بررسی بورس امروز 1402/1/7 | کدام سهم‌ها بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند؟

سهم‌های کرمان، دی و شستا بیشترین حجم معاملات و سه سهم وکغدیر، حکشتی و شتران، بیشترین ارزش معاملات را در جریان معاملات امروز بازار ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فولاد نیز بیشترین ارزش بازار امروز را در داشت.

به گزارش رایااستور، معاملات بورس روز جاری در حالی رقم خورد که شاخص کل در جهت روز گذشته خود گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش 10 هزار و 430 واحدی که معادل 0.5 درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد و در ارتفاع دو میلیون و 29 هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش 0.97 درصدی به سطح 598 هزار و 259 واحدی رسید. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 18 میلیارد و 510 میلیون و ارزش معاملات را 9 هزار و 77 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی به بازار سهام

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود 206 میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های کرمان، حکشتی و وبصادر تعلق گرفت. همچنین سهم‌های کگاز، ثاخت و شفا نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای سصفها، شبصیر و فسپا خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های آریان، همراه و خکاوه رقم خورد. همچنین دسینا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد فسپا بود.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم وکغدیر، حکشتی و شتران بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های کرمان، دی و شستا بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فولاد نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

وصنا با افزایش 11.4 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، انرژی1 نیز با افت 5.46 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید