احتمالاً اسنپدراگون 8 نسل 4 بصورت انحصاری توسط سامسونگ تولید می‌شود

اسنپدراگون 8 نسل 4 ممکن است به‌طور انحصاری توسط سامسونگ تولید شود، زیرا TSMC شایعه شده که تنها %15 از فناوری 3 نانومتری خود را به کوالکام اختصاص می‌دهد.

شایعه‌شده که سامسونگ تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 را بطور انحصاری براساس فناوری تولید 4 نانومتری TSMC تولید می‌کند. اما باتوجه به مشکلات موجود درظرفیت، این احتمال وجود دارد که سامسونگ تراشه اسنپدراگون 8 نسل 4 سال 2024 را بااین فناوری تولید کند. گزارش‌شده که اپل اکثر ویفرهای 3 نانومتری TSMC را ایمن کرده و فقط %15 از آن‌را برای استفاده کوالکام قرار داده که برای سازنده چیپست غیرقابل‌قبول است.

گفته می‌شود که فناوری 3 نانومتری TSMC محموله‌هایی را برای مدیاتک فراهم می‌کند که عملاً چیزی را برای اسنپدراگون 8 نسل 4 کوالکام باقی نمی‌گذارد.

شایعه‌ای که پخش‌شده، توسط @MappleGold در X منتشر شده است و بیان می‌کند که کوالکام تنها به یک رویکرد منبع دوگانه پایبند است که هم سامسونگ و هم TSMC را در بر می‌گیرد، درصورتی که TSMC بتواند بازده 3 نانومتری خود را بهبود ببخشد که طبق شایعات، %55 احتمال دارد این طور بشود. بااین‌حال، یک گزارش جدید ادعا می‌کند که نرخ بازدهی بین 70 تا 80 درصد است. صرف‌نظر ازاین اعداد، کوالکام تنها %15 از این محموله‌های 3 نانومتری را دریافت خواهد کرد و مابقی برای مدیاتک و اپل محفوظ است.

درحالیکه TSMC می‌تواند برای بهبود تولید 3 نانومتری تلاش کند، کل رشته توئیت @MappleGold اینطور بیان می‌کند که سازنده نمی‌تواند در یک سال چنین تنظیماتی را انجام دهد و به‌لطف اپل، تولید ویفر 3 نانومتری آن همیشه در حداکثر ظرفیت خواهد بود. باتوجه به‌اینکه کوالکام احتمالاً برای اسنپدراگون 8 نسل 4 به سامسونگ سوئیچ می‌کند، هنوز مشخص نیست که از کدم فرآیند تولید استفاده می‌کند، اما ما معتقد هستیم که گره 3 نانومتری GAAP برای رقابت با فناوری خود TSMC استفاده خواهد شد.

همچنین، نمونه‌های دریافتی کوالکام از ریخته‌گری سامسونگ نشان می‌دهد که تغییر شریک، حداقل برای راه‌اندازی چیپست، ممکن است تصمیم خیلی بدی هم نباشد. شایعاتی وجود داشت مبنی براینکه شرکت سن‌دیگو به‌فرآیند 3 نانومتری TSMC که تکراری از فرآیند 3 نانومتری موجود است، حرکت خواهد کرد. اما براساس آخرین شایعات، این برنامه‌ها نیز ممکن است محقق نشوند.

منبع wccftech
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید