خبری بد برای صاحبان گوشی‌های سامسونگ؛ این دستگا‌‌ه‌ ها دیگر آپدیتی دریافت نخواهند کرد!

سامسونگ لیستی از تعدادی از گوشی‌های پرفروش منتشر کرد که از امروز پشتیبانی آن‌ها به پایان می‌رسد و دیگر خبری از آپدیت‌های جدید نیست.

به گزارش رایااستور، همه چیزهای خوب روزی به پایان می‌رسد و این مورد درباره عمر گوشی‌های هوشمند هم صدق می‌کند. سامسونگ در سال‌های اخیر چندباری سیاست انتشار آپدیت برای گوشی‌ها و تبلت‌های گلکسی را تغییر داد اما برخی از گوشی‌های قدیمی‌تر سامسونگ، با همان سیاست قدیمی پشتیبانی چهار ساله به کار خود ادامه دادند.

حالا عمر پشتیبانی بسیاری از این گوشی‌ها به پایان رسیده و کاربران مدل‌هایی مانند گلکسی ای ۳۰، اس ۱۰ و … باید به فکر خرید یک گوشی جدید باشند.

نه تنها دیگر خبری از آپدیت‌های اندروید و وان یو آی نیست، بلکه حالا پشتیبانی امنیتی این گوشی‌های گلکسی نیز متوقف شده است.

در ادامه می‌توانید لیست گوشی‌هایی که دیگر آپدیتی دریافت نخواهند کرد را مشاهده کنید.

گوشی گلکسی S10, S10+, and S10e
گوشی گلکسی X Cover 4S
گوشی گلکسی A80
گوشی گلکسی A40
گوشی گلکسی A10
گوشی گلکسی A30
گوشی گلکسی A50
تبلت گلکسی Tab A10.1 (2019)
تبلت گلکسی Tab S5e
تبلت گلکسی Tab S6

خبری بد برای صاحبان گوشی‌های سامسونگ؛ این دستگا‌‌ه‌ ها دیگر آپدیتی دریافت نخواهند کرد!

در این لیست، بسیاری از تبلت‌ها و گوشی‌های گلکسی سامسونگ که در سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی شده بودند حاضر هستند. این مدل‌ها دیگر هیچ آپدیت و پشتیبانی دریافت نخواهند کرد؛ این یعنی نه تنها خبری از آپدیت‌های بزرگ سیستم عامل اندروید و رابط کاربری وان یو آی نیست، بلکه آپدیت‌های امنیتی سامسونگ هم برای این مدل‌ها منتشر نخواهد شد.

چه اتفاقی برای این گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ می‌افتد؟

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که سامسونگ گاهی قوانین خود را زیر پا می‌گذارد و پس از پایان دوره پشتیبانی یک گوشی،‌ برای حل ایرادات امنیتی جدی به‌روزرسانی‌هایی را منتشر می‌کند.

البته این اتفاق برای تمام گوشی‌ها نمی‌افتد؛ برای مثال گوشی گلکسی اس ۱۰ سامسونگ وارد سال پنجم انتشارش شده اما سامسونگ همچنان آپدیت‌هایی را برای بهبود امنیت این مدل منتشر می‌کند. گاهی اوقات هم آپدیت‌های مخصوص کاربران یک کشور یا یک ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی (معمولا در اروپا و آمریکا) منتشر می‌شود تا کاربران با خیال راحت‌تری از گوشی یا تبلت گلکسی خود استفاده کنند.

هر چند کاربران حالا از ویژگی‌های جدید رابط کاربری One UI محروم می‌شوند اما با استفاده از یک آنتی ویروس مطمئن، می‌توانند سال‌ها از گوشی خود استفاده کنند.

خبری بد برای صاحبان گوشی‌های سامسونگ؛ این دستگا‌‌ه‌ ها دیگر آپدیتی دریافت نخواهند کرد!

در هر صورت اگر نام گوشی شما در لیست بالا بود، بهتر است بدانید جای هیچ گونه نگرانی نیست و می‌توانید حداقل چند سال دیگر با خیالی راحت از گوشی خود استفاده کنید. هر چند حالا مشکلات امنیتی و باگ‌ها بیشتر سراغ شما می‌آیند اما با نصب آنتی ویروس‌های معتبر می‌توانید ریسک‌های استفاده از گوشی بدون پشتیبانی و آپدیت‌های امنیتی را به حداقل برسانید.

منبع gadgetnews
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید