رایااستور مگ

ویندوز 11 را بیشتر بشناسید | نسل بعدی مایکروسافت در راه است

ویندوز 11 چیست ؟ آن را بیشتر بشناسید : ویندوز 11 هفته آینده می آید تا دوره ای جدید را برای سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت رقم بزند . چیزی که قرار است اتفاق بیافتد ، به روزرسانی تحول آفرین ویندوز 10 میباشد که سیستم عاملی کاملا جدید را در اختیار کاربر قرار می دهد . در این به روزرسانی ، ویندوز 10 با بازگشت به یک طرح کاملا آشنا برخی از اشتباهات ویندوز 8 را برطرف می کند و Windows 11 را رونمایی می کند . ویندوز 11 سعی در مدرن سازی ، ساده سازی و معرفی ویژگی های جدیدی دارد که برای بهره وری بیشتر کاربران ایجاد شده است . برای آشنایی با ویژگی های کامل ویندوز 11 تا انتهای مقاله معرفی بروزرسانی ویندوز 11 با رایااستور همراه باشید .

از پس اطلاعاتی که نشت کرده است ، خبرها حاکی از اهمیت دادن ویندوز 11 به رابط ها و ویژگی های جدید میباشد . نکته ای که در مورد ویندوز 11 وجود دارد ، نکات مهمی است که به گفته مایکروسافت کسی از آنها خبر ندارد ؛ بعنوان مثال ، چگونگی راه اندازی ویندوز 11 بر روی سیستم عامل ها . چیزی که تاکنون به نظر می رسد این است که ویندوز 11 یک بازسازی زیبا و مدرن از ویندوز 10 و یک نفس تازه از رابط های قدیمی است که در محبوب ترین سیستم عامل ها و لپ تاپ تاپ ها وجود داشته است . ویندوز 11 قرار است در تاریخ 3 تیرماه 1400 بصورت رسمی معرفی شود و ما در آن روز ، شناخت بیشتری از این ویندوز جدید مایکروسافت خواهیم داشت .

ویندوز 11 چیست ؟

مایکروسافت مدت ها بود که با عنوان به روزرسانی عمده ، سیستم عامل دسکتاپ خود را تحریک می کرد . پس از اینکه مایکروسافت ویندوز 10 را آخرین نسخه ویندوز خواند ، این به روزرسانی یک تعمیر اساسی میباشد نه یک سیستم عامل کاملا جدید . در نهایت این ویندوز 10 هست که به نفع ویندوز 11 کنار می رود . آخرین گزارشات حاکی از این است که ویندوز 11 برای کاربران ویندوز 10 ، ویندوز 8 و ویندوز 7 یک به روزرسانی کاملا رایگان است .

چه اتفاقی برای ویندوز 10 می افتد ؟

مایکروسافت به کاربران ویندوز 10 تا سال 2025 (1404) فرصت می دهد تا به ویندوز 11 ترغیب شوند و از آن استفاده کنند . مایکروسافت در تاریخ 22 مهر 1404 پشتیبانی از ویندوز 10 را لغو می کند و نهایتا تا 10 سال بعد بتواند کارایی داشته باشد . اگر کاربران ویندوز 11 افزایش نیابند ، احتمال اینکه مایکروسافت عمر ویندوز 10 را مشخص کند تا تعداد کاربران ویندوز 11 را افزایش دهد ، بسیار زیاد است .

نوار وظیفه و منوی شروع در ویندوز 11

نوار وظیفه و منوی شروع در ویندوز 11

براساس تصاویر فاش شده از ویندوز 11 ، سیستم عامل جدید مایرکروسافت ، منوی شروع (Start) و نوار وظیفه (Taskbar) کاملا جدیدی معرفی می کند . این تغییرات از لذت های رابط کاربری جدید در ویندوز 11 هستند . نوار وظیفه بجای تراز بندی از چپ ، دارای نماد هایی است که در پایین صفحه در مرکز صفحه متمرکز شده اند . با فشار دادن کلیک روی منوی استارت ، یک پنجره شناور نمایش داده می شود که برنامه های پین شده و پیشنهادی و همچنین دکمه راه اندازی مجدد و خاموش را نمایش می دهد . یک نماد کوچک در گوشه بالا سمت راست ، شما را به لیست کامل برنامه های می رساند .

همچنین به نمادها در منوی شروع تغییر شکل داده است . بجای کاشی های زنده پویا ، نمادهای برنامه رنگارنگ در بالای پس زمینه شفاف یکنواخت قرار میگیرند . این سیستم عامل ، ظاهری منسجم تر نسبت به قبل دارد . در کنار منوی استارت ، یک نماد جستجو مشابه چیزی که در ویندوز 10 داریم ، را مشاهده می کند با این تفاوت که شناور نیز هست . در این قسمت می توانید جستجوی گسترده سیستم را برای اسناد ، برنامه ها و موارد دیگر انجام دهید . در کنار آن برنامه های پین شده قرار دارند که می توانید به دلخواه به آنها بیافزایید و یا کاهش دهید . اگر از تراز وسط خوشتان نمی آید ، می توانید بصورت دستی از تراز چپ استفاده کنید . نماد مرکز فعالیت (Action Center) مانند یک سینی سیستم است که می توانید در آن ابزار ها را برای دسترسی سریع تر سنجاق کنید . در گوشه پایین سمت راست می توانید به این ابزار دسترسی داشته باشید .

طراحی و انیمیشن در ویندوز 11

در طراحی که ویندوز 11 دارد ، پنجره ها با گوشه های تیز جای خود را به گوشه های گرد می دهند . ویندوز 11 دارای ظاهری نرم تر و کمتر تهاجمی میباشد . ممکن است این ویژگی از نظر همه کاربران خوشایند نباشد اما ظاهری مدرن تر به ویندوز 11 داده است .

انیمیشن ها نیز با آنچه در ویندوز 10 میبینم ، متفاوت است . بعنوان مثال وقتیکه پنجره ای را به حداقل می رسانید ، به منوی شروع مرکز تبدیل می شود ؛ و وقتی به حداکثر می رسانید ، یک طرح کلی شفاف قبل از گسترش پنجره ظاهر می شود . قابلیت ضربه محکم و ناگهانی برنامه ها به قسمت های مختلف صفحه به طور مستقیم در دکمه حداکثر کردن در Windows 11 تعبیه شده است . با فشار دادن دکمه حداکثر کردن ، نمادی با شش طرح متفاوت ظاهر می شود که می توانید هنگام کار با چندین پنجره از بین آنها انتخاب کنید . می توانید پنجره برنامه فعلی خود را در کنار هم با یک برنامه دیگر و یا حتی دو برنامه دیگر قرار دهید ، یا اینکه می توانید یکی را در نیمه سمت چپ نمایشگر و دو برنامه دیگر را در نیمه سمت راست باز کنید .

ویجت های ویندوز 11

ویجت های ویندوز 11

پنل جدید ابزارک ها بطور پیش فرض به نوار وظیفه پین شده است که اخبار ، آب و هوا و سایر اطلاعات قابل تنظیم  مانند امتیازات ورزشی ، قیمت سهام ، قیمت دلار و … را نمایش می دهد . وقتی روی نماد ویجت ضربه می زنید ، پانل در سمت چپ صفحه ظاهر می شود ؛ این اساسا جایگزین کارت News And Interest میباشد که مایکروسافت در ویندوز 10 تعبیه کرده است . با فشار دادن هر یک از این کارت ها ، به منبع اطلاعات آن کارت می روید . بعنوان مثال با فشار دادن کارت اخبار ، به سایت خبری منتقل می شوید که خبر را نمایش می دهد .

آیکون ها ، تصاویر پس زمینه ، حالت تاریک و صداها در ویندوز 11

ویندوز 11 از تصاویر پس زمینه و آیکون های جدیدی برخوردار است .  مایکروسافت پیش از این در تلاش برای نوسازی ویندوز ، برخی از آیکون های قدیمی را با نماد های جدید عوض کرده بود . همه آواتارها دوست داشتنی نیستند اما از وضوح و رنگهای خوبی برخوردارند . از طرفی نمی توان از تصاویر پس زمینه خیره کننده حرفی نزد . تمام تصاویر پس زمینه Windows 11 فوق العاده زیبا هستند و در این شکی نیست . این تصاویر پس زمینه در مضامین ، دسته بندی می شوند که رنگ و لهجه کل ویندوز را تغییر می دهند . حالت نور بطور پیش فرض فعال است اما حالت تاریک نیز به همان شکلی که در ویندوز 10 وجود دارد ، در دسترس است . سرانجام ویندوز 11 ، صدایی جدید ، جذاب و آرامش بخش را برای شروع ویندوز معرفی می کند .

پنجره های کنترل پنل ، File Explorer و فروشگاه در ویندوز 11

چیزی که تا الان مشخص شده است ، پنجره کنترل پنل هیچ تغییراتی نداشته است و همان کنترل پنل سابق میباشد اما امیدواریم که با رونمایی Windows 11 و فاش شدن ویژگی های این سیستم عامل ، شاهد تغییرات و ترفندهای جدید در کنترل پنل باشیم . پنجره File Explorer دقیقا جایی است که فایل ها ، اسناد ، عکس ها ، ویدئو و … در آن ذخیره می شوند . به نظر می رسد آیکون طراحی شده ، به آیکون موجود در نسخه ویندوز 10 شباهت دارد .

ما میدانیم که پنجره فروشگاه در آینده نزدیک یا جایگزین می شود و یا به روزرسانی قابل توجهی دریافت می کند ؛ با این حال هنوز نمی دانیم که چگونه ظاهر می شود . یک عنصر مهم در فروشگاه برنامه اصلاح شده ، یک طرح کسب درآمد جدید برای توسعه دهندگان است تا بتوانند از برنامه های خود ردآمد بیشتری کسب کنند . مایکروسافت همچنین به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های 32 بیتی بسته بندی نشده ، برنامه های میزبان و به روزرسانی ها را در شبکه های خود ارسال کنند و از سیستم عامل های تجارت شخص ثالث در داخل برنامه ها استفاده کنند .

جمع بندی

در حال حاضر ویندوز 11 آمادگی دارد تا نسل بعدی سیستم عامل را راه اندازی کند که شایسته کاربران است . ویندوز 10 اکنون 5 ساله شده است و با گذشت چندین سال و دریافت به روزرسانی ها در اختیار کاربران بوده است . اما کاربران از دریافت به روزرسانی های ناپایدار خسته اند و منتظر یک به روزرسانی پایدار هستند . ویندوز 11 همان به روزرسانی پایدار است که می تواند با هر سخت افزاری به خوبی کار کند و یک نقطه شروع تازه برای مایکروسافت باشد . مدرن سازی طرح ها ، افزودن ویژگی های جدید و نوید به روزرسانی های پایدار می تواند حاکمیت سیستم عامل را تثبیت کند و سهم بازار ویندوز را رشد دهد . اگر از مقاله معرفی Windows 11 راضی بوده اید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا