نحوه شارژ اولیه باتری گوشی سامسونگ

نحوه شارژ گوشی سامسونگ

نحوه شارژ اولیه باتری گوشی سامسونگ

نحوه شارژ اولیه باتری گوشی سامسونگ: باتری سامسونگ برای گوشی، یکی از حساس ترین و مهم ترین اجزای سخت افزاری به حساب می آید. در هنگام خرید گوشی سامسونگ، مهم ترین مسئله ای که به آن توجه می کنید، عمر و سلامت باتری می باشد. عملکرد گوشی شما می تواند به باطری آن بستگی داشته باشد.

معمولا باتری گوشی دارای ظرفیت های متنوعی می باشد. تمام گوشی های هوشمند باتری هایی با ظرفیت مشخص دارند که می توانند تعیین کننده طول عمر و عملکرد بالای گوشی باشند. با توجه به اینکه برای خرید گوشی هزینه زیادی را پرداخت می کنید، خرید یک گوشی با باتری اصل و اورجینال برای شما گزینه اول خواهد بود.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد نحوه شارژ اولیه باتری گوشی سامسونگ برای شما عزیزان به خصوص کاربران گوشی سامسونگ توضیح دهیم. با در نظر گرفتن نحوه صحیح شارژ باتری گوشی سامسونگ، می توانیم مدت زمان بیشتری را از گوشی خودتان استفاده کنید و از سلامت آن مطمئن باشید.

روش صحیح شارژ کردن گوشی سامسونگ

روش صحیح شارژ باتری گوشی نو سامسونگ

قبل از اینکه بخواهیم درمورد طریقه شارژ کردن اولیه گوشی سامسونگ برایتان توضیح دهیم، بهتر است بدانید دلایلی وجود خواهد داشت که می تواند از شارژ شدن گوشی شما جلوگیری کند و همچنین به مرور زمان منجر به خالی شدن باتری گوشی شما می شود. با در نظر گرفتن این موارد شما می توانید طول عمر باتری خود را افزایش دهید.

از جمله مواردی که می تواند روی شارژ نشدن گوشی تاثیر داشته باشد می توانیم به خراب بودن آداپتور، قطعی کابل، خراب بودن شارژر و خرابی باتری اشاره کرد. با بررسی کردن هر یک از این موارد به سریع شارژ شدن گوشی سامسونگ خود توجه داشته باشید.

اگر به تازگی گوشی خود را خریداری کرده اید و نمی دانید برای اولین بار باید چگونه گوشی خود را به شارژ بزنید، بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه می خواهیم درمورد مدت زمان شارژ گوشی سامسونگ و همچنین طریقه شارژ گوشی سامسونگ بیشتر برای شما کاربران سامسونگ توضیح دهیم.

حتما بخوانید   چرا باتری گوشی موبایل باد می کند ؟

معمولا گوشی های جدید و نو برای اولین بار دارای شارژ اولیه 50 درصد هستند. برای اینکه شما بتوانید از عملکرد گوشی خود مطمئن باشید و بدانید که چه میزان می تواند شارژ شود، آن را مجدد به شارژ متصل می کنید. اما این کار تا حدودی اشتباه هست و حتی ممکن است به باطری شما آسیب وارد کند. در هنگام شارژ اولیه اگر نکات لازم را در نظر بگیرد، سالم بودن باطری گوشی شما تضمین شده می باشد.

طریقه شارژ گوشی سامسونگ

طریقه شارژ گوشی سامسونگ

هستند هنوز هم افرادی که تصور می کنند، باید پس از خرید گوشی بالافاصله آن را به مدت 8 ساعت به شارژ متصل کنند، اما این کار اشتباه است. چرا که این روز ها باتری هایی که برای گوشی ها استفاده می شوند به صورت لیتیوم یونی و پلیمری هستند و هر کدام از آن ها خودشان دارای ظرفیت مشخصی در همان ابتدا هستند و نیاز به شارژ ندارند.

اگر می خواهید باتری سالمی داشته باشید، سعی کنید در مواقعی که شارژ باتری کمتر از 40 درصد شده از آن استفاده نکنید و در صورت امکان آن را به شارژ متصل کنید. برخی از افراد نگران هستند زمانی که گوشی را به شارژ می زنند بیشتر از زمان تکمیل شدن 100 درصد گوشی را از برق خارج نکنند و برای باطری مشکل ایجاد شود.

توجه داشته باشید که باتری های لیتیومی که این روز ها برای گوشی های هوشمند استفاده می شوند، بهترین نوع باتری هستند. گوشی های هوشمند دارای قالبیتی هستند که به محض تکمیل شارژ به صورت خود به خود متوقف می شوند تا به گوشی آسیب وارد نشود. موارد مهمی که می تواند روی شارژ صحیح گوشی شما تاثیر داشته باشد، استفاده از شارژر اصل گوشی می باشد.

تا زمانی که می توانید به شما پیشنهاد می کنیم از شارژر اصل و اورجینال گوشی خود استفاده کنید و فقط در صورت ضرور از پاوربانک استفاده کنید. قبل از اینکه گوشی شما به 0 درصد برسد و به صورت خود به خود خاموش شود بهتر است آن را به شارژ متصل کنید و قبل از اینکه به 100 برسد آن را خارج کنید که روی عمر و سلامت باتری گوشی سامسونگ شما تاثیر گذار می باشد.

حتما بخوانید   علت زود خالی شدن باتری گوشی ال جی

مدت زمان شارژ شدن گوشی سامسونگ

مدت زمان شارژ شدن گوشی سامسونگ

بهترین زمان برای شارژ کردن گوشی سامسونگ، زمانی است که گوشی تا حدود زیادی باتری خالی کرده باشد. موارد زیادی وجود دارد برای اینکه باتری گوشی شما خالی شود. سعی کنید در هنگامی که باتری خود را به شارژ متصل می کنید آن را به پشت روی یک سطح صاف و خنک قرار دهید.

توجه داشته باشید گوشی هایی که در مکان ها و فضای های خیلی سرد و خیلی گرم نگه داری می شوند می توانند میزان زیادی باتری را از دست بدهند. همچنین استفاده بیش از اندازه از گوشی یکی دیگر از عوامل خالی شدن باتری می باشد. پس سعی کنید در صورت نیاز بیشتر از گوشی و باتری آن استفاده نکنید.

زمانی که می خواهید گوشی را به شارژ متصل کنید، بهتر است برای عملکرد بهتر، آن را در حالت پرواز قرار دهید تا بتواند سریع تر نیروی خود را ذخیره کند. توجه داشته باشید که استفاده از کابل مناسب تاثیر بسیار زیادی روی میزان زمان نگه داشتن شارژ دارد. زمانی که گوشی شما به شارژ متصل است بهتر است از آن استفاده نکنید چرا که در این مدت نیرویی زیادی از گوشی خارج می شود و می تواند طول عمر باطری سامسونگ را کم کند.

هیچ وقت اجازه ندهید گوشی شما به صورت صبح تا شب به شارژ متصل باشد. همچنین سعی کنید همیشه مقداری نیروی ذخیره داشته باشد، یعنی به صورت کامل آن را خالی نکنید و بعدا آن را به شارژ متصل کنید. در این مقاله سعی کردیم تا درمورد نحوه صحیح شارژ اولیه گوشی سامسونگ برای شما توضیح دهیم.

در صورتی که با هر یک از این موارد عملکرد گوشی شما همچنان مانند قبل بود، بهترین گزینه برای شما خرید باتری اصل و اورجینال و تعویض باطری می باشد. شما می توانید برای خرید بهترین و باکیفیت ترین باتری سامسونگ اصل، به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها