ارزش بیت کوین سال 2024 افزایش پیدا می‌کند یا کاهش؟

یکی از تحلیلگران قدیمی ارز دیجیتال، پیش‌بینی خود از صعود قیمت بیت کوین در 2024 را ارائه کرده است.

به گزارش رایااستور، ایگناس، تحلیلگر و محقق حوزه دیفای فعال در توییتر، پیش‌بینی خود از صعود قیمت بیت کوین در سال آینده میلادی را ارائه کرده است. پیش‌بینی وی بر اساس الگوی تکرار شونده قیمت این رمز ارز در سال‌های گذشته بوده است.

شرایط لازم برای صعود قیمت بیت کوین در 2024

کاربران از ایگناس که سال‌ها سابقه تحلیلگری دارد و پیش‌بینی‌های خود را در توییتر با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک می‌گذارد؛ به این سوال پاسخ داده است که آیا بازار صعودی در انتظار ارزهای دیجیتال و قیمت بیت کوین در سال 2024 هست یا خیر.

ایگناس باور دارد در صورتی که الگوهای زیر برای قیمت بیت کوین رخ دهند، می‌توان انتظار صعود قیمت‌ در بازار سال آتی میلادی را داشت:

  • کاهش 80 درصدی قیمتی از بالاترین قیمت ثبت شده برای بیت کوین که در سه ماهه چهارم 2022 رخ خواهد داد
  • فاز دو ساله بهبود قیمتی و افزایش مجدد به بالاترین سطح قیمتی قبلی که در سه ماهه چهارم 2024 رخ خواهد داد
  • رالی قیمتی یک ساله پیش از دستیابی به بالاترین سطح تاریخی قیمتی که در سه ماهه چهارم 2025 رخ خواهد داد

چالش‌های بازار ارز دیجیتال در سال 2022

با وجود اینکه تحلیل ایگناس بر اساس الگوهای تکرارشونده بیت کوین بنا شده است، وی دلایل خود برای پیش‌بینی بازار صعودی را توضیح می‌دهد. با توجه به اظهار نظر این تحلیلگر، بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022 با سه چالش اصلی مواجه است که شامل جنگ، روند نقدینگی فدرال رزرو و سختگیری دولت‌ها هستند. با این وجود، ایگناس باور دارد که شرایط رو به بهبود است.

وی باور دارد که پس از سختگیری‌های اولیه توسط دولت ایالات متحده آمریکا، این کشور سیاست سختگیرانه خود نسبت به ارزهای دیجیتال را کاهش داده است که دلیل آن منافع احتمالی اقتصادی و سیاسی کشور چین در قبال ارزهای دیجیتال بوده است. ایگناس همچنین به این مسئله اشاره دارد که دولت چین در حال مبارزه با تورم منفی و بانک مرکزی این کشور نیز به دنبال رشد اقتصادی است.

هاوینگ بیت کوین در 2024

این محقق بازار ارز دیجیتال باور دارد که هاوینگ بیت کوین در 2024 با روندهای جهانی نقدینگی همراه خواهد بود و منجر به همبستگی درونی میان نقدینگی و ارزهای دیجیتال خواهد شد. هاوینگ بیت کوین یکی از مهم‌ترین رویدادهای است که هر چهار سال یکبار در شبکه بیت‌کوین رخ می‌دهد و طی آن مقدار پاداش دریافتی استخراج‌کنندگان کاهش می‌یابد. هاوینگ بعدی بیت کوین بین فوریه تا ژوئن سال 2024 خواهد بود.

در کنار تحلیل انجام شده، کاربردهای جدید بیت کوین مانند ارودینال‌ها، BRC-20، استکس بیت کوین، صندوق‌های اسپات ETF بیت کوین و انطابق بیت کوین با دیفای همگی می‌تواند تاثیر مثبتی بر قیمت این طلای دیجیتال داشته باشند.

تاریخ‌های هاوینگ بیت کوین
تاریخ‌های هاوینگ بیت کوین
منبع tejaratnews
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید