قابلیت جدید واتساپ در گوشی‌های اندروید بهتر از تلفن‌های آیفون کار می‌کند

ویژگی ارسال تصاویر با کیفیت بالا در واتس‌اپ، در گوشی‌های اندرویدی عملکرد بهتر از گوشی‌های آیفون دارد. تلفن‌های اندروید تصاویر را با وضوح بالاتری ارسال می‌کنند.

سال‌هاست که اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام و واتس‌اپ، وضوح و کیفیت تصویر را کاهش می‌دهند و باعث خرابی آن‌ها می‌شوند. بسیاری از کاربران عادت دارند که مستقیماً ازطریق این برنامه‌ها عکس بگیرند که درنهایت باعث می‌شود تصویر آن‌ها با کیفیت پایینی ارسال شود. اما واتس‌اپ قصد دارد این رویه را تغییر دهد و در مسیر درست قدم بگذارد.

کیفیت 11 مگاپیکسلی تصاویر در گوشی‌های اندرویدی با ویژگی تصویر HD واتساپ

واتس‌اپ درحال آزمایش قابلیتی است که به‌کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند با وضوح بالاتری تصاویر را ارسال کنند. این ویژگی جدید در نسخه بتا (2.23.12.13) موجود است و با انتخاب گزینه HD در بالای تصویر، می‌توانید عکس‌ها را بجای رزولوشن 1600 در 1052 پیکسل (1.6مگاپیکسل) با کیفیت استاندارد 4096 در 2692 (11 مگاپیکسل) ارسال کنید. این ویژگی بالاتر از کیفیت 4K (3840 در 2160 پیکسل) است که در تلویزیون‌های هوشمند، مانیتورها و لپ‌پاپ‌های سطح بالا استفاده می‌شود.

بااستفاده ازاین ویژگی، برای ارسال تصویر به زمان و داده‌های بیشتری نیاز دارید تا بتوانید تصاویر را ارسال کنید. اما حداقل این امکان را دارید که در مواقع ضروری، تصاویر را با کیفیت بالا ارسال کنید. امیدواریم که واتس‌اپ، تنظیمات مشابهی برای ویدئوها انجام دهد که بتوان فیلم‌ها را نیز با کیفیت بالاتری ارسال کرد.

ویژگی مشابهی برای تلفن‌های آیفون نیز وجود دارد. بااین‌حال، با انتخاب گزینه HD در بالای تصویر، عکس‌ها با رزولوشن 4032 در 2268 پیکسل (9.1 مگاپیکسل) ارسال می‌شوند. این وضوح کمی کمتر از وضوح 11 مگاپیکسلی است که دستگاه‌های اندرویدی برای ارسال تصویر استفاده می‌کنند.

ویژگی ارسال تصاویر با وضوح بالاتر واتساپ

درحالیکه این ویژگی جدید دردسترس افرادی است که به نسخه بتا واتس‌اپ دسترسی دارند، اما انتظار می‌رود طی چندهفته آینده برای عموم منتشر شود.

منبع sammobile
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید