افیلیت دیجیکالا 728 در 90

این برنامه‌ها رو همین الان پاک کنید! [هشداری برای همه کاربرای اندروید]

به گزارش رایااستور و نقل از روزنامه سان، بعد از اینکه مشخص شد این برنامه‌ها آلوده به ویروس هستن، توصیه میشه حذفشون کنید.

بیم این میره که بیشتر از 1 میلیون نفر قبلاً برنامه‌هایی رو نصب کرده باشن که بعنوان ابزارهای مناسب شناسایی شدن، اما در واقع مشکل دارن و بدافزاری توی اونا مخفی شده.

4 برنامه توسط کارشناسای Malwarebytes به دلیل استفاده از تروجانی به اسم HiddenAds افشا شدن.

به این برنامه‌ها اتصال خودکار بلوتوث، فرستنده برنامه بلوتوث، درایور:بلوتوث، وای‌فای، USB و انتقال موبایل: سوئیچ هوشمند هم گفته میشه. اگه یکی از این برنامه‌ها رو توی دستگاه اندرویدی خودتون دارید، همین الان باید اون رو حذف کنید.

مجرمان سایبری در پشت این کمپین از یه ترفند تاخیر هوشمندانه برای از بین بردن مشکل استفاده می‌کنن. این یعنی از اول شما هیچ چیز غیرعادی نمی‌بینید، بنابراین چیزی هم برای شک کردن وجود نداره. اما در عرض فقط چند روز، تروجان خرابکاری‌های خودش رو شروع میکنه و سایت‌های فیشینگ رو توی کروم باز می‌کنه. سایت‌هایی که باز میکنه بیشتر برای کسب درآمد از تبلیغات هست و در اصل فقط مزاحم شما هستن.

اما توی بعضی از مواقع این مشکل نگران کننده‌تر هم میشه، مثل وقتی که سایت‌هایی رو باز می‌کنه که محتوای بزرگسالان رو نشون میده که منجر به صفحات فیشینگ بیشتری میشه و به فرد میگه که آلوده شده و باید به‌روزرسانی انجام بده. برگه‌ها میتونن مخفیانه توی پس‌زمینه باز بشن، حتی وقتی تلفن قفله.

اگه یکی از این برنامه‌ها رو روی تلفن خودتون نصب داشته باشید، وقتی دستگاه رو باز کنید، کروم جدیدترین سایت رو براتون باز می‌کنه. یه برگه جدید با یه سایت جدید بطور مکرر باز میشه که باعث میشه مجبور باشید بعد از باز کردن قفل، اول برید و چندین تب کروم رو ببندید. تاریخچه مرورگر هم فهرستی طولانی از سایت‌های فیشینگ بد خواهد بود.

خبرهای بیشتری بخونید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید