پهپاد DJI Inspire 3 با سنسور فول‌فریم 8K معرفی شد

DJI از جدیدترین پهپاد کلاس حرفه‌ای Inspire 3 خود برای فیلمبرداری هوایی رونمایی کرد. این مدل ازنظر طراحی، حسگر، اتصال و عملکرد نسبت‌به مدل‌های قبلی، پیشرفت زیادی داشته است.

پهپاد DJI Inspire 3 00

Inspire 3 جدید شامل یک سنسور فول‌فریم Zenmuse X9-8K Air Gimbal Camera می‌شود که سبک‌ترین حسگر آن‌ها است و از سیستم پردازش تصویر CineCore 3.0 DJI پشتیبانی می‌کند. این دوربین می‌تواند تاکیفیت 8K را باسرعت 25 فریم‌درثانیه در CinemaDNG و همچنین تاکیفیت 8K را باسرعت 75 فریم‌درثانیه در Apple ProRes RAW ضبط کند. همچنین می‌تواند فیلمبرداری تاکیفیت 4K را باسرعت 120 فریم‌درثانیه در ProRes RAW را بدون برش انجام دهد.

سنسور هوایی X9-8K از ISO دوگانه بومی در EI 800 و 4000 زیر 30 فریم‌درثانیه پشتیبانی می‌کند، که آن‌را برای عکاسی در شرایط کم‌نور بسیار توانمند می‌سازد. بالاتر از 30فریم، دوربین همچنان می‌تواند EI 320 و 1600 را انجام دهد. سنسور دارای محدوده داینامیکی ادعایی 14+_stop است. DJI Cinema Color System (DCSS) برای رنگ‌ها و رنگ‌های دقیق پوست و تطابق رنگ بین دوربین‌های دیگر DJI مانند Ronin 4D پشتیبانی می‌شود.

Inspire 3 از پایه DJI DL پشتیبانی می‌کند و دوربین با یک لنز 18 میلی‌متری F2.8 فول‌فریم اضافی و یک لنز تله‌فوتو جدید طراحی‌شده برای کیفیت 8K و همچنین سایر گزینه‌های نصب DL سازگار است.

لنزهای DJI Inspire 3

Inspire 3 دارای بدنه سبک و بازطراحی شده جدید است. دوربین FPV، حسگرهای بصری، آنتن‌های موقعیت‌یابی و اسلات‌کارت ذخیره‌سازی همگی در بدنه هواپیما تعبیه شده‎‌اند. ارابه فرود را می‌توان در حین پرواز پایین آورد و درزمان عکاسی به‌سمت بالا برد و دید 80 درجه‌ای نامحدودی را ایجاد کرد. این هلی‌شات جدید می‌تواند به‌سرعت 94 کیلومتر برساعت برسد و سرعت صعود و فرو 8 متربرثانیه و سرعت شیرجه 10 متربرثانیه را تجربه کند.

Inspire 3 همچنین دارای یک دوربین FPV به‌روزشده است. این دوربینی است که اپراتور پهپاد از طریق آن می‌بیند و مدل جدید دارای یک FOV با زاویه دید 161 درجه و سنسور دید در شب 1/1.8 اینچی باکیفیت 1080پیکسل باسرعت 60 فریم‌برثانیه است. این پهپاد دارای برد انتقال 15 کیلومتر با یک کنترلر و 12 کیلومتر در حالت کنترل دوگانه (خلبان + کنترل گیمبال) است. پهپاد می‌تواند تصویر زنده باکیفیت 1080پیکسل و سرعت 60 فریم‌درثانیه رابا تأخیر 90 میلی‌ثانیه در فاصله 12 کیلومتری یا کیفیت 4K با سرعت 30 فریم‌درثانیه رادر محدوده 5 کیلومتری ارسال کند.

پهپاد DJI Inspire 3

Inspire 3 باکنترلر DJI RC Plus و صفحه‌نمایش 7 اینچی باروشنایی 1200 نیت، بیشتر از 3 ساعت دوام می‌آورد و خاموش نمی‌شود. اگر ازباتری‌های خارجی WB37 استفاده کنید، بازدهی دستگاه به 6 ساعت افزایش پیدا می‌کند. همچنین این پهپاد خود از باتری‌های دوگانه TB61 پشتیبانی می‌کند که اجازه می‌دهد دستگاه 28 دقیقه پرواز داشته باشد.

سیستم پرواز در Inspire 3 با گزینه‌های جدید Waypoint Pro به‌روزرسانی شده است، از جمله مسیرهای تکرارپذیر که به خلبان اجازه می‌دهد پهپاد را در الگوهای دقیق پرواز دهد و چندین بار یک مسیر مشخص را پرواز کند. دالی سه‌بعدی می‌تواند جرثقیل، دوربین کابلی یا دالی را شبیه‌سازی کند تا حرکت دوربین نصب‌شده سنتی را شبیه‌سازی کند.

این دوربین می‌تواند این کار را با یک سیستم موقعیت‌یابی RTK با دقت‌بالا و 3 GNSS یکپارچه (GPS + Galileo + BeiDou) انجام دهد که به‌دوربین اجازه می‌دهد دقیقاً در هر نقطه از جهان حرکت کند. الگوریتم‌های جدید یادگیری ماشین، همچنین تشخیص و ردیابی تک‌شیء را ارائه می‌کنند تا خلبان بتواند روی پرواز تمرکز کند درحالی‌که دوربین به‌طور خودکار روی سوژه متمرکز است. این‌کار پرواز و ضبط انفرادی را آسان‌تر می‌کند.

دوربین DJI Inspire 3

Inspire 3 برای ادغام یکپارچه در مجموعه فیلم‌های حرفه‌ای سطح‌بالا، با همگام‌سازی کد زمانی، قابلیت جفت‌شدن با یک نمایشگر از راه دور با روشنایی بالا و RC Plus طراحی شده است. این مانیتور سازگاری با سایر محصولات DJI مانند دستگیره‌های دستی DJI 4D و چرخ‌های اصلی DJI را برای کنترل گیمبال امکان‌پذیر می‌کند.

DJI Inspire 3 چیزی درحدود 16499 دلار قیمت دارد و تا پایان ماه ژوئن در دسترس قرار خواهد گرفت. این مجموعه شامل DJI Inspire 3 Aircraft، دوربین Zenmuse X9-8K Air Gimbal، کنترل از راه‌دور RC Plus، باتری هوشمند 6x TB51، هاب شارژ، PROSSD 1TB، قاب کالسکه، 3x پروانه رهش سریع تاشو (جفت)، حمل لنز بند پلاس و… می‌شود. دراین مدل لنزها به صورت جداگانه فروخته می‌شوند.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید