومی قابلیت Windows 365 Boot برای ویندوز 11 اعلام نشده است.

به طور خلاصه می‌توان گفت در وجود قابلیت Windows 365 Boot ویندوز 11، دیگر برای ورود به کامپیوتر مجازی تحت کلود به انجام دادن هیچ گام اضافی نیاز نیست و مستقیماً می‌توان به PC تحت Cloud لاگین کرد. این قابلیت طیف وسیعی از تنظیمات مدیریتی و امنیتی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

منبع آخرین خبر
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید