کدام مدل‌های آیفون‌، iOS 17 را دریافت نمی‌کنند؟ | ارزش این دو مدل آیفون در ماه آینده به شدت کاهش می‌یابد

ارزش دو مدل آیفون در ماه آینده به شدت کاهش می‌یابد و بهتر است برای جلوگیری از ضرر هنگفت همین حالا اقدام کنید.

به گزارش رایااستور و به نقل از همشهری، با رونمایی از iOS 17 در پاییز امسال، دو مدل آیفون با آن سازگار نخواهند بود و به شدت ارزششان افت خواهد کرد. طبق گفته «SellCell»، پیش‌بینی می‌شود قیمت آن‌ها به نصف کاهش یابد.

اپل به طور رسمی تایید نکرده است که iOS 17 و iPhone 15 در نهایت چه زمانی وارد بازار می‌شوند، اما انتظارها معطوف به اواسط سپتامبر است. زمانی که آیفون ۱۵ و آی‌اواس ۱۷ به صورت کامل رونمایی شوند، انتظار می‌رود ارزش مدل‌های قدیمی به شدت کاهش یابد.

پیش‌بینی می‌شود به طور خاص دو مدل بیشترین آسیب را ببینند: آیفون ۸ (و آیفون ۸ پلاس) و آیفون X. داده‌های «SellCell» بر اساس اتفاقاتی است که برای iPhone 6s و iPhone 7 هنگام عرضه iOS 16 رخ داد و این دستگاه‌ها پشتیبانی خود را از دست دادند.

زمانی که اپل آپدیت iOS 16 را در سپتامبر سال گذشته عرضه کرد، قیمت آیفون ۶ اس و ۷ به طور متوسط ۴۲.۸ درصد کاسته شد. کارشناسان «SellCell‹ توضیح دادند: «آیفون X یا آیفون ۸ به‌روزرسانی iOS 17 را دریافت نخواهند کرد، یعنی این گوشی‌ها به‌روزرسانی‌های امنیتی را هم دریافت نمی‌کنند و مالکان و داده‌های آن‌ها بیشتر در معرض خطر حمله افرادی با اهداف مخرب مانند هکرها هستند. زمانی که نسخه جدید iOS برای عموم عرضه شود، این مدل‌ها منسوخ خواهند شد.»

کدام مدل‌های آیفون‌، iOS 17 را دریافت نمی‌کنند؟ | ارزش این دو مدل آیفون در ماه آینده به شدت کاهش می‌یابد

آن‌ها افزودند که این می‌تواند برای دارندگان آیفون X و ۸ که احتمالا برای فروش دستگاه‌های خود در ماه‌های آینده برنامه‌ریزی کرده‌اند، فاجعه باشد. با پشتیبانی نکردن اپل از دستگاه ‌ها، تقاضا به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

البته این می‌تواند برای کسانی که به دنبال یک گوشی ارزان‌قیمت هستند، خبر خوبی باشد.

منبع سان
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید