موبایلبرگزیده

دو نکته مهم و ساده برای مراقبت از باتری موبایل | این اشتباهات را هرگز مرتکب نشوید

به گزارش رایااستور، اگر آیفون دارید، احتمالا بدون آن که بدانید، مرتکب اشتباهاتی می‌شوید که می‌تواند عمر باتری موبایلتان را کوتاه کند.

حتی اگر باتری آیفون قوی باشد و عمری طولانی داشته باشد، ممکن است با اشتباهاتی ساده به آن آسیب بزنید.

این اشتباهات عمر باتری را کاهش می‌دهد و گاهی حتی باعث خراب شدن باتری می‌شود. در ادامه نحوه محافظت بیشتر از باتری موبایل را بخوانید.

روشنایی کمتر صفحه نمایش

دو نکته مهم و ساده برای مراقبت از باتری موبایل | این اشتباهات را هرگز مرتکب نشوید

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید عمر باتری را حفظ کنید، تنظیم روشنایی صفحه نمایش است. اپل در وب سایت خود اعلام کرده که برای افزایش عمر باتری، صفحه نمایش را کم‌نور کنید یا روشنایی خودکار را روشن کنید.

برای کاهش روشنایی صفحه، Control Center را باز کنید و سپس نوار لغزنده Brightness را به سمت پایین بکشید.

همچنین می‌توانید Auto-Brightness را فعال کنید تا صفحه نمایش زا به طور خودکار با شرایط نوری بیرون تنظیم کنید. برای فعال کردن این ویژگی، به تنظیمات و سپس Accessibility بروید. روی Display & Text Size ضربه بزنید، سپس Auto-Brightness را روشن کنید.

از وای فای استفاده کنید

دو نکته مهم و ساده برای مراقبت از باتری موبایل | این اشتباهات را هرگز مرتکب نشوید

ممکن است این را ندانید، اما استفاده از شبکه تلفن همراه برای دسترسی به داده‌ها، مقدار زیادی از قدرت دستگاه شما را کاهش می‌دهد.

اتصال به Wi-Fi نسبت به شبکه تلفن همراه از انرژی کمتری استفاده می‌کند. به این ترتیب، اپل توصیه می‌کند که از Wi-Fi استفاده کنید.

نکات دیگر

همه ما مرتکب این اشتباه می‌شویم که در هنگام شارژ شدن از آیفون خود استفاده کنیم، اما این می‌تواند به باتری آسیب برساند.

شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه استفاده از گوشی در حالی که به شارژر متصل است نه تنها عمر باتری را کاهش می‌دهد، بلکه چرخه شارژ را نیز مختل می‌کند. اگر در هنگام شارژ شدن گوشی ویدیو تماشا و یا بازی کنید، وضعیت بدتر هم می‌شود.

همچنین اگر محافظت از باتری برایتان مهم است و می‌خواهید در درازمدت در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید، اجازه ندهید باتری موبایلتان داغ شود و آن را خنک نگه دارید.

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *