آمار کاربران پیام رسان‌های داخلی اعلام شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آخرین آمار کاربران فعال ماهانه تا ۱۵ آذر سال جاری رو اعلام کرد.

به گزارش رایااستور و به نقل از ایسنا، موضوع لزوم حمایت از پلتفرم‌های داخلی طی سال‌های گذشته هم مطرح بود اما این موضوع زمانی شدت گرفت که چند سال پیش یکی از پیام‌رسان‌های خارجی با محدودیت‌هایی روبه‌رو شد و همین موضوع لزوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی را پررنگ‌تر کرد.

یکی از دلایلی که توی گذشته برای محدود کردن این پیام‌رسان خارجی اعلام شد، رفع انحصار از این پیام‌رسان بود که موجب شد موضوع حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی داغ بشه. به همین دلیل، مسئولان روش‌های مختلفی رو برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی در نظر گرفتن.

در این راستا شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای رو در راستای این حمایت در نظر گرفت و همچنین شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای حمایت از پیام رسان‌های داخلی اعلام کرد. براساس این مصوبه، کمک‌هایی مانند وام پنج میلیارد تومانی، پهنای باند مناسب و فضای هم مکانی به صورت رایگان ارائه و تعرفه مصرف دیتا به یک سوم تعرفه اینترنت کاهش پیدا کرد.

وزارت ارتباطات با تمام قوت برای حمایت از زیست‌بوم پیام‌رسان‌های داخلی و تولید داخل پای کار اومد و وزیر ارتباطات همه دستگاه‌های زیرمجموعه خودش رو ملزم کرد که کمک کنند.

حمایت دولت برای ارتقاء و حمایت از پلتفرم‌های داخلی ادامه داشت اما این روند طی دو ماه گذشته به دلیل ایجاد محدودیت برای دو پیام‌رسان خارجی از سوی مراجع ذی صلاح شتاب بیشتری به خودش گرفت، به گونه‌ای که طرح حمایت از کسب و کارهای اینترنتی در تاریخ ۱۰ آبان سال جاری با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.

البته وزیر ارتباطات پیش از رونمایی از آیین نامه حمایت از کسب و کارهای اینترنتی  بارها بر حمایت و تقویت از پیام رسان‌های داخلی تأکید و اعلام کرده بود تمرکزشون حمایت از پیام‌رسا‌ن‌هاییه که مردم اقبال بیشتری به اونا نشون دادن و با آماده شدن زیرساخت‌هاشون کیفیت اونا هم به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده.

در همین رابطه به تازگی عیسی زارع‌پور با انتشار پستی توی یک پیام‌رسان داخلی آخرین آمار کاربران فعال ماهانه تا ۱۵ آذر سال جاری رو اعلام کرد.

طبق این گزارش کاربران فعال روزانه پیام رسان روبیکا ۱۵.۲ میلیون، ایتا ۹.۲ میلیون، پیام رسان بله ۳.۳ و سروش پلاس ۳.۵ میلیون کاربر اعلام شده. همچنین طبق اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاربر فعال ماهانه پیام رسان روبیکا ۳۵، ایتا ۱۵.۲، بله ۹.۸ و سروش پلاس ۸.۱ میلیون کاربره.

خبرهای بیشتری بخونید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید