اخبار فناوری

شیوه‌های حفظ حریم شخصی واتساپ زیر سوال رفت

0
شیوه‌های حفظ حریم شخصی واتساپ زیر سوال رفت

تحقیقات جدید ProPublica ، شیوه‌های حفظ حریم شخصی فیسبوک و رمزگذاری پلتفرم پیام رسانی واتساپ را زیر سوال می برد . این مقاله چندین یافته کلیدی را برجسته می کند که بطور صریح برای پایگاه ، 2 میلیارد کاربر فاش نشده است . در ادامه اخبار فناوری با رایااستور همراه باشید .

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

در گزارشی که در سایت جی‌اس‌ام‌آرنا منتشر شده است ، به این نکته اشاره شده است که حتی اگر واتساپ از سال 2016 دارای رمزگذاری سرتاسری باشد ، شرایطی وجود دارد که در آن 1000 پیمانکار با استفاده از نرم افزار ویژه فیسبوک ، می توانند به پیام های ارسال شده از یک کاربر به کاربر دیگر دسترسی داشته باشند و آنها را بخوانند . بعنوان مثال ، وقتی شخصی پیامی را گزارش می دهد ، حتی در یک چت خصوصی ، الگوریتم هوش مصنوعی به دنبال فعالیت‌های مشکوک مرتبط با تروریسم ، کودک آزاری و … میگردد و سپس پیام گزارش شده را به همراه 4 پیام قبلی به یک انسان واقعی را منتقل می کند .

در ادامه گزارش ذکر شده است که پس از آن ، کاربر می تواند مسدود شود ، اخراج شود و یا در لیست تماشا قرار بگیرد . پیام های رمزگذاری نشده کاربران ، در لیست “فعال” را می توان به همراه سایر داده‌های کاربر مانند گروه‌های کاربر ، شماره تلفن ، شناسه تلفن منحصر به فرد ، پیام وضعیت ، میزان باتری و قدرت سیگنال خواند .

همچنین این گزارش می گوید ، همه این شیوه‌ها در خط مشی رازداری ذکر شده است ، اما برای یافتن آنها باید عمق جستجو کنید . فیسبوک ، خاطرنشان می کند که این شیوه‌ها براساس بازخورد کاربران است و آنها مطمئن هستند که کاربران آنچه را که پس از آن گزارش می شود را درک می کنند .

بیشتر بخوانید :   چگونه نظر سنجی در فیسبوک را فعال کنیم ؟

منبع : GSMArena

بررسی گوگل پیکسل 5 ای – Google Pixel 5A 5G (بررسی ویدئویی)

مقاله قبلی

صفحه‌ی پشتیبانی گلکسی M52 5G در وب‌سایت سامسونگ هند فعال‌ شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار فناوری