زمان ثبت نام در مرحله دوم طرح یکپارچه خودرو اعلام شد + جزئیات مرحله اول

مرحله دوم ثبت نام در طرح یکپارچه خودرو از 16 اردیبهشت با همان شرایط قبلی آغاز خواهد شد.

به گزارش رایااستور، وزارت صمت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد اکثر درخواست‌های مرحله اول، امسال تحویل می‌شود و تحویل تنها 5 محصول پرتقاضا به سال 1403 موکول شده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره نتایج نوبت‌بندی فروش خودروهای داخلی اطلاعیه‌ای صادر کرد. در اطلاعیه وزارت صمت آمده است: از قریب به پنجاه محصول مختلف عرضه‌شده، تنها در خصوص پنج محصول پرتقاضا (با تیپ‌بندی‌های مختلف) اعلام نتایج به سال 1403 موکول شده است.

در این اطلاعیه اعلام شد: لازم به ذکر است که در برخی محصولات نظیر محصولات گروه سایپا، مدیران و کرمان و غیره، تحویل فوری به تمام متقاضیان انجام می‌شود و ظرفیت بالایی برای عرضه در دورهای آتی وجود دارد.

وزارت صمت در این اطلاعیه همچنین اعلام کرد: در خصوص محصولات شرکت ایران‌خودرو، قریب به 780 هزار نفر متقاضی این محصولات بودند که با توجه به برنامه 900 هزارتایی امسال شرکت ایران‌خودرو و تعهدات آن شرکت، امکان پوشش تقاضای همه متقاضیان خودرو وجود دارد، اما استقبال عمده متقاضیان در سه گروه محصول باعث شد که موعد تحویل برخی از متقاضیان به سال 1403 انتقال یابد.

این در حالی است که ظرفیت برخی از محصولات نظیر تارا و رانا در سال 1402 خالی مانده است و در خصوص برخی خودروسازان دیگر، حتی ظرفیت فصل بهار 1402 برای برخی از محصولات تکمیل نشده است.

امکان تغییر خودروهای ثبت نام مرحله اول

وزارت صمت تاکید کرد: سه شنبه پنجم اردیبهشت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برای متقاضیانی که نوبت تحویل خودروی آنها سال ۱۴۰۳ اعلام شده است باز می شود تا در صورت تمایل خودرو دیگری را انتخاب کنند.

وزارت صمت همچنین اعلام کرد: نکته دیگر در خصوص اعلام زمان‌بندی این است که موعد تحویل اعلام شده نشانگر حداکثر موعد تحویل می‌باشد که با توجه به ضریب اطمینان در نظر گرفته شده بر اساس برنامه تولید، امکان تحویل زودتر از آن و یا عرضه محصولات بیشتر از برنامه تولید ارائه شده در طی سال برای محصولات ایران‌خودرو نیز وجود دارد.

طی اردیبهشت و خرداد 250 هزار خودرو تحویل داده خواهد شد

سخنگوی وزارت صمت در توئیتی گفت: «دو ماهه ۲۵۰ هزار خودرو تحویل متقاضیان می‌شود؛ امسال قرار است طبق برنامه، تولید شرکت‌های خودروساز نزدیک به ۲ میلیون خودرو باشد که این به خودی خود بازار را از سمت عرضه به نقطه اشباع خواهد رساند.»

235442653

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید