این دو محصول برند مرسدس بنز در لیست واردات به ایران قرار گرفتند + جزئیات

به زودی دو محصول برند مرسدس بنز از جمله مرسدس بنز C۲۰۰ جدید وارد بازار خودرو کشور خواهند شد. در ادامه با ویژگی‌های این خودروی وارداتی آشنا می‌شویم.

به گزارش رایااستور، خبرها حاکی از آن است یکی از شرکت‌های واردکننده فرایند ثبت سفارش دو محصول از برند مرسدس بنز را انجام داده و این دو خودرو به زودی وارد بازار ایران خواهند شد. یکی از این دو خودرو مرسدس بنز C۲۰۰ ۲۰۲۳ خواهد بود، اما فعلا جزئیاتی از خودرو دوم منتشر نشده است. در ادامه با ویژگی‌های این خودرو وارداتی جدید بازار ایران آشنا خواهیم شد.

مشخصات خودرو مرسدس بنز C۲۰۰

مرسدس بنز C۲۰۰ ۲۰۲۳
مرسدس بنز C۲۰۰ ۲۰۲۳

مرسدس بنز C۲۰۰ با موتور ۲ لیتری توربوشارژ در سامانه‌های گمرکی ثبت شده و با همین مشخصات وارد بازار خواهد شد. جدیدترین نسل این خودرو در نمای جلو از عناصر طراحی E کلاس و مدل‌های کوچک‌تر CLA و A کلاس بهره می‌برد.

در بخش عقب این خودرو نیز عناصر طراحی سری S کلاس به چشم می‌خورد. به طور کلی C کلاس در طول تاریخ خود هویت مستقلی از لحاظ طراحی نداشته و همواره طبق E کلاس و S کلاس توسعه پیدا کرده است.

نمای داخلی مرسدس بنز C۲۰۰ ۲۰۲۳
نمای داخلی مرسدس بنز C۲۰۰ ۲۰۲۳

نسل جدید مرسدس بنز C۲۰۰ در نمای داخلی نیز با الهام از S کلاس طراحی شده است. هنگام ورود به کابین این خودرو یک نمایشگر بزرگ ۱۱.۹ اینچی و یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی در مقابل راننده جلب توجه می‌کند.

این نمایشگرها از جدیدترین نسخه از سیستم اطلاعاتی سرگرمی MBUX و دستیار صوتی مرسدس بهره می‌برند. طراحی داشبورد و اینکه نمایشگر مرکزی ۶ درجه به سمت راننده زاویه دارد جزو تفاوت اصلی این خودرو با S کلاس محسوب می‌شود.

مرسدس بنز C۲۰۰ ۲۰۲۳
مرسدس بنز C۲۰۰ ۲۰۲۳

طول این سدان پرچمدار مرسدس به ۴۶۸ سانتی‌متر، عرض آن به ۱۸۶ سانتی‌متر و ارتفاع آن به ۱۷۴.۷ سانتی‌متر رسیده است که نسبت به قبل طول آن ۶.۳۵ میلی‌متر و عرض آن نیز ۱ سانتی‌متر بزرگتر شده است.

همچنین فاصله محوری آن نیز ۲.۵۴ سانتی‌متر افزایش یافته و اکنون ۲ سانتی‌متر برای سرنشینان عقب فضای پای بیشتری را به همراه دارد. البته طراحان ۱ سانتی‌متر ارتفاع آن را کاهش دادند. حجم صندوق بار این خودرو نیز بدون تغییر همان ۵۰۷ لیتر است.

مرسدس بنز C۲۰۰ ۲۰۲۳
مرسدس بنز C۲۰۰ ۲۰۲۳
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید