قیمت خودرو

دلیل افت قیمت روزانه خودرو شاهین اتوماتیک سایپا چه می‌باشد؟ + جدول

به گزارش رایااستور، چند روز پیش، قیمت شاهین اتوماتیک در حدود ۷۶۰ میلیون تومان بود، اما حالا می بینیم که صاحبان این خودرو عدد ۷۱۰ میلیون را برایش اعلام می کنند. به این ترتیب، می توان نتیجه گرفت که حتماً عامل و یا عوامل مهمی نقش داشته اند که موجب شدند این خودرو به یک باره ۵۰ میلیون کاهش قیمت را تجربه کند.

اولین و مهم ترین دلیل عدم استقبال مردم از شاهین اتوماتیک موتور یا پیشرانه آن است؛ موتور M15 توربو این خودرو شاید توان و گشتاور قابل قبولی داشته باشد، اما در میان مردم به عنوان موتور تیبا شناخته می شود که توربو شده است.

از طرفی دیگر، ۸ سوپاپ بودن این موتور در کنار پرخورانی توسط توربو نیز موجب شده است بسیاری از مردم، شاهین را قبول نداشته باشند و به سراغش نروند.

در کنار پیشرانه ۸ سوپاپ توربو، که این روزها در صنعت خودروسازی جهان منسوخ شده، به کارگیری گیربکس CVT نسل قدیم هم یک نکته منفی دیگر است. البته باید گفت که گیربکس پانچ شاهین اتوماتیک کیفیت ساخت بالایی دارد و استهلاکش هم نسبتاً پایین است، اما در هر صورت، با وجود تمام نکات مثبتی که دارد، حس و حال رانندگی خوبی به راننده نمی دهد.

در کنار دو نکته منفی ذکرشده، نکات مثبتی را، مانند طراحی ظاهری خوب، امکانات رفاهی مناسب، خدمات پس از فروش گسترده و…، می توان برای این خودرو در نظر گرفت که البته تا به حال هیچ کدام از آن ها به چشم خریداران نیامده و شاهین اتوماتیک همچنان در حال ارزان شدن است.

تغییرات قیمت خودروهای صفر سایپا (آذر 1402)

امروز در میان تمام محصولات سایپا، ساینا S اتوماتیک و شاهین اتوماتیک هر کدام ۳ میلیون ارزان تر شدند.

نام محصولقیمت دیروز (تومان)قیمت امروز (تومان)
پراید وانت (۱۵۱)۲۷۵,۰۰۰,۰۰۰۲۷۳,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ مدل ۱۴۰۱۳۴۳,۰۰۰,۰۰۰۳۴۳,۰۰۰,۰۰۰
ساینا S اتوماتیک۴۴۰,۰۰۰,۰۰۰۴۳۷,۰۰۰,۰۰۰
شاهین اتوماتیک CVT۷۱۲,۰۰۰,۰۰۰۷۰۹,۰۰۰,۰۰۰

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *