نرخ خودروهای داخلی و خارجی واقعی می‌شود + جزئیات

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو بیان کرد: مردم باید باور پیدا کنند که هر کالایی بی دلیل افزایش قیمت پیدا کند با مدیریت و بهره گیری از توان متخصصین کاهش پیدا خواهد کرد.

لطف الله سیاهکلی در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: از رئیس جمهور بابت ارسال لایحه واردات خودروهای کارکرده به مجلس قدردانی می‌کنم. باید رضایت مردم در اولویت کارگزاران نظام باشد.

امروز خودرو یکی از کالاهای اساسی مردم شده است و افزایش قیمت‌ها،عدم کنترل و تنظیم آن آثار تورمی دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: لایحه خودروهای کارکرده نشان از مسئله شناسی دولت دارد و مجلس نیز با درک شرایط آن را به نحو احسنت تصویب گردید. امروز شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار هستیم.

از وزیر صمت و کارشناسان که با مجلس همکاری کردند تا آئین نامه ای درخور تنظیم شود کمال تشکر و قدردانی دارم و امیدوارم دولت این آئین نامه را بدون دخل و تصرف تصویب کند تا مردم شاهد اقدام حرفه ای در مبارزه با مافیای خودرو باشند.

نرخ خودروهای داخلی و خارجی واقعی می‌شود + جزئیات

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مطمئن هستم تولید خودرو به سامان خواهد رسید و بازار از انحصار خارج و رقابتی خواهد شد. شورای رقابت هم از این گردونه خارج می شود و قیمت های خودرو اعم از تولید شده‌ها و وارداتی واقعی خواهد شد.

اقدام بعدی دولت و مجلس باید واقعی کردن قیمت سیمان، فولاد، لوازم خانگی باشد. مردم باید باور پیدا کنند که هر کالایی بی دلیل افزایش قیمت پیدا کند با مدیریت و بهره گیری از توان متخصصین کاهش پیدا خواهد کرد. همان گونه که برای قیمت خودرو شاهد روند کاهشی هستیم.

منبع isna
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید