آموزشرایااستور مگ

شارژ اولیه گوشی چند ساعت است ؟ – آیا شارژ اولیه لازم است ؟

0
شارژ اولیه گوشی چند ساعت است ؟
شارژ اولیه گوشی چند ساعت است ؟

شارژ اولیه گوشی چیست ؟

حتما همه ما کم و بیش این جمله را شنیده ایم و یا پرسیده ایم . زمانی که ما یک گوشی نو میخریم ، باتری گوشی یک مقدار شارژ دارد . این مقدار شارژ در هنگام تولید توسط کارخانه تولید کننده داخل باتری ها قرار می گیرد . از این شارژ برای راه اندازی اولیه گوشی استفاده می گردد که به همین سبب به آن شارژ اولیه می گویند . اولین سوالی که به بعد از خرید در ذهن ما نقش می بندد این است که شارژ اولیه گوشی چند ساعت است ؟ .. اجازه بدید یک موضوع را برای شما روشن کنیم ، سپس جواب شما رو خواهم داد .

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا شارژ اولیه لازم است ؟

بسیاری از کاربران از ما می پرسند که آیا لازم است تا بعد از خرید یک گوشی نو آن را به مدت 12 ساعت به شارژ بزنیم تا شارژ اولیه اون کامل بشه ؟ در پاسخ به این سوال باید خدمتتون عرض کنیم که این موضوع مربوط به گوشی های پیشین بود . در مدل گوشی های چند سال گذشته در باتری های نیکل کدمیم باید محدوده برای باتری مشخص می کردیم . حتما می پرسید محدوده یعنی چی ؟ یعنی اینکه اگر شارژ اولیه باتری بین 20% تا 90% بود این مقدار بعنوان محدوده برای باتری اون گوشی تعریف می شد و باتری از شارژ اول به بعد فقط بین 20% تا 90% از فضای خودش رو پر می کرد و به مروز زمان بقیه ناحیه ها نادیده گرفته می شد . به همین دلیل لازم بود تا حتما از شارژ اولیه استفاده کنیم . اما در باتری های امروزی که همگی تقریبا از نوع لیتیوم پلیمری هستند از تکنولوژی های به روزتری استفاده شده است و هیچ خبری از تعیین محدوده نیست . این یعنی که هیچ نیازی نیست که دستگاه شما برای شارژ اولیه به برق وصل شود و همین که شارژ گوشی شما 100% شد می توانید آن را از پریز برق جدا کنید . البته بهترین حالت برای باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری مقدار شارژ بین 20 تا 80 درصد هست . یعنی شما اجازه ندید که باتری شما کمتر از 20 درصد بشه و از اونور هم اجازه ندید که باتری شما صد درصد شارژ شه چون در هر صورت به باتری فشار میاد .

بیشتر بخوانید :   چگونه خرابی باتری گوشی خود را درست کنیم ؟

 

نکته : 

درست است که باتری های لیتیوم پلیمری نیازی به شارژ اولیه ندارند اما در برخی موارد بوده است که کاربران تماس گرفته اند که چون شارژ اولیه نداشته اند ، باتری آنها زودتر از حالت معمول خالی می شود . پس برای احتیاط سعی کنید گوشی خود را پس از خرید به شارژ اولیه متصل کنید .

 

گوشی بعد از خرید چند ساعت باید در شارژ باشد؟

با توجه به اینکه شارژ اولیه برای گوشی های هوشمند نیاز نیست ، اما بهتر است که 8 ساعت شارژ اولیه شوند تا دیگر نگران خالی شدن باتری خود نباشید. نگران این موضوع هم نباشید که اگر شارژ باتری 100% شود و گوشی همچنان در شارژ باشد ، باتری گوشی آسیب می بیند ، باید خدمتتون عرض کنم در باتری های پلیمری ،سنسورهایی بکار گرفته شده اند که به محض فول شدن باتری اجازه دریافت شارژ بیشتر را نمی دهند و هیچ آسیبی به دستگاه شما وارد نمی شود .

 

امیدوارم مطلب مفید واقع شده باشه . حتما نظرات یا تجربیاتتون رو با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید .

تعویض باتری ایفون 6S

مقاله قبلی

مشخصات و قیمت گوشی سامسونگ A90 5G 2019

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

نظرات بسته شده اند

بیشتر در آموزش