برگزیدههوش مصنوعی

قابلیت ساخت تصویر با هوش مصنوعی به نوار جستجوی گوگل اضافه شد [جزئیات]

به گزارش رایااستور، وب‌سایت‌های زیادی در حال حاضر وجود دارند که می‌توانند براساس متن‌های ارائه‌شده توسط کاربران، تصاویر هوش مصنوعی ایجاد کنند اما اکنون گزینه ساده‌تری برای این کار فراهم شده است.

گوگل رسماً اعلام کرد که حالا کاربران می‌توانند با سرویس جدید SGE آن نیز تصاویر هوش مصنوعی تولید کنند.

براساس پست گوگل، اگر از طریق برنامه Search Labs این شرکت در SGE شرکت کرده‌اید، می‌توانید درخواست خود را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید و سپس این سرویس براساس درخواست متنی شما چند تصویر ایجاد می‌کند که می‌توانید گزینه مدنظر خود را از بین آن‌ها انتخاب کنید.

گوگل برای ارائه این ویژگی از خانواده مدل‌های هوش مصنوعی Imagen کمک گرفته است.

قابلیت ساخت تصویر با هوش مصنوعی به نوار جستجوی گوگل اضافه شد [جزئیات]

ساخت تصویر هوش مصنوعی با نوار جستجوی گوگل

قابلیت ساخت تصویر با هوش مصنوعی به نوار جستجوی گوگل اضافه شد [جزئیات]

گوگل در بیانیه خود با استفاده از یک تصویر متحرک GIF نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از این ابزار برای ساخت تصاویری براساس درخواست «تصویری از یک برگچه‌خوار که کلاه سرآشپز بر سر دارد و در حال پختن صبحانه است» (تصویر بالا) استفاده کرد.

همانطور که این GIF نشان می‌دهد، همچنین می‌توانید درخواست‌هایی که گوگل برای ساخت هر عکس استفاده کرده است را اصلاح کنید.

قابلیت ساخت تصویر با هوش مصنوعی به نوار جستجوی گوگل اضافه شد [جزئیات]

علاوه بر این، همچنین می‌توانید از طریق Google Images نیز تصاویر تولیدشده با هوش مصنوعی بسازید. در واقع زمانی که در حال مرور نتایج ارائه‌شده توسط گوگل Images هستید، ممکن است کادری را مشاهده کنید (تصویر بالا) که با کمک آن می‌توانید براساس درخواست خود تصاویری را ایجاد کنید. تصاویری که توسط این قابلیت ساخته می‌شوند در نوار کناری مرورگر نشان داده می‌شوند.

گوگل توضیح می‌دهد که تصاویر ساخته‌شده با SGE «دارای ابرداده برچسب‌گذاری‌شده و واترمارک جاسازی‌شده هستند که نشان می‌دهد آن‌ها توسط هوش مصنوعی ایجاد شده‌اند.»

همچنین این شرکت توضیح می‌دهد که با قابلیت جدید نمی‌توان تصاویری را ایجاد کرد که نشان‌دهنده چهره افراد شناخته‌شده و معروف است. علاوه بر این، گوگل امکان ساخت تصویر با SGE را فقط به کاربرانی که حداقل ۱۸ سال دارند ارائه کرده است.

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *