رایااستور مگ

خراب شدن باتری غیرقابل تعویض گوشی

خراب شدن باتری غیرقابل تعویض گوشی: یکی از مواردی که در هنگام خرید باتری گوشی، دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و کاربران را به خریدی مطمئن می رساند، سلامت و طول عمر باتری گوشی می باشد. در این مقاله می خواهیم درمورد عوامل خراب شدن باتری گوشی، چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟ زمان تعویض باتری موبایل و همچنین تست سالم بودن باتری گوشی برای شما عزیزان توضیح دهیم.

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

یکی از مواردی که می تواند به ما کمک کند تا طول عمر باتری گوشی خود را افزایش دهیم، چگونگی تشخیص عامل خرابی باتری است. شما می توانید با در نظر گرفتن مواردی به خراب بودن باطری پی ببرید و با انجام روش ها و راهکارهایی سلامت باتری را تضمین کنید و مانند سابق از باتری گوشی خود استفاده کنید.

همان طور که می دانید گوشی ها هم دارای باتری های قابل تعویض هستند و هم می توانند باتری های غیرقابل تعویض داشته باشند. هر یک از این مدل باتری ها دارای مزیت ها و معایبی می باشد که در ادامه بیشتر درمورد آن ها توضیح خواهیم داد. توجه داشته باشید که باتری های غیرقابل تعویض می توانند زیبایی بیشتری داشته باشند اما ممکن است دردسرهای زیادی را به دنبال داشته باشند. در این قسمت درمورد چگونه فهمیدن خراب شدن باتری غیرقابل تعویض گوشی برایتان توضیح می دهیم.

زمانی که گوشی شما داغ می کند در حالی که استفاده زیادی از آن نداشته اید می تواند یکی از مواردی باشد که از طریق آن به خرابی باتری گوشی پی ببرید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان استفاده از گوشی، به صورت ناخداگاه گوشی خاموش می شود. این یکی از عوامل نشان دهنده خرابی باتری گوشی است.

روشن بودن گوشی در مدت زمانی کم و همچنین روشن بودن باتری در زمانی که شما آن را به برق متصل کرده اید، از دیگر علائم خراب بودن باتری گوشی می باشد. در کنار این موارد آخرین موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم، باد کردن باتری است که زیاد برای باتری های غیرقابل تعویض پیش نمی آید و اغلب باطری هایی که تعویض می شوند با این مشکل مواجه هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله “علائم اصلی خرابی باتری گوشی چیست؟” مراجعه کنید.

عوامل خراب شدن باتری گوشی

عوامل خراب شدن باتری گوشی

خراب شدن باتری غیرقابل تعویض گوشی؛ یکی از مشکلاتی است که با کابران گوشی های هوشمند همراه است، باتری های غیرقابل تعویض زمانی که که خراب می شوند به راحتی درست نمی شوند و باید مراحلی را طی کنند. در حالی که باتری های قابل تعویض، به راحتی و تنها با یک تعویض ساده مانند قبل می شوند و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

البته در نظر داشته باشید که داشتن تخصص در درست کردن باتری غیرقابل تعویض گوشی، بی تاثیر نخواهد بود شما می توانید با تخصصی که در این زمینه دارید، به راحتی باتری های غیرقابل تعویض را درست کنید. در این قسمت از مقاله رایااستور می خواهیم درمورد خراب شدن باتری غیرقابل تعویض گوشی برای شما عزیزان توضیح دهیم.

 • استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • استفاده از گوشی در فضای خیلی سرد و خیلی گرم
 • وجود برنامه های غیرقابل استفاده
 • استفاده از شارژهای فیک و تقلبی
 • به شارژ زدن طولانی مدت گوشی به صورت شبانه روزی

مواردی که نام برده شد از جمله عواملی است که در خراب شدن باتری گوشی شما نقش خواهد داشت. شما می توانید با در نظر گرفتن این موارد زمان تعویض باتری موبایل را به راحتی تشخیص دهید. برای خرید باتری اصل و اورجینال می توانید به سایت www.rayastor.ir مراجعه کنید و باتری گوشی مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و با ضمانت 4 ماهه خریداری کنید.

حواستان به خراب شدن باتری غیرقابل تعویض گوشی باشد. اگر گوشی های شما هم باتری هایی دارند که تعویض نمی شوند بهتر است در استفاده از آن ها بهترین روش ها را به کار بگیرد و تمام نکات را رعایت کنید.

باتری غیرقابل تعویض گوشی

آنچه که درمورد باتری های غیرقابل تعویض گوشی نمی دانید!

با پیشرفتی که شرکت های تولیدکننده در زمنیه تولید گوشی های هوشمند داشته است، این روزها بیشتر گوشی های هوشمند به صورت گوشی هایی با باتری های غیرقابل تعویض تولید می شوند. این باتری ها به نسب باتری هایی که به صورت جداگانه روی گوشی ها قرار می گیرند دارای مزیت ها و معایبی هستند. خراب شدن باتری غیرقابل تعویض گوشی، یکی از سخت ترین مشکلاتی است که می توانیم به آن اشاره کنیم.

معمولا گوشی هایی که دارای باتری های جداگانه و قابل تعویض هستند به نسبت گوشی هایی که باتری غیرقابل تعویض دارند، فروش بهتری دارند. چرا که در صورت خراب شدن به راحتی می توانند باطری مورد نیاز خود را برای گوشی خریداری کنند. اگر استفاده شما از گوشی خیلی زیادی است و سلامت و طول عمر باتری برای شما در کنار زیبایی آن اهمیت بیشتری دارد بهتر است گوشی هایی با باطری جداگانه خریداری کنید.

خراب شدن باتری غیرقابل تعویض گوشی، یکی از مواردی است که مورد توجه همه قرار می گیرد. معمولا باتری هایی که به صورت جداگانه هستند در صورت خرابی به راحتی تعویض می شوند. یکی از مشکلاتی که این روزها باتری های لیتیومی دارند این است که خیلی سریع پس از مدتی باد می کنند که این می تواند به اجزای داخلی گوشی آسیب وارد کند. در این صورت شما باید به یک متخصص برای تعویض باتری مراجعه کنید.

با توجه به اینکه تعویض باتری های گوشی سرخورد، کار سختی است و نیاز به مهارت و تجربه دارد، شما برای تعویض آن باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. پس این هم یکی دیگر از مواردی که می تواند طرفداران این مدل گوشی ها را تا حدودی کاهش دهد. احتمال خراب شدن باتری های غیرقابل تعویض خیلی بیشتر می باشد.

اگر این گوشی ها در معرض آب قرار بگیرند ما نمی توانیم به راحتی باتری را از آن جدا کنیم تا به گوشی آسیب واردی نشود. در حالی که گوشی های معمولی را می توانیم به راحتی باطری را از آن جدا کنیم و در نهایت دوباره جا بزنیم. این مورد کاربرد زیادی در هنگ کردن گوشی نیز دارد که بسیاری از کاربران از آن استفاده می کنند.

مهم ترین دلیل خرید گوشی های باتری سرخورد، ظرافت و زیبایی آن می باشد. این گوشی ها به نسبت سایر گوشی ها به دلیل اینکه حجم باتری آن ها کم شده است، دارای ظرافت بیشتری هستند و همین مورد آن ها زا زیباتر کرده است و طرفداران را تا حدودی افزایش می دهد. برای برخی از مردم و خریداران ظرافت و زیبایی گوشی حرف اول را میزند به همین دلیل ترجیح می دهند از این گوشی ها استفاده کنند.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

10 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  میخاستم بدونم باتری هایی که غیرقابل تعویض هستند در صورتی که نیاز به تعویض داشته باشند اینکار ممکن نیست؟؟ میشه راهنمایی کنید خیلی ممنون

  1. باسلام
   گوشی هایی که باتری غیرقابل تعویض دارند برای تعویض باید توسط متخصص اینکار انجام بشه. به دلیل اینکه برای تعویض این باتری ها نیاز به لوازم مخصوصی هست.

 2. سلام خسته نباشید
  ببخشید باتری هایی که به صورت سرخود هستند مقاومت و طول عمر بالاتری دارند یا باتری هایی که از گوشی جدا میشن؟ کدومشون می تونن برامون بیشتر کار کنند.
  ممنون

  1. باسلام
   با توجه به اینکه باتری ها ظرفیت مشخصی دارند و کار می کنند طی مدت زمانی که شما از آن استفاده می کنید از طول عمر باتری کم میشه و این طبیعی هست. باتری های قابل تعویض و باتری های غیرقابل تعویض هر کدام بعد از مدتی عمر خود را از دست می دهند.

 3. میخاستم بدونم گوشی هایی که باتری قابل تعویض دارن شارژ بیشتری مصرف می کنن یا گوشی هایی که باتری های سرخود دارن. من هم گوشی داشتم که باتریش سرخود بوده هم گوشی داشتم که باتریش جدا بوده ازش. هر دوتا برام خدایی خوب کارکرده ولی میخاستم نظر شماهم بدونم. میشه راهنمایی کنید.

 4. سلام وقت بخیر
  میخاستم بدونم اگر باتری گوشیمون خراب بشه و قابل تعویض نباشه و سرخود باشه هیچ کاری نمیشه کرد واسه تعویض و اینا مثلا اگر گوشی داغ کنه نمیتونیم مثله گوشی های باتری جدا برای چند ثانیه از گوشی دربیاریم بعد دوباره جا بزنیم ؟

 5. الان دیگه همه باتری ها سرخود شده ولی به نظرم این طوری خوب نیست. واسه تعویض باتری خیلی دردسر داره. همین گوشی های جدید رو اگر به صورت باتری جدا تولید میکردن به نظرم خیلی ها راضی تر بودن. باتری های غیر قابل تعویض مشکلات خاص خودش رو داره ولی قطعا زیبایی یه گوشی رو بیشتر میکنه و این قضیه برای خیلی ها مهمه

 6. میخاستم بدونم گوشی هایی که باتری هاشون غیر قابل تعویض هستند رو میتونیم خودمون با استفاده از ابزارهای مخصوصی که دارن تعویض کنیم یا حتما باید یه متخصص این کار رو انجام بده.

  1. امین جان بهت پیشنهاد میکنم این کارو به یه متخصص بسپر چون خیلی کار سختیه و ممکنه با یه اشتباه کوچیک کله گوشی رو به فنا بدی . من چون تجربه داشتم دارم میگم ها 🙂

 7. سلام
  به نظر من هر گوشی قابلیت خودشو داره ولی خیالت از بابت باتری گوشی های با قابلیت تعویض باتری راحته چون راحت می تونی باتری شو عوض کنی
  ولی اگه از باتری گوشی های غیر قابل تعویض باتری مراقبت کنید، دیر تر خراب میشن
  حالا پرسش من اینه که آیا گوشی های a10 و a10s و a11 و a20s باتری قابل تعویض دارن یا غیر قابل تعویض؟
  با تشکر فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا