افیلیت دیجیکالا 728 در 90

نمونه اولیه شیائومی 13 دارای باتری 6000 میلی‌آمپری با فناوری پیشرفته باتری حالت جامد است

شیائومی از فناوری باتری نسل جدید خود رونمایی کرده است. چند روزی می‌شود که شیائومی فناوری هایپرشارژ 300 واتی را معرفی کرده است. اگرچه فناوری هایپرشارژ شیائومی به 300 واتی که تبلیغش را می‌کند نرسید، اما توانست یک باتری 4100 میلی‌آمپری را در 5 دقیقه شارژ کند که به مراتب سریع‌تر از استانداردهای معمول شارژ گوشی هوشمند است.

شیائومی اکنون فناوری باتری حالت جامد خود را که پیش‌تر در حساب‌کاربری Weibo خود در مورد آن صحبت کرده بود، به نمایش گذاشته است. ظاهراً این شرکت با برخی از باتری‌های نمونه اولیه خود به چگالی انرژی 1000Wh/L دست یافته است که در حال حاضر چگالی قابل توجهی نسبت به باتری‌های در حال استفاده دارد. در عمل، باتری حالت جامد شیائومی به شیائومی 13 این امکان را می‌دهد که ظرفیت 6000 میلی‌آمپری را در بسته‌بندی باتری‌های 4500 میلی‌آمپری ارائه دهد.

به طور خلاصه، نمونه اولیه باتری حالت جامد، %33 ظرفیت باتری را نسبت به باتری‌های لیتیوم‌یونی فعلی افزایش می‌دهد. علاوه بر این، شیائومی ادعا می‌کند که باتری حالت جامد آن نسبت به مدل‌های فعلی لیتیوم‌یونی موجود در بازار ایمن‌تر است و خطر اتصال کوتاه و آتش‌سوزی ناشی از سوراخ شدن را ندارد. همچنین شیائومی ادعا می‌کند که این فناوری تا %20 انرژی بیشتری نسبت به باتری‌های لیتیوم‌یونی در سرمای شدید ( 20- درجه سانتیگراد) ارائه می‌دهد. شیائومی هنوز تولید انبوه این باتری‌ها را آغاز نکرده است. احتمالاً چندسالی طول خواهد کشید تا شرکت‌هایی مانند شیائومی، از باتری‌های حالت جامد در مجموعه‌های خود استفاده کنند.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید