رایااستور مگآموزش

تعویض باتری شیائومی

تعویض باتری شیائومی

تعویض باتری شیائومی: باتری های موبایل به گونه ای طراحی شده اند که میتوان به صورت دوباره از آنها استفاده کرد؛ اما اگر زمانی باطری دچار مشکل شود و یا به درستی شارژ نشود باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد. در این قسمت از سایت رایااستور درمورد نحوه تعویض باتری شیائومی برایتان مطالبی آماده کرده ایم که به شما نشان می دهد چگونه خودتان بتوانید باتری Xiaomiدستگاه خود را عوض کنید. با یادگیری آموزش تعویض باتری شیائومی، حتی خودتان هم می توانید باطری موبایل خود را عوض کنید بدون اینکه آن را نزد مراکز تعمیرات گوشی ببرید و زمان زیادی را بدون داشتن گوشی سپری کنید.

باتری گوشی شیائومی، یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای سخت افزاری گوشی موبایل است که می تواند عملکرد و کارکرد گوشی را تعیین کند. باتری به عنوان یکی از مهم ترین منابع تغذیه برای گوشی به کار گرفته می شود که می توان از آن برای ذخیره سازی اطلاعات و شارژ استفاده کرد. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد تعویض باتری شیائومی توضیح دهیم. تغییر باتری شیائومی، زمانی امکان پذیر است و برای شما اهمیت خواهد داشت باتری موبایل شما خراب شده باشد و عمر مفید خود را پس از مدتی از دست داده باشد.

تعویض باتری شیائومی، به چه صورت است؟

نحوه تعویض باتری گوشی شیائومی

با توجه به اینکه باترین گوشی Xiaomi و تمامی گوشی های هوشمند دارای ظرفیت محدودی هستند، پس از مدتی استفاده گوشی کارایی و انرژی خود را تا حدود زیادی از دست خواهد داد. به همین دلیل از تعویض باتری استفاده می کنند.عوض کردن باتری گوشی شیائومی با توجه به این که سختی زیادی دارد، به شما عزیزان و کاربران پیشنهاد می کنیم برای جابه جایی باتری موبایل شیائومی خود از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. توجه داشته باشید که انتخاب بهترین زمان تعویض باتری موبایل و نحوه تعویض باتری شیائومی، تاثیر بسیار زیادی روی بهبود و کارایی موبایل شما خواهد داشت.

همان طور که می دانید وجود باتری های لیتیوم یونی و پلیمری این روزها افزایش پیدا کرده است و بیشتر گوشی های موبایل از این باتری ها استفاده می کنند. با توجه به اینکه ساختار باتری موبایل تاثیر زیادی روی سلامت و عمر باتری دارد، شما باید از بهترین باتری برای گوشی خود استفاده کنید. به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید بهترین و با کیفیت ترین باتری موبایل به سایت رایااستور، یکی از بهترین مراکز خرید باتری موبایل شیائومی مراجعه کنید. در ادامه در مورد دلیل تعویض باتری گوشی Xiaomi و نحوه تعویض باتری شیائومی بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

دلیل عوض کردن باتری گوشی شیائومی

نحوه تعویض باتری گوشی شیائومی

دلایل زیادی برای جابه جایی باتری موبایل Xiaomi وجود دارد. انتخاب بهترین زمان تعویض باتری می تواند به شما کمک کند که بتوانید دوباره از گوشی خود استفاده داشته باشید. یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل تعویض باتری گوشی Xiaomi می توانیم به خراب شدن باتری شیائومی اشاره کنیم.

معمولا کاربران زمانی  به فکر عوض کردن باتری گوشی خود می افتند که مشکلی برای باتری پیش آمده باشد و یا باتری سوخته و خراب شده باشد. در ادامه چند نمونه از مهم ترین علائم خرابی باتری موبایل شیائومی را برای شما خواهیم گفت تا با روبه رو شدن به این موارد، به خراب بودن موبایل خود پی ببرید و پس از آن به فکر تعویض باتری شیائومی باشید.

علائم خرابی باتری گوشی شیائومی:

 • باد کردن باتری موبایل
 • چشمک زدن گوشی
 • زود خالی شدن شارژ باتری
 • خاموش شدن ناگهانی موبایل
 • سیاه شدن صفحه نمایشگر
 • داغ شدن بیش از اندازه باتری
 • روشن بودن گوشی تا زمان اتصال به شارژ
 • خاموش و روشن شدن گوشی به صورت خود به خود

علائمی که نام برده شد از جمله مواردی است که در طولانی مدت منجر به خراب شدن باتری گوشی می شود. اگر با هر یک از این موارد برخورد داشتید می توانید به خراب بودن باتری موبایل خود پی ببرید و توجه داشته باشید که زمان تعویض باتری گوشی شیائومی شما رسیده است. اگر به موقع باتری گوشی خود را جابه جا کنید، آسیب جدی به گوشی شما وارد نخواهد شد. در برخی موارد دیر عوض کردن باتری منجر به منفجر شده آن می شود.

آموزش تصویری تعویض باتری شیائومی در 7 مرحله:

آموزش تصویری تعویض باتری شیائومی

نحوه بازکردن گوشی شیائومی

اگر هر یک از مواردی که پیش تر به آن اشاره کردیم برای موبایل شما به وجود آمد و شما قصد تعویض باتری موبایل خود را دارید پیشنهاد می کنیم این کار را به یک متخصص بسپارید، چرا که این کار نیاز به تخصص دارد و ابزارهای خاصی دارد. در برخی از موارد ممکن است درست عوض نکردن باتری گوشی منجر به خراب شدن گوشی شود و یا باتری برای شما خوب کار نکند. در ادامه می خواهیم به آموزش تصویری و قدم به قدم تعویض باتری موبایل گوشی شیائومی بپردازیم.

 • خاموش کردن گوشی

مرحله 1 تعویض باتری شیائومی

در اولین مرحله برای اینکه مشکلی برای باتری و گوشی پیش نیاید، بهتر است گوشی خود را خاموش کنید. پس از آن وارد مرحله بعدی می شویم.

 • خارج کردن سیم کارت و رم

مرحله 2 تعویض باتری شیائومی

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شما باید سیم کارت را قبل از عوض کردن و باز کردن گوشی شیائومی از آن خارج کنید که به مشکل نخورید.

 • باز کردن درب پوشتی گوشی

مرحله ۳ تعویض باتری شیائومی

 

برای اینکه بتوانید به راحتی درب گوشی را باز کنید قبل از آن بهتر است قسمت انتهای گوشی را با سشوار گرم کنید و بعد از چند دقیقه با استفاده از اسپاتولا به قسمت پایین گوشی فشار وارد کنید تا کمی باز شود.

 • برداشتن قاب پوشت گوشی

مرحله 4 تعویض باتری شیائومی

پس از اینکه به صورت کامل قاب پشت گوشی را گرم کردید می توانید دور تا دور گوشی را با یک کارت پلاستیکی ماننده تصویر باز کنید.

 • جدا کردن آنتن گوشی

مرحله 5 تعویض باتری شیائومی

در این مرحله شما باید آنتن NFC گوشی را خارج کنید برای اینکار ابتدا باید پیچ 10 فیلیپس را شل کنید و در نهایت این کار را مانند تصویر بالا انجام دهید.

 • جدا کردن باتری

مرحله 6 تعویض باتری شیائومی

در این قسمت شما باتری گوشی شیائومی را مشاهده می کنید که باید آن را از بدنه گوشی جدا کنید. برای اینکار مانند تصویر بالا که مشاهده می کنید، عمل می کنید. قبل از جدا کردن سعی کنید برچست های اضافی و نگهدارنده باتری رو از دورتا دور آن جدا کنید و باتری را بردارید.

 • قرار دادن باتری اصل شیائومی

مرحله 7 تعویض باتری شیائومی

در آخرین مرحله باتری دیگر از گوشی جدا شده است و شما باید باتری جدید را همان تصویری که مشاهده می کنید قرار دهید. در این قسمت می توانید تمام مراحلی که برای جدا کردن باتری انجام دادید برای قرار گیری باتری انجام دهید و گوشی را روشن کنید.

در این قسمت در مورد تعویض باتری شیائومی برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی و مشاهده تمام این مراحل به صورت دقیق و استفاده از بهترین ابزار به راحتی باتری موبایل خود را تعویض کنید. برای خرید باتری اصل شیائومی می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

چه عواملی باعث خراب شدن و تعویض باتری شیائومی میشود؟

 • حرارت زیاد موجب خرابی باطری میشود.
 • استفاده از شارژرهای غیراورجینال
 • شارژ کردن با شارژرهای فندکی و پاوربانک
 • استفاده نکردن از محافظ برای شارژ کردن
 • زمان نادرست شارژ کردن گوشی

تعویض باتری گوشی شیائومی

باتری های گوشی شیائومی، همانند باطری های دیگر پس از مدتی استفاده کردن عمر خود را از دست می دهند و کارایی آنها کاهش پیدا می کند. در چنین مواقعی بهتر است هرچه سریع تر نسبت به تعویض باطری شیائومی اقدام کنید؛ تا آسیب جدی تری به دشتگاه شما وارد نشود. اما اگر با روش های گفته شده نتوانستید عوض کردن باتری شیائومی را خودتان انجام دهید؛ بهتر است آن را به افراد متخصص بسپارید تا بتوانند با ابزارآلات مجهز و اورجینال این کار را برای شما انجام دهند. شما می توانید برای خرید باتری اصل شیائومی و اطلاع از قیمت باتری موبایل شیائومی به سایت رایااستور مراجعه کنید؛ تا در هنگام تغییر دادن باتری خود هیچ نگرانی بابت اصل بودن یا نبودن آن نداشته باشید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

3 دیدگاه

 1. سلام روزتون بخیر
  من تمام مراحلی که شما گفتین واسه گوشیم اجرا کردم و حتی نحوه باز کردن گوشی شیائومی رو دقیقا مثله شما انجام دادم. مدل گوشیمم دقیقا همین مدله و باتری رو عوض کردم ولی الان گوشیم روشن نمیشه!!!! چرا چه دلیلی داره؟؟ همه مراحل درست بود هااا

 2. ببین دوست عزیز فک کنم یا یه چیزی رو جا گذاشتی تو گوشی یا یه چیزی رو کم گذاشتی یبار دیگه بازش کن یا نه کلا بده به یه متخصص داداش

 3. بچه ها یه موقع به سرتون نزنه خودتون باتری گوشیتونو عوض کنید هاااا این خودنمایی هارو از خودتون نشون ندید که بدبخت می شید. من اینکارو کردم الان خیلی پشیمونم. یه قطعه ازش جدا کردم بعد حواسم نبود انداختم دور الان دیگه هیچ کاری نمیتونم بکنم تعجم از اینه بردم تعمیرکار نشون دادم نمیدونست چیکارش کنه 🙁 🙁 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا