بازار خودرو با خبر اجرای طرح واردات خودروهای کارکرده، آرام شد + جزئیات

امروز یکی از نمایندگان مجلس خبر اجرای واردات خودروهای دست دوم را از دو هفته آینده داد، که این خبر توانست جلوی افزایش قیمت بازار را بگیرد.

به گزارش رایااستور، تقریباً ساعت ۱۰ صبح دیروز بود که لطف الله سیاهکلی خبر داد قرار است از دو هفته آینده، واردات خودروهای دست دوم به صورت جدی اجرایی شود.

انتشار همین خبر موجب شد بسیاری از مردم و افراد حاضر در بازار آزاد خودرو نسبت به واردات دست دوم مجدداً امیدوار شوند و به دنبال آن، جلوی افزایش قیمت خودروها نیز گرفته شود.

در کنار خبر اجرایی شدن قریب الوقوع واردات خودروهای دست دوم زیر ۵ سال کارکرد، که هیچ محدودیتی از بابت حجم موتور و تعداد سیلندر برای آن ها لحاظ نشده است، قیمت خودروهای خارجی غیرچینی نیز، که بیش تر متناسب با ارزش دلار نوسان پیدا می کرد، پایین تر آمد و متعادل تر شد.

به این ترتیب، می توان گفت انتشار چنین اخبار به ظاهر مثبتی که نوید روزهای خوش صنعت خودرو را می دهند، موجب می شود به طور موقت جلوی افزایش قیمت خودروهای بازار آزاد گرفته شود، اما امان از آن روزی که همه مردم متوجه شوند که تمام این حرف ها و اخبار وعده های سر خرمن اند و فقط می توان از آن ها به عنوان درمان موقتی این صنعت مریض استفاده کرد.

منبع asbe-bokhar
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید