اپل مشغول ساخت نمایشگری هوشمند برای کنترل خانه‌های هوشمند است

به گزارش رایااستور، اوایل امروز بود که اپل جدیدترین اسپیکر هوشمند خود را معرفی کرد، اما طبق گزارش جدید، این شرکت برای خانه‌های هوشمند برنامه‌های گسترده‌ای در نظر دارد. به گفته «افراد آگاه از برنامه‌ها»، اپل در حال کار بر روی مجموعه‌ای از دستگاه‌هاست که باعث می‌شود در این فضا بتواند با گوگل و آمازون بهتر رقابت کند.

این روند با ساخت یک صفحه‌نمایش هوشمند آغاز می‌شود که اساساً یک آیپد پایین رده خواهد بود که می‌توانید با استفاده از ‘بسته‌های مغناطیسی’ روی دیوارها یا جاهای دیگر نصب کنید. این آپید می‌تواند محصولات خانه هوشمند شما از قبیل ترموستات‌ها و چراغ‌ها را کنترل کند، ویدیو پخش کند و چت‌های FaceTime را نیز مدیریت کند.

نمایشگر هوشمند

این دستگاه به این دلیل ساخته می‌شود که ظاهراً استفاده از این قبیل وسایل در بین مردم رواج پیدا کرده است و دستگاه‌های زیادی برای کنترل خانه هوشمند روی دیوار، میز و… نصب شده‌اند. گفته می‌شود نمایشگر هوشمند اپل سال آینده وارد بازار می‌شود.

ممکن است اپل برای آیپد‌های خود، یک پایه اصلی در نظر بگیرد. در جلسات اپل در مورد نمایشگرهای بزرگتر برای خانه‌های هوشمند بحث‌های زیادی صورت گرفته است، اما به نظر نمی‌رسد تصمیمی در مورد عرضه آن‌ها گرفته شود.

اسپیکر هوشمند

ظاهراً اپل تی وی در نسخه بعدی خود پردازنده سریع‌تری خواهد داشت که قرار است در نیمه اول سال آینده عرضه شود و همان طراحی مدل فعلی را حفظ کند. دستگاهی که جعبه Apple TV را با یک بلندگوی هوشمند و دوربین FaceTime ترکیب می‌کند نیز در دست ساخت است، اما مشکلات مختلفی برای این پروژه به‌وجود آمده است. محصول نهایی در ابتدا برای عرضه در سال جاری هدف گذاری شده بود، اما اکنون مشخص نیست چه زمانی ممکن است به بازار عرضه شود.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید