گوگل پیکسل فولد ممکن است پنل اولد پیشرفته‌تری نسبت‌به گلکسی زد فولد 5 داشته باشد

Samsung Display مجموعه مواد M12 را برای نمایشگرهای OLED سال گذشته معرفی کرد؛ این نمایشگرها ابتدا در گوشی‌های گلکسی زد فلیپ 4 و زد فولد 4 استفاده شدند، سپس در نمایشگرهای LTPO آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس به نمایش درآمدند. نشریه کره‌ای The Elec گزارش می‌دهد که این شرکت در حال تهیه مجموعه مواد M13 و M14 است.

این احتمال وجود دارد که M13 در گوگل پیکسل فولد استفاده شود. رسانه‌ها از این گوشی بعنوان افسانه یاد می‌کنند البته به‌این دلیل که عرضه آن بارها به‌تاخیر افتاده است. اما این احتمال وجود داره که در ماه ژوئن شاهد معرفی این تلفن تاشو باشیم.

این احتمال میره که پنل گوگل پیکسل فولد از نمایشگرهای گلکسی زدفولد 5 و گلکسی زدفلیپ5 کیفیت به‌مراتب بهتری داشته باشد چراکه انتظار میرود تلفن‌های سامسونگ از همان مجموعه مواد M12 استفاده کنند. این موردم باید درنظر داشته باشیم که گوگل به‌ندرت پیش می‌آید که از آخرین فناوری استفاده کند؛ همچنین، چندماه پیش صحبت‌هایی درمورد کاهش رتبه از برنامه‌های اولیه برای نمایشگر وجود داشت.

به گفته The Elec، اپل نمایشگرهای مبتنی بر M12 را برای هر چهار مدل آیفون 15 سفارش می‌دهد. سال گذشته پنل‌های M12 برای مدل‌های پرو و پنل‌های M11 برای مدل‌های غیرپرو استفاده شدند. بااین‌حال، تحلیلگران معتقدند این اتفاق برای سال 2025 رخ نخواهد داد و هرچهار مدل از یک پنل استفاده می‌کنند.

ظاهراً Samsung Display درحال توسعه یک فرمول سفارشی با نام M14 است که به‌طور انحصاری توسط اپل برای نسل آیفون 16 درسال آینده استفاده خواهد شد.

همانطور که در سال جاری، Samsung Display برای هر چهار مدل آیفون 15 پنل می‌سازد، LG Display نیز در پنل‌هایی برای دو مدل پرو کمک می‌کند. BOE به‌دلیل مشکلاتی از سفارش اولیه حذف شد.

جدیدترین اخبار فناوری را از رایااستور دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید