تفاوت انواع باتری موبایل

تفاوت انواع باتری موبایل: امروزه فروش انواع باتری موبایل در سطح کشور به صورت اینترنتی و حضوری زیاد شده است و بهتر است قبل از خرید باتری گوشی، قیمت انواع باتری موبایل را در سایر نقاط جویا شوید. در ادامه ما برای شما در مورد تفاوت انواع باتری موبایل صحبت کرده ایم تا اطلاعات جامع به سمت خرید باتری موبایل بروید!

یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری گوشی، باتری موبایل می باشد. با توجه به اینکه باتری ها در انواع متفاوتی ساخته می شوند و برای گوشی ها با مدل های مختلف، متنوع هستند طبیعتا ظرفیت مشخصی را دارند. ظرفیت باتری و کیفیت آن می تواند نشان دهنده طول عمر گوشی شما باشد. در این مقاله می خواهیم درمورد انواع باتری موبایل و تفاوت آن برای شما عزیزان توضیح دهیم. در این مقاله از سایت رایااستور ما را همراهی کنید تا باتری موبایل را در مدل های مختلف به شما معرفی کنیم.

این روزها، گوشی ها نقش مهمی در زندگی ما دارند و ما بیشتر وقت خود را صرف استفاده از همین گوشی های هوشمند و اندروید می کنیم. گوشی موبایل از همان ابتدا یعنی حدود 20 سال پیش، کارایی خیلی مهمی را از خود نشان داد و استفاده های زیادی از آن صورت گرفت. شما می توانستید با استفاده موبایل و گوشی تلفن همراه بسیاری از نیاز های خود را برطرف کنید. مهم ترین بخش از یک موبایل، باتری آن است که به عنوان منبع تغذیه می تواند انرژی مورد نیاز گوشی شما تامین کند.

همه چیز درباره باتری موبایل

با گذشت زمان و پیشرفتی که تولیدکنندگان در ساخت انواع باتری و مدل های مختلف گوشی داشتند، توانستند در طی مدت زمانی کوتاه بهترین و باکیفیت ترین باتری ها و گوشی ها را با جدید ترین و به روزترین امکانات در اختیار مردم قرار دهند. این روزها گوشی های موبایل به قدری قدرت پیدا کرده اند که می توانند بیشترین اطلاعات را در اختیار ما بگذراند. مهم ترین موضوعی که در تولید انوع باتری موبایل به آن پرداخته می شد، میزان نگهداری شارژ و خالی نشدن شارژ باتری بود.

این روزها خرید گوشی های هوشمند به همراه قوی ترین باتری موبایل برای ذخیره و نگهداری شارژ در طولانی مدت جزء مهم ترین مواردی است که به آن توجه می شود. زود خالی شدن باتری موبایل اهمیت بسیار زیادی دارد و این مورد میتواند انتخاب و خرید گوشی را تا حدودی دشوار کند. با توجه به پیشرفتی که بشر در تکنولوژی داشته است، توانسته انواع باتری موبایل را با بیشترین کیفیت برای مشتریان تولید کنند.

ساختار باتری موبایل، یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند نشان دهنده درصد سلامت و طول عمر گوشی موبایل شما باشد. یکی از نکاتی که می تواند در ظرفیت باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد و به مرور زمان طول عمر و سلامت آن را افزایش دهد، نگهداری باتری موبایل و نحوه شارژ کردن آن در بهترین زمان می باشد. پس به شما توصیه می کنیم، بهترین زمان را برای شارژ کردن اولیه باتری موبایل در نظر داشته باشید.

این روزها شرکت های تولید کننده باتری، توانسته اند بهترین و باکیفیت ترین باتری های موبایل را در انواع مختلف تولید کنند. انواع باتری موبایل با توجه به ظرفیت، کیفیت، طول عمر، میزان نگهداری شارژ حجم و سبکی و سنگینی دارای تفاوت های بسیار زیادی خواهد بود. در ادامه می خواهیم درمورد تفاوت انواع باتری موبایل و معرفی ساختار باتری برای شما توضیح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین باتری ها را برای گوشی های خود انتخاب کنید.

انواع باتری موبایل

انواع باتری موبایل:

  • نیکل کادمیوم
  • نیکل هیدرید فلز
  • لیتیوم یونی
  • لیتیوم پلیمری

این مدل ها جزء اولین تا آخرین باطری های موبایل هستند که برای گوشی، تبلیت، لپتاپ و… مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه درمورد هر یک از آن ها و فرق آن ها برای شما توضیح خواهیم داد.

باتری نیکل کادمیوم

این مدل باطری ها جزء اولین مدل هایی بوده اند که معمولا برای تلفن های قابل حمل و لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار می گرفته اند. ما می توانیم از این باتری ها به عنوان اویلن نسل از باطری موبایل و لوازم الکترونیکی یاد کنیم. باطری های نیکل کادمیوم، پس از مدتی از رده خارج شدند و نسل های جدید را جایگزین خود کردند.

