نگاهی به بازار خودرو | جدیدترین قیمت محصولات پرطرفدار سایپا و ایران‌خودرو

قیمت خودرو همچنان روند افزایشی خودش رو حفظ کرده. کارشناس‌ها چشم‌انداز افزایش قیمت‌ها رو تا پایان سال جاری دارن و معتقدن خودرو تا پایان امسال حدود ۳۰ درصد گرون می‌شه.

به گزارش رایااستور به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودرو صفر داخلی روز یکشنبه، ۲۰ آذر ۱۴۰۱، با توجه به آمار با تغییراتی همراه شد.

بررسی‌ها نشون می‌ده که بازار خودرو به روند افزایش قیمتی خودش ادامه می‌ده. قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار و سقف‌شکنی‌های پی در پی با افزایش همراه شد. اما بعد از تثبیت نرخ دلار، بازار خودرو همچنان به افزایش قیمت ادامه داد. به نظر می‌رسه کاهش ارزش دلار به‌اندازه‌ای نبود که بتونه بر این بازار تاثیر بذاره.

از ابتدای سال ۱۴۰۱ قیمت پراید با ثبات نسبی همراه شده بود. اما برخلاف اون ماه‌ها، با سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات رو شکست و این خودرو رو با نوسان قیمت همراه کرد.

حال پراید ۱۱۱ نسبت در قیمت ۲۱۸ میلیون تومن به فروش می‌رسه. اما پراید ۱۳۱ امروز به نرخ ۲۰۷ میلیون تومن عرضه می‌شه.

پژو ۲۰۷ اتومات هم که روزها با افزایش قیمت همراه شده بود، امروز هفت میلیون تومن نسبت به روز گذشته گرون شد و به قیمت ۶۸۰ میلیون تومن رسید.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز با ۹ میلیون تومن افزایش قیمت همراه شد. این خودرو هم‌اکنون با قیمت ۴۷۷ میلیون تومن توی بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک که روزها در قیمت ۵۰۰ میلیون تومان ثابت مونده بود، حالا توی قیمت ۵۳۰ میلیون تومن توی بازار خودرو کشور به فروش می‌رسه.

تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز به نرخ ۶۴۵ میلیون تومن رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار بازار

در این بین، به گفته فعال‌های بازار خودرو بعضی از خودروها بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرن. اما این خودروها توی چه بازه قیمتی قرار دارن؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز چهار میلیون تومن افزایش قیمت داشت و توی محدوده ۲۳۹ میلیون تومن قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر با چهار میلیون تومن افزایش قیمت نسبت به روز گذشته همراه شد و حالا ۳۶۹ میلیون تومن ارزش داره. در این بین، تیپ پنج این مدل پژو توی بازار کشور در نرخ ۴۰۵ میلیون تومن ثابت موند.

تغییرات قیمت در روز‌های آینده

مرتضی مصطفوی، کارشناس صنعت خودرو گفت: به دلیل ناامیدی بازار از مذاکرات برجام، محدودیت عرضه و تولید خودرو توسط خودروسازها، نبود نظارت هوشمند بر بازارهای آزاد و در آخر، نوسانات دلار بازار خودرو روند افزایش قیمتی رو طی می‌کنه.

او افزود: از طرفی دیگه، اگر وعده واردات خودرو عملی بشه و خودروهای خارجی به بازار ایران بیان، بحث تورم جهانی توی ایران هم مطرح می‌شه و تاثیری توی قیمت تمام‌شده خودروهای وارداتی خواهد گذاشت و اونها رو باید با قیمت بالاتری خریداری کرد.

این کارشناس توضیح داد: با توجه به عوامل ذکرشده، چشم‌انداز بازار خودرو کشور تا پایان سال افزایشی هست. به نظر می‌رسه قیمت خودرو تا پایان سال ۳۰ درصد افزایش داشته باشه.

نام خودروقیمت (میلیون تومن)
پراید 111218
پراید 131207
ساینا EX مدل 1401242
تیبا هاچ‌بک پلاس مدل 1400239
کوییک دنده‌ای مدل 1401243
206 تیپ 2 مدل 1401369
206 تیپ 5 مدل 1399405
207 اتوماتیک پانورما مدل 1400680
پارس اتوماتیک530
دنا معمولی مدل 1401477
تارا اتوماتیک مدل 1401651
شاهین G مدل 1401436
قیمت روز خودروهای پرطرفدار بازار

بیشتر بخونید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید