قیمت و خرید انواع شارژر اصل اپل

لوازم جانبی گوشی بسیاری در بازار موجود میباشد که در این بین شارژر موبایل ، جزء مهمترین قطعات جانبی برای موبایل محسوب میشود . این امر برای گوشی های ایفون نیز صدق می کند و یکی از مهمترین لوازم جانبی گوشی اپل ، شارژر گوشی آیفون میباشد . شارژر می تواند تاثیرات مثبت و یا بسیار مخربی بر روی تلفن همراه شما داشته باشد ، لذا باید در خرید شارژر اپل اصلی نهایت دقت را داشته باشید .

آیا هر شارژری را باید خرید کنیم ؟

در خرید شارژر آیفون باید نهایت دقت را داشته باشید و نباید هر شارژری را خرید کنید . شارژر و کابل های بسیاری در بازار برای گوشی اپل وجود دارد ، اما نباید هر شارژری را برای گوشی موبایل ایفون خود خرید کنید . شارژر تقلبی آیفون شباهت بسیار زیادی به شارژر اصل اپل دارد ، اما آیا کارایی آنها نیز شباهتی به هم دارد ؟ در پاسخ باید جواب دهیم ، خیر به هیچ عنوان . شارژر های تقلبی برخلاف ظاهر و قیمت مناسبی که دارند ف می توانند بسیار خطرناک باشند و صدمات جبران ناپذیری را به کاربر وارد سازند . پس حتما در خرید شارژر اپل اصلی نهایت دقت را داشته باشید .

 

چرا شارژر ایفون صدا می دهد ؟

به صداهایی که در فواصل زمانی نا منظم به گوش می رسد ، نویز گفته می شود . نویز را می توان یک الگوی صوتی دانست که بصورت نا منظم شنیده می شود ، البته شنیدن صدا از شارژر اپل اصلا خوشایند نیست . زمانی که صدایی از شارژر در حین شارژ شدن شنیده می شود ، نشانه یک مشکل در دستگاه میباشد . نویزهایی که در شارژر ایفون شنیده می شود اغلب از نوع نویزهای ضربه ای و ساچمه ای می باشد که به علت ارسال نامرتب الکترون رخ میدهد که اغلب دارای مدت زمان کوتاه ولی شدت بالا هستند . در هنگام شنیدن صدا از شارژر باید سریعا دست به کار شوید و دستگاه ایفون خود را به یک تعمیرکار نشان دهید ، چراکه نویزهای ضربه ای می توانند باعث آسیب دیدن موبایل اپل شما شوند .

 

چرا شارژر آیفون شارژ نمی کند ؟

چرا شارژر آیفون گوشی را شارژ نمی کند

یکی از معضلاتی که بسیاری از کاربران با آن رو به رو هستند ، مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون میباشد . بسیاری از کاربران مشکل شارژر نشدن گوشی اپل را ، غالبا از شارژر اپل و باتری آیفون میدانند ، در صورتی که در بسیاری از موارد مشکل به هیچ عنوان از سمت شارژر و باطری نمیباشد و می تواند دلایل دیگری داشته باشد که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد :

تخلیه کامل باتری گوشی

یکی از دلایلی که می تواند باعث شارژ نشدن باتری گوشی شود ، دِشارژ شدن باتری می باشد . در این حالت یون های باتری غیرفعال شده اند و برای شارژ شدن نیاز است تا اندکی گوشی را در شارژ رها کنید .

آسیب دیدن پورت شارژ

در این مورد ممکن است که پورت گوشی آیفون یا آیپد شما آسیب دیده باشد و سر کابل شارژ آیفون به خوبی درون پورت شارژ ، چفت نشود . در این حالت سر کابل شارژ داخل سوکت شارژ لق می زند و عملیات شارژ به خوبی انجام نمی شود و یا اینکه ممکن است اتصال پورت شارژ موبایل ایفون بر اثر ضربه قطع شده باشد .

وجود آشغال و گرد و خاک در پورت گوشی

احتمالا درون سوکت شارژ گوشی شما ، پر از پرز فرش و گرد و خاک میباشد که مانع از انتقال جریان به باتری گوشی می شود . برای رفع این مشکل لطفا پورت شارژ گوشی خود را به آرامی و با احتیاط تمیز کنید .

آسیب دیدن کابل شارژ

دقیقا شبیه به پورت شارژ که آسیب می بیند ، احتمال آسیب دیدن کابل شارژ آیفون نیز بسیار زیاد است . قبل از هر اقدامی کابل گوشی اپل خود را از نظر پوسیدگی و شکستگی بررسی کنید ، چراکه به مرور زمان کابل شارژ نیز آسیب میبیند .

پریز برق نامناسب

برخی از پریزهای برق در محل کار و یا منزل شما ممکن است ذچار آسیب باشند و نتوانند جریان کافی را برای شارژ فراهم کنند . همچنین برخی از پورت های USB دستکاه های الکتریکی مثل رایانه و … نیز ممکن است آسیب دیده باشند . برای شارژ گوشی موبایل ، از پریزها و پورت های دیگری استفاده کنید .

تقلبی بودن شارژر آیفون

یکی از مواردی که ممکن است در شارژ نشدن گوشی اپل شما دخیل باشد و خیلی هم مهم است ، اصل بودن شارژر میباشد . اگر شارژر شما نمی تواند گوشی آیفون و آیپد را شارژ کند ، احتمال بدهید که شارژر فیک میباشد .

 

چرا شارژر ایفون داغ می کند ؟

چرا شارژر آیفون داغ می شود ؟

سوالی که بسیاری از کاربران از ما می پرسند این است که چرا شارژر گوشی اپل در حین شارژ شدن داغ می شود ؟ اینکه چرا شارژر در زمان شارژ داغ می شود ، می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که به ترتیب به شما معرفی خواهیم کرد :

1 – خراب بودن شارژر گوشی

یکی از شایع ترین دلایل داغ شدن گوشی موبایل آیفون ، خراب بودن کابل شارژر میباشد . برای اینکه از سلامت شارژر خود مطمئن شوید ، توصیه میکنیم با کابل شارژ خود یک گوشی دیگر را شارژ کنید ، اگر شارژر گوشی دوم هم در حین شارژ شدن داغ کرد به احتمال خیلی زیاد گلکی و یا کابل شارژ آیفون شما تقلبی میباشد . اما در صورتی که شارژر گوشی تنها در زمان اتصال به گوشی داغ میشود ، به احتمال زیاد آی سی شارژ گوشی شما آسیب دیده است .

2 – استفاده نکردن از محافظ برق برای DC کردن جریان برق

یکی از عواملی که تاثیر بر داغ شدن شارژ آیفون دارد ، شارژ کردن موبایل اپل با استفاده از جریان مستقیم برق شهری میباشد . برق شهری دارای جریان نامتناوب میباشد که علاوه بر وارد کردن صدمات به تلفن همراه ، می تواند باعث داغ شدن شارژر آیفون نیز شود . برای رفع این مشکل از یک محافظ برق DC استفاده نمایید .

3 – داغ شدن گوشی پس از فول شارژ شدن باتری

گوشی های هوشمند دارای فناوری قطع هوشمند شارژ میباشند . بدین صورت که با کامل شدن شارژ گوشی ، عملا عملیات دریافت جریان برق قطع میشود و گوشی هیچ جریانی را دریافت نمی کند . برای تست این کار می توانید در زمانی که شارژ گوشی فول می شود ، در حالی که شارژر در گوشی قرار دارد با گوشی کار کنید ، متوجه خواهید شد که با وجود اتصال شارژر ، شارژ گوشی کم می شود این یعنی عملیات شارژ رسانی قطع شده است .

اما اگر در حین کار کردن مشاهده کردید که شارژ گوشی در حال افزایش است ، بدین معنی میباشد که گوشی در حال انتقال جریان میباشد و یک مشکل بر روی مدار گوشی وجود دارد .

 

چرا شارژر آیفون زود خراب می شود ؟

چرا شارژر آیفون زود خراب می شود

خراب شدن شارژ گوشی اپل ، دلایل متفاوتی دارد که در ادامه چند مورد از مهمترین عوامل رو خدمت شما عرض می کنیم :

سوختن IC شارژر و یا برد شارژر

یکی از بد ترین حالت هایی که می تواند برای شارژر گوشی موبایل اپل رخ دهد ، سوختن IC شارژر یا برد شارژر گوشی میباشد . در این حالت زمانی که شارژر به منبع تغذیه مانند پریز برق متصل است رخ می دهد و دلیل آن هم نوسانات جریان برق میباشد .

جرقه زدن

یکی دیگر از دلایل شایعی که وجود دارد ، جرقه زدن شارژر آیفون میباشد . جرقه می تواند از سمت پریز برق باشد یا روی برد شارژر جرقه رخ دهد . در هر دو صورت امکان خرابی شارژر وجود دارد .

عدم توانایی در تحمل بار

یکی دیگر از دلایل خرابی شارژر ، عدم توانایی شارژر در تحمل بار میباشد . دلیل این عدم توانایی هم استفاده از مواد بی کیفیت در ساخت شارژر میباشد . به همین دلیل است که باید حتما یک شارژر اورجینال خرید کنید .

پایین بودن ظریب اطمینان

در شارژر تقلبی از ظریب اطمینان 1.5 استفاده می شود که همین امر باعث خراب شدن سریع شارژر می شود ، این در حالیست که ظریب اطمینان در شارژر اصل ، به 2 یا 4 هم می رسد .

رها کردن طولانی شارژر به پریز برق

شایع ترین دلیل خرابی شارژر های گوشی موبایل ، متصل بودن طولانی مدت شارژر به پریز برق میباشد . بسیاری از کاربران به این موضوع بی اهمیت هستند در صورتی که بیشترین درصد خرابی شارژر ، مربوط به همین موضوع میباشد .

شارژر تقلبی !

شارژر های تقلبی به دلیل وجود مواد بی کیفیت در ساخت آنها ، از مقاومت بسیار پایینی برخوردار هستند و به سادگی خراب می شوند . حتما برای خرید شارژر اپل اصلی وسواس داشته باشید و فقط شارژر اورجینال آیفون تهیه کنید .

 

تشخیص شارژر اصلی و تقلبی آیفون

تشخیص شارژر اصل و تقلبی اپل

یکی از موارد بسیار مهمی که باید کاربران به آن بسیار توجه کنند ، اصل بودن شارژر اپل میباشد . یک شارژر تقلبی می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به گوشی و شخص وارد کند ، در ادامه برخی از مضرات شارژر تقلبی ایفون را برای شما شرح می دهیم :

 • به سلول‌های باتری آسیب می‌رسد و عمر باتری کاهش پیدا می‌کند.
 • باتری دیر شارژ می‌شود و اذیت می‌شوید.
 • به مرور زمان ظرفیت باتری کاهش پیدا می‌کند.
 • اگر ولتاژ و جریان شارژر با ولتاژ و جریان باتری همسان نباشد امکان سوختن و یا آسیب‌دیدگی شدید باتری هم وجود دارد.
 • ممکن است باتری گوشی باد کند.

 

چگونه بفهمیم شارژر اپل اصل است ؟

برای اینکه بفهمید شارژر اپل اصل است یا خیر ، راه های بسیاری وجود دارد که ما در این قسمت چند مورد از مهمترین ها را برای شما شرح می دهیم ، شما برای اطلاع از شرایط کامل مقاله می توانید به مقالات رایااستور مراجعه نمایید .

نشانه های تقلبی بودن کابل شارژر اپل

این مورد مربوط به زمانی میباشد که شما یک کابل لایتینگ اپل خریداری کرده اید و نمی دانید که کابل شارژر اصل است یا خیر . برای پی بردن به اصل بودن و فیک بودن کابل شارژر می توانید به موارد زیر دقت نمایید .

 • کابل شارژ فیک در مدت زمان کمی دچار رنگ‌رفتگی و یا پارگی و خراش سطحی می‌شود.
 • محل اتصال کابل به گوشی (پورت شارژر) حین شارژ داغ می‌شود.
 • سایز پورت با سایز سر شارژر همخوانی ندارد و به راحتی داخل پورت قرار نمی‌گیرد.
 • دیرتر از زمان همیشگی شارژ می‌شود و یا حین شارژ قطع و وصل می‌شود.
 • گوشی سنگین‌تر کار می‌کند و حین کار کردن با آن اذیت می‌شوید.

 

کابل شارژ لایتینگ اپل غیر اصل می تواند آسیب های جبران ناپذیری به گوشی شما وارد سازد . حتما در خرید دقت نمایید .

تشخیص شارژر اصلی آیفون از شارژر فیک ( تقلبی )

1 – به نوشته های روی شارژر دقت کنید

روی تمام محصولات اصل اپل ، اطلاعاتی درج شده است که دارای املای صحیح میباشند . بعنوان مثال املای «Designed by  Apple in California» در شارژر های تقلبی به درستی صورت گرفته است ، این در حالی میباشد که در شارژر های تقلبی املای کلماتی نظیر Apple صحیح نیست و اغلب بصورت Abble نوشته می شود .

تشخیص شارژر اصلی آیفون از باتری تقلبی

2 – گوشی و یا دستگاه اپل شما شارژ نمی شود

شارژر اصل آیفون از متریال اصلی و یا کیفیت ساخته شده است که  میتواند دستگاه اپل شما را به خوبی شارژ کند ، این در حالی میباشد که شارژر های تقلبی از متریال بی کیفیت ساخته شده اند و نمی توانند گوشی موبایل را به خوبی شارژ کنند و در برخی موارد گزارش شده است که امکان شارژ گوشی و دستگاه های اپل وجود ندارد .

3 – قیمت شارژ تقلبی و اصلی اپل

شارژر های تقلبی در مقابل شارژر های اورجینال اپل از قیمت به مراتب پایین تری برخوردار هستند که این خود گویای کیفیت پایین قطعات میباشد .

4 – وزن شارژر اپل

به دلیل استفاده مواد بی کیفیت در ساخت شارژر های تقلبی ، وزن شارژر های فیک از شارژر های اورجینال کمتر میباشد که می توانید با در دست گرفتن شارژر اصلی و تقلبی به این قضیه پی ببرید .

5 – از فروشگاه معتبر خرید کنید

خرید شارژر گوشی خود را از فروشگاه های معتبر انجام دهید . فروشگاه های بسیاری هستند که شارژر اصل اپل را به فروش می رسانند که در این بین فروشگاه آنلاین رایااستور می تواند بهترین گزینه برای خرید شارژر اپل اصلی باشد .

 

انواع شارژر اپل

 • شارژر موبایل اپل
 • شارژر دیواری آیفون
 • شارژر بی سیم اپل
 • شارژر رو میزی ایفون
 • شارژر تبلت اپل

 

قیمت شارژر اصل اپل در رایااستور

محصولات موجود در سایت رایااستور از جمله شارژر اپل ، با کمترین میزان سود به فروش می رسند تا مشتریان بتوانند در قبال هزینه ای معقول ، صاحب یک شارژر با کیفیت اصلی ایفون شوند . ما در رایااستور به شما گارانتی قیمت می دهیم .