در ساختار این باطری ها از نیکل، اکسید و کادمیوم استفاده شده است. تفاوت زیادی بین این مدل باطری ها و سایر آن ها وجود دارد. باطری های نیکل کادمیوم دارای وزن زیادی هستند و اندازه نسبتا بزرگی دارند و به دلیل ساختار و ساختمانی که داشتند خیلی زود داغ می کردند. با توجه به اینکه این مدل جزء اولین ها بوده است، پس از مدتی که از آن استفاده می شد منجر به خرابی گوشی هم شد و توانست به محیط زیست نیز آسیب وارد کند.

با توجه به این که این مدل باطری ها مشکلات زیادی داشتند و به بسیاری از گوشی های موبایل آسیب وارد کردند و آن ها را از کار انداختند. باعث شد تا ساخت و تولید این مدل به تاخیر بیفتد و متوقف شود. در نهایت جدید ترین باطری ها تولید شدند و بسیاری از مشکلات گوشی مانند زود خالی شدن باتری موبایل برطرف شد.

باتری نیکل هیدرید فلز

این باتری ها نیز قابل شارژ هستند و شباهت بسیار زیادی به سری قبل خود دارند ولی باید در نظر داشته باشید که این مدل باطری، ظرفیت و میزان ذخیره سازی بیشتری دارند. برای اولیت بار این مدل در سال 1989 در بازار عرضه شد و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت و فروش نسبتا خوبی را به خود اختصاص داد.

یکی از مهم ترین تفاوتی که این باطری ها با سری قبل خود داشت، حذف فلز سمی کادمیوم از آن بود و به همین دلیل باتری های سبک تر و باریک تر در اندازه کوچک تری تولید و ساخته شدند. ولی باز هم باید توجه داشته باشید که ظرفیت باتری اهمیت زیادی داشت و این سری هم نمی توانست پاسخ گوی نیاز مردم باشد.

باتری لیتیوم یونی و پلیمری

باتری لیتیوم یونی

باتری لیتیوم یون هم مانند تمامی انواع باطری به صورت قابل شارژ عرضه می شوند. این باتری ها از سری جدید ترین و باکیفیت ترین ها هستند و توانستند بسیاری از مشکلات را برای مردم برطرف کنند. علاوه بر وزن پایینی که داشتند، حجم کمتری را به خود اختصاص داده اند و می توانند نیروی بیشتری را در خود ذخیره نگه دارند.

این باتری ها می توانند دو برابر و حتی بیشتر از باتری های نیکل کادمیوم نیرو و انرژی را د رخود ذخیره داشته باشند و دارای چگالی بسیار بالایی هستند. از این باتری ها برای انواع گوشی های تلفن همراه، لپتاپ ها و تبلت استفاده می شود.با توجه به اینکه جدید ترین و به روزترین مدل های گوشی تولید شد و نیاز به نیروی زیادی داشتند این باتری ها مورد توجه قرار گرفتند.

از علاقه مندان سفر و گردشگری دعوت می کنیم تا از وب سایت رتی جا بازدید نمایند. در این وب سایت شما می توانید انواع ویلاها با قیمت های مناسب را پیدا کرده و همچنین درباره انواع شهرها، مقاصد گردشگری و ویلاها به مطالب مفیدی دسترسی پیدا کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید بدون تور و به همراه خانواده خود به پیشواز تجربیات جدید بروند، رنتی جا می تواند به شما در یافتن اقامتگاه و اجاره ویلا (برای مثال اجاره ویلا کردان) کمک کند.

ساختار باتری های لیتیوم یونی به صورتی است که می تواند میزان انرژی بیشتری را در خود ذخیره داشته باشد و باعث می شود تا باتری زود شارژ خالی نکند و انرژی مورد نیاز را برای گوشی تامین می کند. باید توجه داشته باشید که تمام انواع باتری موبایل، دارای مشکلاتی هستند و شما در هر صورت با کوچک ترین ایراد روبه رو خواهید بود که نمونه ای از آن ایمنی این مدل باتری های یونی است که گاهی به دلیل داغ شدن زیادی منفجر می شود.

باتری لیتیوم پلیمری

این باطری ها پس از مدل بونی تولید شدند و از ایمنی بیشتری برخوردار هستند. یکی از مهم ترین مزیت هایی که می توانیم برای این مدل باتری ها بگوییم، نازک بودن و اندازه آن در مدل های مختلف می باشد. این مدل باطری ها برای مدل های مختلف گوشی، تبلت و لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به آن ها طراحی می شوند.

باتری های پلیمری، مقاومت بسیار بالایی دارند و دارای وزن خیلی سبک تری به نسبت سری قبل خود هستند. این روزها بیشتر گوشی های هوشمند از این مدل باطری ها برای تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کنند. با توجه به اینکه جدید ترین امکانات در ساخت این باطری ها استفاده شده است، می توانند میزان شارژ بیشتری را در خود ذخیره داشته باشند و نیروی بیشتری را برای کاربر ارائه می دهند.

باتری های لیتیوم پلیمری دارای قیمت مناسبی هستند و معمولا برای تمامی مدل های گوشی از آن استفاده می شود، چرا که در کنار کیفیت عالی، ذخیره سازی انرژی بالایی را به خود اختصاص داده است. اگر قصد تعویض باتری موبایل خود را دارید می توانید با مراجعه به سایت رایااستور، بهترین باتری لیتیوم پلیمری را متناسب با مدل گوشی خود خریداری کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (2)