طراحی گلکسی زد فولد 5 سامسونگ فاش شد

گفته می‌شود گلکسی زد فولد 5 زودتر از انتظار معرفی می‌شود. این شرکت کره‌ای تاکنون به‌این صحبت واکنشی نشان نداده است. بااین حال درادامه نگاهی به گلکسی زد فولد 5 خواهیم انداخت؛ OnLeaks یک ویدئو 360 درجه را باکیفیت 5K از گوشی هوشمند تاشو سامسونگ به اشتراک گذاشته که درادامه خبر به آن می‌پردازیم.

گلکسی زد فولد 5 تقریباً شبیه‌به گلکسی زد فولد 4 است و درنگاه اول ممکن است نتوانید این دو مدل را ازهم تشخیص دهید. اما اگر کمی بادقت نگاه کنید، متوجه می‌شوید که فلاش LED داخل جزیره دوربین گلکسی زد فولد 4 در سمت راست دوربین گلکسی زد فولد 5 قرار گرفته است.

درحالیکه طراحی تاحد زیادی شبیه به نسل قبل است و بدون تغییر باقی مانده، اما مکانیسم لولا قابل‌توجه‌ترین تفاوتی است که امسال شاهد آن خواهیم بود. شایعه شده گلکسی زد فولد 5 از لولای قطره‌ای استفاده می‌کنه تا فاصله زمانی که گوشی هوشمند تا می‌شود را کاهش دهد و چین‌خوردگی نمایشگر را در زمان بازشدن صفحه، مخفی کند.

این منبع می‌گوید که سامسونگ گلکسی زد فولد 5 در حالت بازشدن 154.9 در 129.9 در 6.3 میلیمتر و در حالت تاشدن 154.9 در 67.1 در 13.5 میلیمتر اندازه دارد. ضخامت گوشی هوشمند در حالت تاشده 13.4 میلیمتر خواهد بود. در مقایسه، گلکسی زد فولد 4 دارای ابعاد 155.1 در 67.1 در 14.2-15.8 میلی‌متر در حالت تاشدن و 155.1 در 130.1 در 6.3 میلی‌متر در زمان بازشدن است. کاهش ضخامت Fold5 هنگام تاشدن را می‌توان به مکانیسم لولای جدید نسبت داد.

این منبع همچنین ادعا می‌کند که صفحه‌نمایش تاشو گلکسی Z Fold5 به‌صورت قطری 7.6 اینچ اندازه خواهد داشت، درحالی‌که قطر صفحه‌نمایش بیرونی 6.2 اینچ خواهد بود که شایعات قبلی را تأیید می‌کند. نمایشگر فولد 4 نیز همین اندازه بود، اما از آنجایی که فولد 5 با ابعاد کاهش یافته عرضه می‌شود، حاشیه‌های آن نسبت به نسل قبل نازک‌تر خواهند بود.

شایعه شده که سامسونگ گلکسی زد فولد 5 در ماه جولای در کنار گلکسی زد فلیپ 5 به‌صورت رسمی عرضه می‌شود، بنابراین انتظار می‌رود در هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری در مورد این گوشی‌های تاشو بشنویم.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

بهترین گوشی

بهترین دوربین گوشی

بهترین گوشی سامسونگ

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید