info@rayastor.ir 021-6652-1075
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

تعویض باتری آیفون چگونه است؟ (نحوه تعويض باتری آيفون)

محمد ترکاشوند
25 ژوئن 2020
دقیقه زمان برای مطالعه
تعویض باتری آیفون

تعویض باتری آیفون: آیا شما هم مدت طولانی است که از گوشی آیفون استفاده می کنید و همه چیز آن درست و سالم است و مثل روز اول کار میکند به جز باتری؟! متاسفانه تمام باتری های تلفن همراه پس از گذشت زمان ظرفیت وکارایی خود را از دست می دهند. ممکن است اولین باری که دچار مشکل میشود یکسال پس از خرید آن باشد و یا پس از مدتی به وضوح با مشکلات کارایی آن رو به رو خواهید شد. زمانی که کارکرد آن غیرقابل تحمل شود شما چند گزینه برای رفع این موضوع نخواهید داشت :

 • خرید گوشی
 • تعویض باتری آیفون
 • استفاده از کیت محافط باتری

زمانی که باتری گوشی آیفون اپل دچار مشکل می شود؛ به سرعت شارژ باطری خالی می گردد و یا از کار می افتد، در این زمان باید فکر عوض کردن باتری آیفون خود باشید. بهترین راه این است که گوشی خود را به یک متخصص تعمیرات آیفون بدهیم تا این کار را برایمان انجام دهد. اما اگر به دلیل قیمت و هزینه های بالا و یا سایر موارد مجبور باشیم که خود باتری مویابل اپل را تعویض کنیم، باید نحوه و چگونگی انجام این کار را آموزش ببینیم. وبسایت رایااستور؛ به عنوان بزرگترین فروشگاه عرضه کننده انواع باتری های گوشی، در این مطلب به صورت کامل و گام به گام نحوه تعویض باتری آیفون را آموزش میدهد. پس اگر قصد یادگیری دارید تا در کمترین زمان ممکن و بدون پرداخت هزینه این کار را انجام دهید، با ما همراه باشید.

چگونه باتری ایفون را تعویض کنیم؟ اگر شما هم یکی از کاربران گوشی اپل هستید و می خواهید بهترین عملکرد را از گوشی خود داشته باشید و به مرور زمان عمر باطری آن را افزایش دهید و همچنین مدت زمان بیشتری را بدون مشکل از آن استفاده کنید، بهتر است در این مقاله ما را همراهی کنید. همان طور که می دانید گوشی های آیفون در مدل های 6،  6s،  7، 8،  10 و 11 دارای باطری های متفاوتی هستند.

تعویض باتری آیفون در 7مرحله:

تعویض باتری آیفون در 7مرحله

 1. باز کردن پیچ های دو طرف پورت
 2. جدا کردن بدنه گوشی با استفاده از ابزار مکنده
 3. جدا کردن بدنه گوشی از یکدیگر
 4. سوا کردن پوشش فلزی
 5. جدا کردن کانکتور متصل شده به باتری
 6. سوا کردن باتری از گوشی
 7. قرار دادن باتری جدید در گوشی

 چگونه باتری آیفون را عوض کنیم؟

همان طور که گفتیم، خراب شدن و کاهش سرعت باتری گوشی های آیفون یکی از مهم ترین مشکلاتی است که با کاربران اپل همراه است، البته فراموش نکنید که این موضوع فقط برای کاربران اپل نیست و تمام افرادی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند پس از مدتی با این مشکلات روبه رو خواهند شد.

چگونگی تعویض باتری ایفون یکی از سوالاتی که ممکن است دهن کاربر را به خود درگیر کند، دلایل زیادی وجود دارد برای این که شما را مجبور به جابه جایی باطری گوشی کند. شما می توانید برای اطلاع دقیق از این دلایل به مقاله “علائم خرابی باتری آیفون” مراجعه کنید. در ادامه در مورد تغییر باتری برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

آموزش عوض کردن باتری آیفون:

1. باز کردن پیچ های دو طرف پورت

باز کردن پیچ های دو طرف پورت

اگر به قسمت انتهایی گوشی دقت کنید، می بینید که دو پیچ در دو طرف پورت شارژ قرار دارد. اولین کاری که برای تعویض باید انجام دهید، این است که این دو پیچ را باز کنید، توجه داشته باشید که حتما گوشی شما خاموش باشد.

2. جدا کردن بدنه گوشی با استفاده از ابزار مکنده

جدا کردن بدنه گوشی با استفاده از ابزار مکنده

بعد از این که موفق شدید پیچ ها را باز کنید، باید با استفاده از ابزاری که در تصویر بالا می بینید، صفحه نمایش را به راحتی جدا کنید. فقط توجه داشته باشید که دور تا دور گوشی را با همین ابزار از یکدیگر جدا کنید.

3. جدا کردن بدنه گوشی از یکدیگر

جدا کردن بدنه گوشی از یکدیگر

پس از انجام این کار سعی کنید قسمت بدنه بالا و پایین را از یک دیگر جدا کنید شما می توانید این کار را با استفاده از چاقو انجام دهید البته دقت کنید که به اجزای داخلی گوشی صدمه ای وارد نشود.

4. جدا کردن پوشش فلزی

جدا کردن پوشش فلزی

اگر دقت کنید می بینید که در کنار باتری، دو عدد پوشش فلزی وجود دارد که شما باید آن را از گوشی جدا کنید که در تصویر می توانید به جای پیچ های آن توجه کنید.

شما برای این که بتوانید باتری را خیلی راحت تر از بدنه اصلی جدا کنید، بهتر است که این پیچ ها را که در تصویر نشان داده شده است را باز کنید. بعد از این که پیچ ها را باز کردید حال می توانید بدنه فلزی را جدا کنید.

5. جدا کردن کانکتور متصل شده به باتری

جدا کردن کانکتور متصل شده به باتری

اگر کمی به تصویر بالا دقت کنید، می بینید که باتری به وسیله یک کانکتور پلاستیکی به بدنه متصل شده است، برای این که بتوانیم باتری را به راحتی جدا کنیم باید این بدنه پلاستیکی را از باتری جدا کنیم. که می توانید این کار را با ابزار های مخصوص انجام دهید.

6. جداکردن باتری از گوشی

جداکردن باتری از گوشی

پس از انجام این کار، مرحله بعدی که باید انجام دهید، جدا کردن باتری خراب از گوشی می باشد، اگر کمی دقت کنید، شاهد چسب هایی در زیر باتری خواهید بود که آن ها برای محکم نگه داشتن باطری استفاده شده اند و همین مورد شاید تا حدودی کار شما را سخت تر کند.

7. قرار دادن باتری جدید در گوشی

قرار دادن باتری جدید در گوشی

شما می توانید پس از این که باتری را از بدنه اصلی جدا کردید، باتری اصل و خریداری شده را در آن جاسازی کنید، فقط توجه داشته باشید که قرار دادن آن ماننده شکل اولیه باشید که با باز کردن گوشی شاهد آن بودید. در نهایت دو طرف بدنه گوشی را روی یکدیگر قرار دهید و پیچ ها را ببندید. شما با چند حرکت ساده عوض کردن باتری اپل را انجام داده اید.

8. آخرین مرحله

تعویض باتری گوشی آیفون

در آخرین مرحله شما باید تمام اجزایی که از باتری جدا کردید را به حالت اولیه برگردانید و در نهایت قاب آن را محکم ببندید و پیچ هایی که باز کرده بودید را سفت کنید.

ابزار تعویض باتری آیفون

ابزار تعویض باتری آیفون

همان طور که می دانید گوشی های هوشمند به دلیل این که دارای باطری هایی هستند که به راحتی جدا نمی شوند، پس برای تغییر و جدا کردن آن ها باید از ابزار های مخصوص و کیت هایی استفاده کنیم که مخصوص برای آن ها ساخته شده است، استفاده از این ابزار در هنگام تغییر باطری می تواند روی عملکرد بهتر باتری تاثیر داشته باشد و کمتر مشکلی را برای شما ایجاد کند.

کیت معاوضه باتری:

 • پنس
 • ساکشن کاپ
 • اسپاجر
 • قاب باز کن
 • سه عدد پسچ گوشتی مخصوص

بهترین زمان تعویض باتری آیفون

طبیعتا زمانی که شما برای اولین بار از گوشی اپل استفاده می کنید، شاهد بهترین عملکرد خواهید بود، پس از مدتی کار کردن با آن متوجه کاهش سرعت و کند شدن آن می شوید که این موارد می تواند دلایلی داشته باشد، در این مواقع مهم ترین کاری که می توانیم انجام دهیم تعویض باتری آیفون 6 می باشد.

شما می توانید با بررسی برخی از موارد از این جابه جایی اطمینان داشته باشید و باتری خود را در بهترین زمان ممکن عوض کنید. یکی از ساده ترین روش هایی که می توانیم به آن توجه کنیم، بررسی سایکل باتری می باشد، شما می توانید با نصب برنامه CoconutBattery و ببینید که سایکل باتری چه قدر است، اگر بیشتر از 800 بود زمان عوض کردن باطری اپل رسیده است.

نکنه بعدی پاوربانک هایی هستند که شما برای شارژ کردن آیفون از آن استفاده می کنید که پس از مدتی می توانند آسیب جدی به گوشی شما وارد کنند و راحت ترین روشی که به شما زمان تغییر باتری را نشان می دهد، این است که میزان و نوع عملکرد باطری گوشی خود را با سری های قبل مقایسه کنید که در صورت افت باید تعیض شود.

هزینه تعویض باتری آیفون apple

اگر با مطالعه این مقاله به این نتیجه رسید که باید باطری آیفون خود را عوض کنید به شما پیشنهاد می کنیم، بهترین مرکز خرید را برای خرید باتری آیفون در نظر بگیرید، چرا که این روز ها هستند افرادی که به دلیل سواستفاده از مردم باتری های فیک و تقلبی ا در اختیار مشتریان قرار می دهند.

یکی از فروشگاه های معتبری که در زمینه فروش باتری گوشی هوشمند فعالیت می کند، سایت رایااستور می باشد. شما می توانید با مراجعه به این سایت از تمام قیمت محصولات موجود اطلاع پیدا کنید، و بهترین باطری را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید، توجه داشته باشید که محصولات در این فروشگاه با گارانتی 4 ماهه و گارانتی بازگشت وجه 48 ساعته می باشد.

منابع: support.apple.com ، digitaltrends.com

16 پاسخ به “تعویض باتری آیفون چگونه است؟ (نحوه تعويض باتری آيفون)”

 1. حمیدرضا گفت:

  سلام ببخشید خودمونم میتونیم باتری ایفون رو تعویض کنیم یا حتما نیاز به تخصص داره؟

 2. محمد ترکاشوند گفت:

  با سلام
  خیر نیازی به تخصص نداره شما می توانید با انجام با دقت مراحلی که در مقاله بالا گفته شده به راحتی این کار رو انجام بدید فقط نیاز به یک سری ابزار مخصوص داره. ولی پیشنهاد م به شما اینکه به یک متخصص برای این کار مراجعه کنید.

 3. elena گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من باتری گوشیم داره کلافم میکنه میخام عوضش کنم.
  ممکنه بعد از اینکه عوضش کنم روی سرعت و عملکرد گوشیم تاثیر داشته باشه؟
  ممنون

  • محمد ترکاشوند گفت:

   با سلام
   تعویض باتری تنها به دلیل افزایش سرعت و عملکرد بهتر گوشی هست. درصورتی ممکنه سرعت گوشی شما تغییر نکنه و یا اینکه بعد از مدتی از اون ناراضی باشید که باتری تقلبی خریداری کرده باشید. خرید باتری اوریجنال و اصل میتونه عملکرد گوشی شما را به حالت قبل برگردونه.

 4. saba گفت:

  سلام
  ببخشید خودمون میتونیم توی خونه هم باتری ایفون رو تعویض کنیم یا حتما باید ببریم به جا که تخصص دارن؟

 5. محمد ترکاشوند گفت:

  باسلام
  شما میتونید اینکار رو خودتون انجام بدید اما به دلیل اینکه تعویض باتری ایفون و تمام گوشی های هوشمند با استفاده از کیت مخصوص انجام میشه بهتره به یک مرکز تعمیرات مراجعه کنید که اطمیان بیشتری هم داشته باشه.

 6. ehsan گفت:

  سلام خسته نباشید
  واسه تعویض باتری ایفون اپل باید حتما به متخصص مراجعه کنیم؟

  • محمد ترکاشوند گفت:

   باسلام
   با توجه به اینکه گوشی ایفون و تعویض اون نیاز به وسایل مورد نیاز و مخصوص داره بهتره که این کار رو به یک متخصص بسپارید.

 7. محسن گفت:

  گوشی من آیفون هفت پلاس باتری هلث 83 هستش الان وقت تعویض باتریه یا باید پایین تر بیاد
  اگع باید پایین تر بیاد چند درصد باید تعویض بشه؟؟؟؟؟؟؟

  • محمد ترکاشوند گفت:

   سلام روزتون بخیر
   زمانی که سلامت باتری به زیر 60 رسید باید باتری رو تعویض کنید.

 8. امیرعلی پرور گفت:

  سلام گوشی من آیفون ۷ هست سلامت باتریش ۷۶ هست ولی هیچکدام از علایم تعویض باتری را ندارد ولی زمان شارژ داغ می‌شود میخواستم ببینم داغ شدندش طبعی است یا خیر؟
  تشکر ازتون.

  • محمد ترکاشوند گفت:

   سلام روزتون بخیر
   قطعا داغ شدن بیش از حد دستگاه شما به سلامت باتری ربط دارد. بهتره هرچه سریعتر باتری رو تعویض کنید. در غیر این صورت ممکنه به گوشی خودتون هم آسیب وارد بشه. که در این صورت باید بیشتر هزینه کنید.

 9. ابوالفضل گفت:

  اونایی که باتری گوشیشون نیاز به تعویض داره به نظرم خودشون اینکارو نکنن. ببرن یه متخصص تعویض باتری رو براشون انجام بده. من باتری گوشیم نیاز به تعویض داشت خودم اینکارو کردم با یه سری وسایل خونگی و اینا میتونم بگم به فنا دادم گوشیمو. دوماه واسم کار کرد بعد از اون بخاطر اینکه باتری رو قشنگ جا نزده بودم خراب شده دیگه و نتونستم ازش استفاده کنم.

 10. sina77 گفت:

  خیلی ها میگن تعویض باتری خوبه و میتونه عمر گوشیتونو بیشتر کنه… ولی به نظر من اینطوری نیست. ایفون 6 اس داشتم خیلی خوب برام کار میکرد بعد از یه مدت بود شارژ زود تموم میکرد و اینا بعد مجبور شدن باتری رو تعویض کنم. وقتی باتری تعویض کردم اصن بدتر شد، الان که دیگه اصن شارژ نگه نمیداره. من میزنم به شارژ میشه 100 درصد نیم ساعت ازش استفاده میکنیم میبینم شده 50 درصد. دلیلشو نمیدونم واقعا. اینطور که خود فروشنده میگفت باتری اصل بود. 🙁

 11. افشین گفت:

  برادر من بهت انداختن مطمئن باش. اخه مگه میشه باتری اصل بزنی رو گوشی بدتر بشه. اصن امکان نداره. من خودم ال جی دارم یه مدت بود باتریش خیلی اذیتم کرد از همین رایااستور باتری اصل سفارش دادم الان خیلی ازش راضیم مثه باتری واقعی خودش داره واسم کار میکنه.

 12. صبحانی گفت:

  سلام سینا جون به نظر منم اقای افشین درست میگه و باتری رو یه جورایی بهت انداختن. وگرنه باتری اصل اگر تاثیر هم نداشته باشه روی گوشی، مشکل برمیگرده به گوشی و دیگه کاری به باتری نداریم اصن. الان باتری که شما زدی روی گوشیت اصل نبوده به احتمال زیادی واسه همین که اوضاع گوشیت آنچنان تغییر نکرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

علت خالی شدن باتری گوشی هواوی

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی هواوی

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی هواوی: در این مقاله از سایت رایااستور، می خواهیم در مورد یکی ...
محمد ترکاشوند
17 ژوئن 2020
یکی از دلایل کاهش عمر باتری گوشی خرید شارژر ارزان میباشد

5 علت اصلی خالی شدن سریع باتری گوشی

هر روزی که میگذرد وابستگی ما به تکنولوژی از جمله گوشی های هوشمند ، بیشتر و بیشتر ...
محمد ترکاشوند
04 آوریل 2020
چه زمانی باید باتری گوشی را شارژ کنیم ؟

چه زمانی باطری گوشی را شارژ کنیم ؟

امروزه تمامی مسائل روزمرگی زندگی ما به گوشی های هوشمند مرتبط شده اند . وابستگی و ارتباط ...
محمد ترکاشوند
16 آوریل 2020
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه