اعلام زمان و طریقه رفع مسدودی حساب وکالتی سامانه یکپارچه مرحله دوم

نتایج طرح دوم سامانه فروش یکپارچه خودرو از عصر چهارشنبه ۲۴ خرداد اعلام شد. اما با گذشت چند روز از اعلام نتایج، هنوز هم پول‌های بلوکه‌شده برخی از متقاضیان آزاد نشده است.

متقاضیان خودرو از سامانه یکپارچه، از تاریخ ۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت که اقدام به باز کردن حساب وکالتی و ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو کرده بودند، از عصر چهارشنبه قادر به دیدن نتایج در این سامانه هستند.

گرچه قرار بود از همان زمان پول‌های بلوکه‌شده در حساب‌های وکالتی آزاد شود، اما پس از گذشت سه روز همچنان برخی ثبت‌نام‌کنندگان از عدم امکان دسترسی به این حساب‌ها خبر داده‌اند.

مشکلی که برای برخی از متقاضیان رخ داده، این است که با گذشت چند روز از اعلام نتایج، هنوز برخی قادر به برداشت پول‌های بلوکه‌شده از حساب خود نیستند. اما زمان و نحوه آزادسازی این حساب‌ها چگونه است؟

مراجعه حضوری به بانک‌ها ضروری است

با پیگیری‌های صورت‌گرفته از متقاضیان خودرو، مشخص شد که اکثر مشکلات آزادسازی حساب‌های بلوکه، مربوط به بانک‌های ملی، ملت و سپه است. بنابراین احتمال می‌رود که این مشکلات از سمت سامانه یکپارچه و وزارت صمت نبوده و مربوط به بانک‌ها باشد.

با تماس و پیگیری از سمت بانک ملت، مشخص شد که صاحب حساب‌های وکالتی این بانک، باید به‌صورت حضوری اقدام به آزادسازی مبالغ خود کنند و درغیر این‌صورت، قادر به برداشت پول از کارت یا حساب خود نخواهند بود.

در حالی مشتریان موظف به حضور در بانک‌ها هستند که بانک‌ها در زمان دریافت این پول‌ها نیاز به حضور مشتریان نداشتند و به‌راحتی و سهولت امکان واریز وجوه را فراهم کرده بودند.

انصراف 50 هزار متقاضی خودرو در 24 ساعت

مهدی تقدسی، مدیر سامانه فروش یکپارچه خودرو گفت: به‌علت کاهش قیمت خودرو در بازار، ۵۰ هزار نفر از متقاضیان مرحله دوم این سامانه تا قبل از اعلام نتایج، از خرید خودرو منصرف شده و اقدام به آزادسازی حساب‌های بلوکه‌شده خود کردند.

از سوی دیگر، یک خودروساز خصوصی به این مقام اطلاع داده که تنها ۱۰ درصد از متقاضیان مرحله اول سامانه یکپارچه، اقدام به واریز وجه برای خودرو کرده‌اند و ۹۰ درصد دیگر، از خرید خود منصرف شدند.

اعلام جزئیات دور سوم سامانه یکپارچه از هفته آینده

تقدسی درباره آغاز دور سوم طرح سامانه یکپارچه توضیح داد: به ۹۷ درصد از ثبت‌نام کنندگان مرحله دوم سامانه، تخصیص خودرو صورت گرفته و طبق برنامه تا پایان سال ۱۴۰۳، خودرو تعلق گرفته است. با توجه به‌ظرفیت بازشده از انصرافی‌های طرح اول و دوم، و همچنین تیراژ بالاتر تولید، برای سه درصد باقی‌مانده نیز ضمن حفظ اولویت، امکان انتخاب خودروی جدید فراهم می‌شود.

منبع تجارت نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید